Bahasa - Indonesia
Chinese (simplified)
Deutsch
English - Australia
English - Canada
English - Ghana
English - International
English - Ireland
English - Kenya
English - Malaysia
English - Nigeria
English - Nordics
English - Singapore
English - South Africa
English - United Kingdom
English - United States
Español - Español
Español - LATAM
Français
Greek
Italiano
Japanese
Korean
Nederlands
Polski
Português
Brazil
Româna
Thai
Türkçe
Русский
العربية
Soccerway
Soccerway
Calendriers
Compétitions
Compétition nationale
Premier League
Serie A
La Liga
Bundesliga
Ligue 1
Eredivisie
Süper Lig
Liga Sagres
League Championship
Série A
Voir tout
Compétition internationale
Europe
Ligue des Champions
Europa League
Super Coupe
Asie
Ligue des Champions
Coupe de l'AFC
Amérique du Sud
CONMEBOL Libertadores
CONMEBOL Sudamericana
Voir tout
National
Coupe du monde
Jeux Olympiques
Euro
Copa America
Gold Cup
Coupe d'Asie
Coupe d'Afrique des Nations
Coupe des Confédérations
Coupe du monde U20
Euro U21 Champ
Voir tout
Youth
National
Coupe du monde U20
Championnat du monde U-17
Euro U21
UEFA -19 ans Championnat
Sudamericano -20 ans
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Voir tout
Equipes
Club teams
Barcelone
Real Madrid
Manchester United
Arsenal
Liverpool
Voir tout
Inter Milan
AC Milan
Bayern Munich
FC Porto
Boca Juniors
Equipes nationales
Espagne
Pays-Bas
Allemagne
Angleterre
Brésil
Voir tout
Argentine
Italie
Portugal
France
Russie
Plus
FIFA Classements
H2H Comparison
Joueurs
Compétitions
Compétition nationale
Premier League
Serie A
La Liga
Bundesliga
Ligue 1
Eredivisie
Süper Lig
Liga Sagres
League Championship
Série A
Voir tout
Compétition internationale
Europe
Ligue des Champions
Europa League
Super Coupe
Asie
Ligue des Champions
Coupe de l'AFC
Amérique du Sud
CONMEBOL Libertadores
CONMEBOL Sudamericana
Voir tout
National
Coupe du monde
Jeux Olympiques
Euro
Copa America
Gold Cup
Coupe d'Asie
Coupe d'Afrique des Nations
Coupe des Confédérations
Coupe du monde U20
Euro U21 Champ
Voir tout
Youth
National
Coupe du monde U20
Championnat du monde U-17
Euro U21
UEFA -19 ans Championnat
Sudamericano -20 ans
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Voir tout
Equipes
Joueurs
FR Compétitions
Ligue 1
Ligue 2
National 1
National 2
National 3
Coupe de France
Trophée des Champions
Play-offs 1/2
Play-offs 2/3
Championnat National U19
Coupe Gambardella
Championnat National U17
Feminine Division 1
Feminine Division 2
Feminine Division 3
Coupe de France Féminine
Trophée des Championnes Féminin
Coupe de la Ligue
Compétition nationale
Afghanistan
Afrique du Sud
Albanie
Algérie
Allemagne
Andorre
Angleterre
Angola
Antigua-et-Barbuda
Arabie Saoudite
Argentine
Arménie
Aruba
Australie
Autriche
Azerbaïdjan
Bahreïn
Bangladesh
Barbade
Bélarus
Belgique
Belize
Bénin
Bermudes
Bhoutan
Bolivie
Bosnie-Herzégovine
Botswana
Brésil
Brunei
Bulgarie
Burkina Faso
Burundi
Cambodge
Cameroun
Canada
Cap-Vert
Chili
Chine
Chypre
Colombie
Congo
Corée du Sud
Costa Rica
Côte d'Ivoire
Croatie
Cuba
Curaçao
Danemark
Djibouti
Écosse
Égypte
El Salvador
Émirats Arabes Unis
Équateur
Espagne
Estonie
Etats-Unis
Éthiopie
Fidji
Finlande
France
Gabon
Gambie
Géorgie
Ghana
Gibraltar
Grèce
Grenade
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guinée
Guyana
Guyane Française
Haïti
Honduras
Hong Kong
Hongrie
Îles Caïmans
Îles Cook
Îles Féroé
Îles Salomon
Îles Vierges Britanniques
Inde
Indonésie
Iran
Iraq
Irlande
Irlande du Nord
Islande
Israël
Italie
Jamaïque
Japon
Jordanie
Kazakhstan
Kenya
Kirghizistan
Kosovo
Koweït
Laos
Lesotho
Lettonie
Liban
Liberia
Libye
Liechtenstein
Lituanie
Luxembourg
Macao
Macédoine du Nord
Madagascar
Malaisie
Malawi
Maldives
Mali
Malte
Maroc
Martinique
Maurice
Mauritanie
Mexique
Moldavie
Mongolie
Monténégro
Mozambique
Myanmar
Népal
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norvège
Nouvelle-Calédonie
Nouvelle-Zélande
Oman
Ouganda
Ouzbékistan
Pakistan
Palestine
Panama
Papouasie-Nouvelle-Guinée
Paraguay
Pays de Galles
Pays-Bas
Pérou
Philippines
Pologne
Porto Rico
Portugal
Qatar
République Démocratique du Congo
République Dominicaine
République Tchèque
Réunion
Roumanie
Russie
Rwanda
Saint-Kitts-et-Nevis
Saint-Marin
Samoa
Sao Tomé e Principe
Sénégal
Serbie
Serbie-Monténégro
Sierra Leone
Singapour
Slovaquie
Slovénie
Somalie
Soudan
Sri Lanka
Suède
Suisse
Suriname
Swaziland
Syrie
Tadjikistan
Tahiti
Taïwan
Tanzanie
Tchad
Thaïlande
Togo
Trinité-et-Tobago
Tunisie
Turkménistan
Turks et Caïcos
Turquie
Ukraine
Uruguay
Venezuela
Viêt-Nam
Yémen
Zambie
Zimbabwe
Compétition internationale
Ligue des Champions de la CAF
Coupe de la Confédération CAF
Super Coupe d'Afrique
African Football League
CAF Women's Champions League
CECAFA Club Cup
SportPesa Super Cup
CONCACAF Champions League
Leagues Cup
Leagues Cup 2019-2022
Concacaf Central American Cup
Coupe des Clubs Champions CFU
Concacaf Caribbean Club Shield
Concacaf League Play-off
Campeones Cup
Concacaf W Champions Cup
Concacaf League
Coupe des Vainqueurs de Coupes
Coupe des Géants de la CONCACAF
Super Liga
UNCAF Torneo Interclubes
CONMEBOL Libertadores
CONMEBOL Sudamericana
CONMEBOL Recopa
CONMEBOL Libertadores U20
CONMEBOL Libertadores Femenina
Cuadrangular Internacional - Copa 45 Anos
Cuadrangular Vina del Mar
AFC Champions League
Coupe de l'AFC
Coupe du Golfe
AFC Women's Club Championship
Suramadu Super Cup
Coupe des Présidents de l'AFC
Ligue des champions
Ligue Europa
UEFA Europa Conference League
Super Coupe de l'UEFA
Algarve Football Cup
Premier League International Cup
UEFA Youth League
Coupe féminine UEFA
Baltic Women's League
United by Women's Football
CEE Cup
Trofeo Angelo Dossena
FNL Cup
Coupe Intertoto UEFA
The NextGen Series
Irish Setanta Cup
Ligue balte de football
Coupe des champions
Livonia Cup
Livonian Winter League
Ligue Royale Scandinave
Super Coupe
All-Island Cup
Championnat du Monde des Clubs
UEFA/CONMEBOL Club Challenge
Amicaux Club
Hybrid Friendlies
Ligue des champions arabe
Arena Cup
Medulin Cup
Audi Cup
Copa EuroAmericana
Emirates Cup
Sydney Super Cup
Queensland Champions Cup
Florida Cup
Coupe Intercontinentale
International Champions Cup
Istria Winter Cup
J.League Asia Challenge
J.League World Challenge
Championnat Pan-Pacific
Premier League Asia Trophy
Premier League Summer Series
Supercopa Euroamericana
Suruga Bank Championnat
The Atlantic Cup
Winter Cup
World Pro Soccer Classic
Olympics Intercontinental Play-offs Women
Lunar New Year Cup
Copa Mitad del Mundo
U23 Club Friendlies
U21 Club Friendlies
U20 Club Friendlies
U19 Club Friendlies
U18 Club Friendlies
U17 Club Friendlies
U16 Club Friendlies
U15 Club Friendlies
U20 Intercontinental Cup
Youth Viareggio Cup
KAIF Trophy
Club Friendlies Women
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Alkass International Cup
Copa Ibérica
Copa RS U20
Women's International Champions Cup
Youth Club Friendlies
OFC Champions League
Equipes nationales
Coupe d'Afrique des Nations
Africa Cup of Nations Qualification
Eliminatoires coupe du monde Afrique
Championnat d'Afrique des nations
African Nations Championship Qualification
WAFU Cup of Nations
African Games
CAF U23 Cup of Nations
Africa U23 Cup of Nations Qualification
CAF -21 ans Championnat
Africa U20 Cup of Nations Qualification
CAF -17 ans Championnat
Africa U17 Cup of Nations Qualification
Championnat d'Afrique / Eliminatoires Coupe du Monde
Africa Women Cup of Nations Qualification
Women's Olympic Qualifying CAF
CECAFA Senior Challenge Cup
CECAFA U20 Championship
CECAFA Women's Senior Challenge Cup
COSAFA Cup
COSAFA U20 Championship
COSAFA Women's Cup
COSAFA Women's U20 Cup
UNIFFAC Women's Tournament
UNAF Women's Tournament
African Games Women
U20 Women's World Cup Qualification Africa
U17 Women's World Cup Qualification Africa
Nile Basin Tournament
Coupe d'or de la CONCACAF
Concacaf Gold Cup Qualification
Eliminatoires coupe du monde Amérique du Nord, cen...
Concacaf Nations League
Concacaf Nations League Qualification
UNCAF
Coupe caribéenne des nations
Caribbean Cup Qualification
Concacaf Confederations Cup Play-off
Qualifications Jeux Olympiques CONCACAF
CA Games
CONCACAF -20 ans
Concacaf U20 Qualification
CONCACAF -17 ans
Concacaf U17 Qualification
Coupe d'or de la CONCACAF féminine
Concacaf W Gold Cup
Concacaf W Gold Cup Qualification
CA Women's Games
CFU Women's Challenge Series
CONCACAF -20 ans féminine
Concacaf Women's U20 Qualification
CONCACAF -17 ans féminine
Concacaf Women's U17 Qualification
Coupe des nations CONCACAF
Qualifications féminines Jeux Olympiques CONCACAF
Copa America Qualification
Championnats Pre-CONCACAF
Women's Caribbean Cup
Women's Caribbean Cup Qualification
Copa America
Eliminatoires coupe du monde Amérique du Sud
CONMEBOL Pre-Olympic Tournament
Sudamericano -20 ans
Sudamericano -17 ans
South American Youth Games
Eliminatoires coupe du monde féminine Amérique du Sud
South American Women's Games
CONMEBOL U20 Femenino
CONMEBOL U17 Femenino
Coupe d'Asie
Asian Cup Qualification
Eliminatoires coupe du monde Asie
Jeux asiatiques
Championnat de l'ASEAN de football
AFF Championship Qualification
Coupe d'Asie du Sud de football
Championnat d'Asie de l'Ouest de football
CAFA Nations Cup
Coupe d'Asie de l'Est de football
EAFF Football Championship Qualification
AFC Solidarity Cup
Coupe du Golfe
AFC U23 Asian Cup
AFC U23 Asian Cup Qualification
WAFF Championship U23
Gulf Olympic Teams Cup
Southeast Asian Games
AFC U22 Championship
AFF U23 Championship
AFC U20 Asian Cup
Hassanal Bolkiah Trophy
AFC U20 Asian Cup Qualification
AFC -19 ans Championnat
AFC U19 Championship Qualification
AFF U19 Championship
SAFF U20 Championship
SAFF U19 Championship
AFC U17 Asian Cup
Gulf Cup U17
AFC U17 Asian Cup Qualification
AFC -17 ans Championnat
AFC U16 Championship Qualification
AFF U16 Championship
Coupe d'Asie / Eliminatoires Coupe du Monde
Women's Asian Cup Qualification
Women's Olympic Qualifying Asia
Jeux asiatiques féminins
Southeast Asian Games Women
EAFF E-1 Football Championship Women
EAFF Football Championship Women Qualification
AFF Women's Championship
SAFF Women's Championship
CAFA Women's Championship
WAFF Women's Championship
AFC U20 Women's Asian Cup
AFC U20 Women's Asian Cup Qualification
AFC U19 Women's Championship
AFC U19 Women's Championship Qualification
AFC U17 Women's Asian Cup
AFC U17 Women's Asian Cup Qualification
AFC U16 Women's Championship
AFC U16 Women's Championship Qualification
AFF U15 Women's Championship
M-150 Cup U23
Merlion Cup U22
Airmarine Cup
East Asian Games
Vietnamese International U21 Championship
Women's East Asian Games
AFC Challenge Cup
Nehru Cup
Euro
Éliminatoires Euro
Eliminatoires CM - Europe
Ligue des nations
Coupe baltique
Euro U21
UEFA U21 Championship Qualification
UEFA -19 ans Championnat
UEFA U19 Championship Qualification
UEFA -17 ans Championnat
UEFA U17 Championship Qualification
U20 Elite League
Lobanovsky Memorial U21
Championnat féminin UEFA
UEFA Women's Championship Qualification
Eliminatoires coupe du monde féminine Europe
Ligue des nations féminine
Women's Olympic Qualifying UEFA Play-off
UEFA -19 Championnat Féminin
UEFA U19 Championship Women Qualification
UEFA -17 ans Championnat Féminin
UEFA U17 Championship Women Qualification
Baltic Women's Cup
Latvian Federation Cup
Torneio Internacional Algarve U17
Centenary Shield U18 Schoolboys
Coupe des Nations
Coupe du monde
Coupe des Confédérations
Jeux Olympiques
playoffs coupe du monde éliminatoires intercontinentaux
Olympics Intercontinental Play-offs
Matchs amicaux
Non-FIFA Friendlies
Arab Cup
Arab Cup Qualification
Pan Arab Games
CONMEBOL/UEFA Finalissima
Coupe Kirin
China Cup
Arnold Clark Cup
Intercontinental Cup
King's Cup
Coupe du monde U20
Championnat du monde U-17
U23 National Team Friendlies
U22 National Team Friendlies
U21 National Team Friendlies
U20 National Team Friendlies
U19 National Team Friendlies
U18 National Team Friendlies
U17 National Team Friendlies
U16 National Team Friendlies
U15 National Team Friendlies
Tournoi de Toulon 2014
COTIF Tournament
Mediterranean Games
Jeux panaméricains
Islamic Solidarity Games
Jeux d'Amérique cenrale et des Caraïbes
Granatkin Memorial
Tournoi U20 4 Nations
U20 Arab Championship
U17 Arab Championship
Bolivarian Games Men
Coupe du monde féminine
Jeux Olympiques Féminins
Play-Offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Jeux panaméricains féminins
Jeux d'Amérique centrale et Caraïbes féminins
Amicaux (femmes)
Coupe féminine de football de l'Algarve
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
Istria Women's Cup
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Championnat du monde féminine U-20
Coupe du Monde féminine -17 ans
U21 National Team Friendlies Women
Youth Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Aphrodite Cup
Bangabandhu Gold Cup
Yongchuan Tournament
OFC Nations Cup
Eliminatoires coupe du monde Océanie
Pacific Games
Olympic Qualifying Oceania
OFC - 20 ans Championnat
OFC U19 Championship
OFC U19 Championship Qualification
OFC U16 Championship
OFC U16 Championship Qualification
Eliminatoires coupe du monde féminine Océanie
Women's Pacific Games
Women's Olympic Qualifying OFC
OFC U20 Women's Championship
OFC U19 Women's Championship
OFC -17 ans Championnat
Amicaux Club
Résumé
Matchs
Joueurs
Archive
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
>
Club Friendlies 1
Club Friendlies 2
Club Friendlies 4
Club Friendlies 3
Monde
Amicaux Club
2019
Club Friendlies 3
Club Friendlies 2
Club Friendlies 4
Club Friendlies 1
Coupe du monde
Coupe des Confédérations
Jeux Olympiques
playoffs coupe du monde éliminatoires intercontinentaux
Olympics Intercontinental Play-offs
Matchs amicaux
Non-FIFA Friendlies
Arab Cup
Arab Cup Qualification
Pan Arab Games
CONMEBOL/UEFA Finalissima
Coupe Kirin
China Cup
Arnold Clark Cup
Championnat du Monde des Clubs
UEFA/CONMEBOL Club Challenge
Amicaux Club
Hybrid Friendlies
Other Competition Matches
Ligue des champions arabe
Arena Cup
Medulin Cup
Audi Cup
Copa EuroAmericana
Emirates Cup
Sydney Super Cup
Queensland Champions Cup
Florida Cup
Coupe Intercontinentale
International Champions Cup
Istria Winter Cup
J.League Asia Challenge
J.League World Challenge
MLS All-Star
Championnat Pan-Pacific
Premier League Asia Trophy
Premier League Summer Series
Supercopa Euroamericana
Suruga Bank Championnat
The Atlantic Cup
Trofeo Joan Gamper
Winter Cup
World Pro Soccer Classic
Intercontinental Cup
Olympics Intercontinental Play-offs Women
King's Cup
Lunar New Year Cup
Coupe du monde U20
Championnat du monde U-17
U23 National Team Friendlies
U22 National Team Friendlies
U21 National Team Friendlies
U20 National Team Friendlies
U19 National Team Friendlies
U18 National Team Friendlies
U17 National Team Friendlies
U16 National Team Friendlies
U15 National Team Friendlies
Tournoi de Toulon 2014
COTIF Tournament
Mediterranean Games
Jeux panaméricains
Islamic Solidarity Games
Jeux d'Amérique cenrale et des Caraïbes
Copa Mitad del Mundo
Granatkin Memorial
Tournoi U20 4 Nations
U20 Arab Championship
U17 Arab Championship
Bolivarian Games Men
U23 Club Friendlies
U21 Club Friendlies
U20 Club Friendlies
U19 Club Friendlies
U18 Club Friendlies
U17 Club Friendlies
U16 Club Friendlies
U15 Club Friendlies
U20 Intercontinental Cup
Youth Viareggio Cup
Other Competition Matches Youth
Coupe du monde féminine
Jeux Olympiques Féminins
Play-Offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Jeux panaméricains féminins
Jeux d'Amérique centrale et Caraïbes féminins
Amicaux (femmes)
Coupe féminine de football de l'Algarve
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
KAIF Trophy
Istria Women's Cup
Kubanskaya Vesna U19
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Club Friendlies Women
Trofeo Ramon de Carranza
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Championnat du monde féminine U-20
Coupe du Monde féminine -17 ans
Youth Friendlies Women
U21 National Team Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Copa RS U20
Youth Club Friendlies
Other Competition Matches Women
Yongchuan Tournament
Aphrodite Cup
Women's International Champions Cup
Bangabandhu Gold Cup
Copa Ibérica
ICC Futures Boys
ICC Futures Girls
Alkass International Cup
Matchs
Jour
Equipe visitée
Score/Temps
Equipe visiteuse
mardi
02/07/2019
FT
Čukarički
0 - 0
Voluntari
mardi
02/07/2019
FT
MKS Cracovia Cracovie
0 - 1
Partizani Tirana
mardi
02/07/2019
FT
Khimki
0 - 0
Torpedo Moscou
mardi
02/07/2019
FT
Skalica
4 - 1
Vítkovice
mardi
02/07/2019
FT
Osijek
1 - 1
Baník Ostrava
mardi
02/07/2019
FT
Khimki
0 - 1
Neftekhimik
mardi
02/07/2019
FT
Paraná
1 - 1
Cerro Porteño
mardi
02/07/2019
FT
CS U Craiova
3 - 3
Legia Varsovie
mardi
02/07/2019
FT
Zemplín Michalovce
1 - 1
Liptovský Mikuláš
mardi
02/07/2019
FT
Ahrobiznes Volochysk
3 - 3
FC Lviv
mardi
02/07/2019
FT
Belshina
0 - 2
Tambov
mardi
02/07/2019
FT
Vorskla Poltava
1 - 0
CSMS Iaşi
mardi
02/07/2019
FT
Arsenal Tula
0 - 0
Příbram
mardi
02/07/2019
FT
Radnik Surdulica
1 - 0
FK Sutjeska Nikšić
mardi
02/07/2019
FT
Radnik Bijeljina
0 - 1
Javor
mardi
02/07/2019
FT
FC Illychivets Mariupol
2 - 2
KF Shkupi
mardi
02/07/2019
FT
FK Pardubice
4 - 3
FK AS Trenčin
mardi
02/07/2019
FT
Nieciecza
2 - 1
KS Górnik Zabrze
mardi
02/07/2019
FT
NK Nafta Lendava
3 - 2
Kaposvári Rákóczi
mardi
02/07/2019
FT
Meppen
2 - 2
Antwerp
mardi
02/07/2019
FT
Ufa
1 - 0
Botoşani
mardi
02/07/2019
FT
FC Karpaty Lviv
3 - 0
Prykarpattia
mardi
02/07/2019
FT
Municipal Braşov
0 - 5
Chindia
mardi
02/07/2019
FT
Hermannstadt
8 - 0
1599 Şelimbăr
mardi
02/07/2019
FT
Dinamo Moscou
1 - 1
Sparta Prague
mardi
02/07/2019
FT
Austria Vienne II
2 - 2
Mauerwerk
mardi
02/07/2019
FT
Le Havre
0 - 1
Guingamp
mardi
02/07/2019
FT
Slovan Liberec
2 - 1
Apollon Limassol
mardi
02/07/2019
FT
Pyunik
1 - 0
MKS Cracovia Cracovie
mardi
02/07/2019
FT
Gazovik Orenburg
2 - 0
FC Copenhague
mardi
02/07/2019
FT
Astra Ploiesti
0 - 0
Slaven Koprivnica
mardi
02/07/2019
FT
Austria Lustenau
4 - 3
PAE APS Atromitos Athènes
mardi
02/07/2019
FT
Ried
2 - 0
Gyirmót
mardi
02/07/2019
FT
Qarabağ
2 - 2
Viktoria Plzeň
mardi
02/07/2019
FT
Concordia Wiemelhausen
3 - 6
Bochum
mardi
02/07/2019
FT
Balzan
0 - 0
Proleter Novi Sad
mardi
02/07/2019
FT
Oleksandria
2 - 1
MSV Duisbourg
mardi
02/07/2019
FT
Saint-Trond
0 - 0
Maccabi Haifa
mardi
02/07/2019
FT
Young Boys
1 - 1
Levski Sofia
mardi
02/07/2019
FT
Austria Vienne
2 - 3
Slavia Prague
mardi
02/07/2019
FT
Nottingham Forest
0 - 0
Dundee FC
mardi
02/07/2019
FT
Sturm Graz
0 - 3
Akhmat Grozny
mardi
02/07/2019
FT
Austria Klagenfurt
0 - 2
Dinamo Zagreb
mardi
02/07/2019
FT
Gleisdorf
1 - 3
Lafnitz
mardi
02/07/2019
FT
Geel
0 - 5
Lommel
mardi
02/07/2019
FT
Mattersburg
3 - 3
Osijek
mardi
02/07/2019
FT
Bad Gleichenberg
0 - 3
Grazer AK
mardi
02/07/2019
FT
Gaz Metan Medias
2 - 0
Lincoln Red Imps
mardi
02/07/2019
FT
Salzbourg II
2 - 2
Pasching
mardi
02/07/2019
FT
Hohenems
0 - 0
Dornbirn
mardi
02/07/2019
FT
Sepsi
0 - 3
DAC Dunajska Streda
mardi
02/07/2019
FT
Fehérvár
3 - 3
TSC
mardi
02/07/2019
FT
Neusiedl
0 - 1
Horn
mardi
02/07/2019
FT
Saint-Gall
0 - 0
Celtic Glasgow
mardi
02/07/2019
FT
Venlosche Boys
1 - 3
VVV
mardi
02/07/2019
FT
Hertha
0 - 0
Vorwärts Steyr
mardi
02/07/2019
FT
Borussia M'gladbach II
5 - 0
Erndtebrück
mardi
02/07/2019
FT
Xamax
2 - 1
Yverdon Sport
mardi
02/07/2019
FT
São Caetano
0 - 1
Cuiabá
mardi
02/07/2019
FT
Gretna 2008
0 - 2
Motherwell FC
mardi
02/07/2019
FT
Stranraer
2 - 2
Broomhill
mardi
02/07/2019
FT
Forres Mechanics
1 - 6
Inverness Caledonian Thistle
mardi
02/07/2019
FT
Rothes
1 - 7
Inverness Caledonian Thistle
mardi
02/07/2019
FT
Berwick Rangers
2 - 0
Coldstream
mardi
02/07/2019
FT
Airdrieonians
2 - 0
Albion Rovers
mardi
02/07/2019
FT
Alloa Athletic
3 - 2
Clyde
mardi
02/07/2019
FT
East Fife
1 - 2
Queen of the South
mardi
02/07/2019
FT
East Kilbride
1 - 0
Stenhousemuir
mardi
02/07/2019
FT
Redditch United
0 - 1
Leamington
mercredi
03/07/2019
00:00
Wisla Cracovie SSA
-
Zaglebie Sosnowiec SA
mercredi
03/07/2019
00:00
Bâle
-
Rubin Kazan
mercredi
03/07/2019
00:00
Rogaška
-
Partizan Belgrad
mercredi
03/07/2019
FT
Olimpik Donetsk
5 - 0
Mykolaiv
mercredi
03/07/2019
10:00
Spartak Subotica
-
Borac Banja Luka
mercredi
03/07/2019
FT
LKS Lódz
3 - 0
KS Warta Poznan
mercredi
03/07/2019
FT
Arka Gdynia SSA
1 - 0
Chojniczanka Chojnice
mercredi
03/07/2019
FT
Zaglebie Sosnowiec SA
2 - 1
Třinec
mercredi
03/07/2019
FT
Gomel
0 - 3
Ararat-Armenia
mercredi
03/07/2019
FT
OB
1 - 1
Holstein Kiel
mercredi
03/07/2019
FT
Silkeborg
3 - 0
Hjørring
mercredi
03/07/2019
FT
Lyngby
1 - 0
Elite 3000
mercredi
03/07/2019
FT
Carl Zeiss Jena
2 - 2
Nuremberg II
mercredi
03/07/2019
FT
Rödinghausen
1 - 2
Hansa Rostock
mercredi
03/07/2019
FT
Utrecht II
2 - 4
Nordsjælland
mercredi
03/07/2019
FT
Wisla Cracovie SSA
0 - 1
Sandecja Nowy Sącz
mercredi
03/07/2019
FT
Hradec Králové
1 - 0
FK AS Trenčin
mercredi
03/07/2019
FT
Kolos Kovalivka
2 - 0
Balkany Zorya
mercredi
03/07/2019
FT
Saturn Ramenskoye
0 - 1
Tom' Tomsk
mercredi
03/07/2019
FT
Wehen Wiesbaden
4 - 2
Wacker Burghausen
mercredi
03/07/2019
FT
Dnipro-1
1 - 1
Inhulets'
mercredi
03/07/2019
FT
Teplice
2 - 2
Vysočina Jihlava
mercredi
03/07/2019
FT
Obolon' Kyiv
1 - 0
Olimpik Donetsk
mercredi
03/07/2019
FT
Hallescher FC
4 - 0
Lokomotive Leipzig
mercredi
03/07/2019
FT
Jastrzębie
2 - 0
Puszcza Niepołomice
mercredi
03/07/2019
FT
Elana Toruń
0 - 3
Chrobry Głogów
mercredi
03/07/2019
FT
KS FKS Stal Mielec
1 - 1
Resovia Rzeszów
mercredi
03/07/2019
FT
Raków Czestochowa
5 - 0
Znicz Pruszków
mercredi
03/07/2019
FT
Tsarsko selo
0 - 0
Botev Plovdiv
mercredi
03/07/2019
FT
Paksi SE
1 - 0
Livingston FC
mercredi
03/07/2019
FT
Ingolstadt II
1 - 5
Türkgücü Munich
mercredi
03/07/2019
FT
OSP Lechia Gdansk
1 - 1
Olympiakos Pirée
mercredi
03/07/2019
FT
Hoffenheim II
2 - 2
Sarrebruck
mercredi
03/07/2019
FT
Kisvárda
4 - 1
Minai
mercredi
03/07/2019
FT
Midtjylland
4 - 3
Vitesse Arnheim
mercredi
03/07/2019
FT
Club León
1 - 1
Mineros de Zacatecas
mercredi
03/07/2019
FT
Sereď
1 - 0
Dukla Banská Bystrica
mercredi
03/07/2019
FT
CDSC Cruz Azul
3 - 5
Atlético Zacatepec
mercredi
03/07/2019
FT
Nuremberg
0 - 4
Bâle
mercredi
03/07/2019
FT
Sepsi
3 - 1
TSC
mercredi
03/07/2019
FT
Botev Vratsa
1 - 1
Lovech
mercredi
03/07/2019
FT
MKS Pogon Szczecin
2 - 2
Hapoel Beer Sheva
mercredi
03/07/2019
FT
Châteauroux
2 - 4
Rodez
mercredi
03/07/2019
FT
Rostov
2 - 1
CSKA Moscou
mercredi
03/07/2019
18:00
Bohemians 1905
-
Apollon Limassol
mercredi
03/07/2019
FT
Slovácko
1 - 2
FK Senica
mercredi
03/07/2019
FT
Sportfreunde Lotte
2 - 1
Schwarz-Weiss Rehden
mercredi
03/07/2019
FT
Slovan Bratislava
2 - 0
St. Pölten
mercredi
03/07/2019
FT
Servette
0 - 2
Stade-Lausanne-Ouchy
mercredi
03/07/2019
FT
Arminia Bielefeld
4 - 0
Jablonec
mercredi
03/07/2019
FT
Diósgyőr
1 - 2
Békéscsaba
mercredi
03/07/2019
FT
Dunav 2010
2 - 2
Academica Clinceni
mercredi
03/07/2019
18:00
ND Triglav 2000 Kranj
-
Krasnodar
mercredi
03/07/2019
FT
Auxerre
5 - 1
Villefranche
mercredi
03/07/2019
FT
Bragantino
2 - 1
Honvéd
mercredi
03/07/2019
FT
Hajduk Split
1 - 2
Slask Wroclaw
mercredi
03/07/2019
FT
CA Monarcas Morelia
3 - 1
Potros UAEM
mercredi
03/07/2019
FT
NŠ Drava
0 - 3
NK Rudar Velenje
mercredi
03/07/2019
FT
Mladost Lučani
0 - 1
Spartak Subotica
mercredi
03/07/2019
FT
Maribor
4 - 1
Gorica
mercredi
03/07/2019
FT
Velež Mostar
2 - 0
Varaždin
mercredi
03/07/2019
FT
Bahlinger SC
0 - 0
Würzburger Kickers
mercredi
03/07/2019
FT
Beltinci
0 - 6
Partizan Belgrad
mercredi
03/07/2019
FT
Puskás FC
2 - 0
Szombathelyi Haladás
mercredi
03/07/2019
FT
Chemie Leipzig
1 - 3
Magdebourg
mercredi
03/07/2019
FT
Salzbourg
0 - 1
CSKA Sofia
mercredi
03/07/2019
FT
Mainz 05 II
0 - 0
Barockstadt Fulda-Lehn.
mercredi
03/07/2019
FT
Eintracht Stadtallendorf
1 - 0
TSV Steinbach
mercredi
03/07/2019
FT
Heracles
0 - 1
Club Bruges
mercredi
03/07/2019
FT
Bonner SC
1 - 1
Viktoria Cologne
mercredi
03/07/2019
FT
Hartberg
1 - 0
Kapfenberger SV
mercredi
03/07/2019
FT
Zrinjski
2 - 1
NŠ Mura
mercredi
03/07/2019
FT
FAC Team für Wien
1 - 1
Stripfing
mercredi
03/07/2019
FT
Wolfenbüttel
2 - 3
Germania Halberstadt
mercredi
03/07/2019
FT
Bilje
3 - 3
Tabor Sežana
mercredi
03/07/2019
FT
SV Lippstadt 08
3 - 4
Gievenbeck
mercredi
03/07/2019
FT
Napredak
1 - 0
Borac Banja Luka
mercredi
03/07/2019
FT
Dekani
0 - 10
Dinamo Zagreb
mercredi
03/07/2019
FT
Admira
4 - 1
Bruck / Leitha
mercredi
03/07/2019
FT
Eintracht Brunswick
1 - 0
Werder Brême II
mercredi
03/07/2019
FT
Altglienicke
5 - 2
Krieschow
mercredi
03/07/2019
FT
Strasbourg
2 - 1
Zurich
mercredi
03/07/2019
FT
Lucerne
3 - 0
Aarau
mercredi
03/07/2019
FT
Cercle Bruges
2 - 3
Zulte-Waregem
mercredi
03/07/2019
FT
Dender
1 - 1
Lokeren
mercredi
03/07/2019
FT
Vitosha Bistritsa
0 - 1
CSKA 1948 Sofia
mercredi
03/07/2019
FT
Fortuna Sittard
5 - 1
Aris Salonique
mercredi
03/07/2019
FT
Strausberg
0 - 1
Union Fürstenwalde
mercredi
03/07/2019
FT
FC Dinamo Bucarest
3 - 0
Kilmarnock FC
mercredi
03/07/2019
FT
AZ
1 - 0
PAOK Salonique
mercredi
03/07/2019
FT
Elversberg
7 - 1
Rot-Weiß Koblenz
mercredi
03/07/2019
FT
Kray
1 - 3
Rot-Weiss Essen
mercredi
03/07/2019
FT
Buchbach
6 - 1
Unterföhring
mercredi
03/07/2019
FT
Heist
0 - 0
Malines
mercredi
03/07/2019
FT
Svelta Melsele
0 - 7
Waasland-Beveren
mercredi
03/07/2019
FT
VfB Oldenbourg
1 - 2
Oberneuland
mercredi
03/07/2019
FT
Vitória
1 - 0
Jacuipense
mercredi
03/07/2019
FT
Fehérvár
3 - 1
DAC Dunajska Streda
mercredi
03/07/2019
FT
Glentoran
1 - 1
Saint Johnstone
mercredi
03/07/2019
FT
Peterhead
0 - 2
Aberdeen
mercredi
03/07/2019
FT
Arbroath
3 - 2
Hibernian
mercredi
03/07/2019
FT
Cove Rangers
2 - 1
Inverurie Loco Works
mercredi
03/07/2019
FT
Stalybridge Celtic
0 - 5
Barnsley
jeudi
04/07/2019
FT
Guarani
2 - 1
Palmeiras
jeudi
04/07/2019
FT
Club América
1 - 2
Boca Juniors
jeudi
04/07/2019
FT
CSA
2 - 2
Sport Recife
jeudi
04/07/2019
FT
Celaya
1 - 0
Pumas UNAM
jeudi
04/07/2019
FT
Tijuana
0 - 0
Herediano
jeudi
04/07/2019
FT
Cherno More
1 - 1
Chernomorets Balchik
jeudi
04/07/2019
FT
Stomil Olsztyn
0 - 2
KS Widzew Lódz
jeudi
04/07/2019
FT
Garching
0 - 3
Ingolstadt
jeudi
04/07/2019
FT
Fortuna Cologne
1 - 0
Hombourg
jeudi
04/07/2019
FT
Club Necaxa
1 - 1
CF Atlas Guadalajara
jeudi
04/07/2019
FT
CSMS Iaşi
3 - 1
KF Shkupi
jeudi
04/07/2019
FT
Karlsruhe
1 - 1
Sigma Olomouc
jeudi
04/07/2019
FT
Zwickau
6 - 0
Viktoria Žižkov
jeudi
04/07/2019
FT
Líšeň
2 - 0
Vítkovice
jeudi
04/07/2019
FT
1. FC Kaiserslautern
1 - 0
Sandhausen
jeudi
04/07/2019
FT
Spartak Moscou
1 - 2
Krasnodar
jeudi
04/07/2019
FT
Olimpija Ljubljana
2 - 2
Tuzla City
jeudi
04/07/2019
FT
Hajduk Split
1 - 1
FC Zorya Louhansk
jeudi
04/07/2019
FT
Dynamo Kiev
1 - 1
Botoşani
jeudi
04/07/2019
FT
APOEL
0 - 1
MŠK Žilina
jeudi
04/07/2019
FT
Mačva Šabac
2 - 0
Zlatibor Čajetina
jeudi
04/07/2019
FT
Istra 1961
1 - 0
Voluntari
jeudi
04/07/2019
FT
MS Ashdod
0 - 0
Beitar Jerusalem FC
jeudi
04/07/2019
FT
Ferencváros
2 - 0
Excel Mouscron
jeudi
04/07/2019
FT
Landsberg
0 - 4
Sonnenhof Grossaspach
jeudi
04/07/2019
FT
Weyer
0 - 14
Fortuna Düsseldorf
jeudi
04/07/2019
FT
Eltersdorf
1 - 3
Greuther Fürth
jeudi
04/07/2019
FT
Debrecen
4 - 1
Zemplín Michalovce
jeudi
04/07/2019
FT
Nöttingen
2 - 3
Fribourg II
jeudi
04/07/2019
FT
Radnik Surdulica
3 - 2
Javor
jeudi
04/07/2019
FT
Rolder Boys
0 - 10
FC Emmen
jeudi
04/07/2019
FT
Blau-Weiss Linz
1 - 0
Munich 1860
jeudi
04/07/2019
FT
Charlton Athletic
1 - 0
Gaz Metan Medias
jeudi
04/07/2019
FT
Rugenbergen
2 - 4
Altona 93
jeudi
04/07/2019
FT
AZSV
1 - 1
De Graafschap
jeudi
04/07/2019
FT
Heeslinger SC
0 - 3
Drochtersen / Assel
jeudi
04/07/2019
FT
CS Dacia Mioveni
0 - 1
FC Steaua Bucarest
jeudi
04/07/2019
FT
Raith Rovers FC
3 - 2
Hamilton Academicals FC
jeudi
04/07/2019
FT
Palmeiras
2 - 2
Operário PR
jeudi
04/07/2019
20:45
Crusaders
-
Portadown
jeudi
04/07/2019
FT
Crusaders
0 - 0
Ballyclare Comrades
jeudi
04/07/2019
FT
Vasco da Gama
1 - 0
Atlético GO
vendredi
05/07/2019
FT
Figueirense
1 - 0
Brusque
vendredi
05/07/2019
FT
CF Rayados de Monterrey
1 - 1
Club Santos Laguna
vendredi
05/07/2019
FT
Vila Nova
1 - 2
Corinthians
vendredi
05/07/2019
FT
Hobro
0 - 0
Fredericia
vendredi
05/07/2019
FT
Dundee FC
1 - 2
Scunthorpe Utd
vendredi
05/07/2019
FT
Chakhtar Donetsk
1 - 1
Uerdingen
vendredi
05/07/2019
FT
Horsens
0 - 4
AaB
vendredi
05/07/2019
FT
Hanovre 96 II
2 - 0
Rot-Weiss Erfurt
vendredi
05/07/2019
FT
Borussia M'gladbach II
2 - 1
Holstein Kiel II
vendredi
05/07/2019
FT
Twente
0 - 0
Al Wahda
vendredi
05/07/2019
FT
Pogoń Siedlce
1 - 1
Wigry Suwałki
vendredi
05/07/2019
FT
Austria Vienne
2 - 1
Baník Ostrava
vendredi
05/07/2019
FT
Sparta Rotterdam
1 - 0
Zaglebie Lubin SSA
vendredi
05/07/2019
FT
Desna
1 - 0
Obolon' Kyiv
vendredi
05/07/2019
FT
Xamax
1 - 5
Stade-Lausanne-Ouchy
vendredi
05/07/2019
FT
Hermannstadt
4 - 1
Pandurii Târgu Jiu
vendredi
05/07/2019
FT
Wisla Plock SA
3 - 1
Olimpia Grudziądz
vendredi
05/07/2019
FT
Linzer ASK
1 - 0
Sparta Prague
vendredi
05/07/2019
FT
Nieciecza
0 - 1
Wolfsbourg II
vendredi
05/07/2019
FT
Grazer AK
2 - 0
Middlesbrough
vendredi
05/07/2019
FT
PFC Sochi
2 - 1
Rijeka
vendredi
05/07/2019
FT
Jagiellonia Bialystok SSA
0 - 5
Olympiakos Pirée
vendredi
05/07/2019
FT
Argeș
0 - 0
Chindia
vendredi
05/07/2019
FT
Chakhtar Donetsk
2 - 1
FC Copenhague
vendredi
05/07/2019
FT
Rubin Kazan
0 - 0
Tambov
vendredi
05/07/2019
FT
Ufa
0 - 1
Viktoria Plzeň
vendredi
05/07/2019
FT
FC Karpaty Lviv
2 - 0
Ahrobiznes Volochysk
vendredi
05/07/2019
FT
Kariana Erden
0 - 3
Botev Vratsa
vendredi
05/07/2019
FT
Béziers
0 - 0
Nîmes
vendredi
05/07/2019
FT
Dinamo Moscou
1 - 0
Slovan Liberec
vendredi
05/07/2019
FT
Krasnodar
0 - 2
Ural
vendredi
05/07/2019
FT
Akhmat Grozny
1 - 1
Inter Zaprešić
vendredi
05/07/2019
FT
Győri ETO
2 - 0
Újpest
vendredi
05/07/2019
FT
ND Triglav 2000 Kranj
2 - 3
Vojvodina
vendredi
05/07/2019
18:00
Ural
-
Kaposvári Rákóczi
vendredi
05/07/2019
FT
Etar
2 - 0
Lovech
vendredi
05/07/2019
FT
Viktoria Aschaffenbourg
1 - 2
Cologne II
vendredi
05/07/2019
FT
Frechen
1 - 7
Cologne
vendredi
05/07/2019
FT
Wacker Innsbruck
0 - 3
Dynamo Kiev
vendredi
05/07/2019
FT
Krasnodar II
0 - 1
Szombathelyi Haladás
vendredi
05/07/2019
FT
Alemannia Haibach
0 - 7
Darmstadt
vendredi
05/07/2019
FT
Oberneuland
1 - 6
Osnabrück
vendredi
05/07/2019
FT
VVV
3 - 3
Saint-Trond
vendredi
05/07/2019
FT
Austria Klagenfurt
0 - 1
Wolfsberger AC
vendredi
05/07/2019
FT
MFK Ružomberok
1 - 0
Třinec
vendredi
05/07/2019
FT
Plauen
2 - 3
Auerbach
vendredi
05/07/2019
FT
Bischofswerdaer FV
2 - 1
International Leipzig
vendredi
05/07/2019
FT
Horn
3 - 0
Team Wiener Linien
vendredi
05/07/2019
FT
Amstetten
0 - 1
Wiener Neustadt
vendredi
05/07/2019
FT
Austria Salzbourg
1 - 2
Borussia Dortmund II
vendredi
05/07/2019
FT
FC Emmen
1 - 1
PEC Zwolle
vendredi
05/07/2019
FT
Heerenveen
5 - 4
Meppen
vendredi
05/07/2019
FT
Groningen
2 - 0
Ross County
vendredi
05/07/2019
FT
Fleetwood Town
1 - 0
Wrexham
vendredi
05/07/2019
FT
Courtrai
2 - 0
OH Louvain
vendredi
05/07/2019
FT
Chiasso
2 - 2
Lugano
vendredi
05/07/2019
FT
Domžale
1 - 0
Voždovac
vendredi
05/07/2019
FT
Backnang
0 - 3
Stuttgart
vendredi
05/07/2019
FT
Monheim
0 - 2
Fortuna Cologne
vendredi
05/07/2019
FT
Truro City
0 - 0
Exeter City
vendredi
05/07/2019
FT
Grêmio
2 - 1
Criciúma
vendredi
05/07/2019
FT
Vasas
2 - 0
DAC Dunajska Streda
vendredi
05/07/2019
FT
Swindon Supermarine
0 - 3
Swindon Town
vendredi
05/07/2019
FT
Bowers & Pitsea
0 - 2
Colchester Utd
vendredi
05/07/2019
FT
São Paulo
3 - 1
Cuiabá
vendredi
05/07/2019
FT
AFC Wimbledon
0 - 3
Brentford
vendredi
05/07/2019
FT
Brechin City
0 - 6
Dundee United FC
vendredi
05/07/2019
FT
Bracknell Town
1 - 4
Wealdstone
samedi
06/07/2019
00:00
KS Warta Poznan
-
KS Widzew Lódz
samedi
06/07/2019
00:00
Querétaro FC
-
Atlético San Luis
samedi
06/07/2019
00:00
Hallescher FC
-
Ústí nad Labem
samedi
06/07/2019
00:00
Ingolstadt II
-
Ansbach
samedi
06/07/2019
00:00
Kisvárda
-
Vác
samedi
06/07/2019
FT
Academica Clinceni
3 - 0
Concordia Chiajna
samedi
06/07/2019
FT
Mezőkövesd
1 - 0
Kazincbarcika
samedi
06/07/2019
FT
Hermannstadt
2 - 0
Csikszereda
samedi
06/07/2019
FT
Odra Opole
2 - 2
GKS Belchatów
samedi
06/07/2019
FT
Zlaté Moravce
2 - 2
Petržalka
samedi
06/07/2019
FT
Rad Beograd
1 - 1
Zlatibor Čajetina
samedi
06/07/2019
FT
Kolos Kovalivka
2 - 3
Polissya
samedi
06/07/2019
FT
LKS Lódz
2 - 1
Tychy 71
samedi
06/07/2019
FT
Sandecja Nowy Sącz
2 - 4
Znicz Pruszków
samedi
06/07/2019
FT
Uničov
1 - 1
Líšeň
samedi
06/07/2019
FT
Napredak
1 - 0
Mladost Lučani
samedi
06/07/2019
11:00
Stomil Olsztyn
-
Kalisz
samedi
06/07/2019
FT
Raków Czestochowa
4 - 1
Wisla Plock SA
samedi
06/07/2019
FT
Jastrzębie
0 - 0
GKS Katowice
samedi
06/07/2019
FT
Slovácko
1 - 1
FK AS Trenčin
samedi
06/07/2019
FT
Wil
6 - 4
Brühl
samedi
06/07/2019
FT
Dukla Prague
4 - 2
Varnsdorf
samedi
06/07/2019
FT
Prostějov
3 - 4
MFK Dubnica
samedi
06/07/2019
FT
Winterthour
5 - 1
YF Juventus
samedi
06/07/2019
FT
Heimstetten
4 - 0
Pullach
samedi
06/07/2019
FT
Paksi SE
2 - 0
Pécsi MFC
samedi
06/07/2019
FT
Teplice
1 - 0
Slavoj Vyšehrad
samedi
06/07/2019
FT
OB
2 - 0
Roskilde
samedi
06/07/2019
FT
Farense
1 - 0
Rochdale
samedi
06/07/2019
FT
Zaglebie Sosnowiec SA
1 - 0
Frýdek-Místek
samedi
06/07/2019
FT
CD Cova Piedade
0 - 1
Academico Viseu
samedi
06/07/2019
FT
Vitoria Sétubal
4 - 0
Oliveira Hospital
samedi
06/07/2019
FT
FC Porto
6 - 0
RD Agueda
samedi
06/07/2019
FT
Wisla Cracovie SSA
1 - 0
Podbeskidzie
samedi
06/07/2019
FT
Diósgyőr
2 - 1
Podbrezová
samedi
06/07/2019
FT
Randers
2 - 0
Viborg
samedi
06/07/2019
FT
Dinamo Zagreb
2 - 2
Gazovik Orenburg
samedi
06/07/2019
FT
OSP Lechia Gdansk
7 - 1
Bytovia Bytów
samedi
06/07/2019
FT
Mansfield Town
1 - 2
Swansea
samedi
06/07/2019
FT
Hertha BSC II
2 - 1
Torgelower SV Greif
samedi
06/07/2019
FT
Arouca
2 - 1
Vitoria Guimaraes
samedi
06/07/2019
FT
KS FKS Stal Mielec
2 - 0
Radomiak Radom
samedi
06/07/2019
FT
Rödinghausen
1 - 2
Osnabrück
samedi
06/07/2019
FT
Vejle-Kolding
1 - 0
Esbjerg
samedi
06/07/2019
FT
Fulham
1 - 3
Cambridge Utd
samedi
06/07/2019
FT
Chojniczanka Chojnice
1 - 1
Błękitni Stargard
samedi
06/07/2019
FT
Reading
2 - 0
Southend Utd
samedi
06/07/2019
FT
Mafra
1 - 3
Belenenses
samedi
06/07/2019
FT
Wacker Nordhausen
1 - 1
Hallescher FC
samedi
06/07/2019
FT
BFC Dynamo
9 - 0
Sparta Lichtenberg
samedi
06/07/2019
FT
Tennis Borussia
1 - 2
Altglienicke
samedi
06/07/2019
FT
Sporting Braga
4 - 1
UD Oliveirense
samedi
06/07/2019
FT
Varberg
0 - 3
Norrby
samedi
06/07/2019
FT
Yate Town
1 - 10
Bristol Rovers
samedi
06/07/2019
FT
Eintracht Mahlsdorf
2 - 1
Union Fürstenwalde
samedi
06/07/2019
FT
SønderjyskE
1 - 2
Weiche Flensbourg
samedi
06/07/2019
FT
Waldhof Mannheim
4 - 0
Fola Esch
samedi
06/07/2019
FT
Concord Rangers
0 - 4
Millwall
samedi
06/07/2019
FT
Parkgate
0 - 7
Rotherham Utd
samedi
06/07/2019
FT
Optik Rathenow
2 - 7
BAK '07
samedi
06/07/2019
FT
TSV Steinbach
2 - 0
Bonner SC
samedi
06/07/2019
FT
Anif
1 - 2
Bayern Munich II
samedi
06/07/2019
FT
TuS Haltern
4 - 1
SC Velbert
samedi
06/07/2019
FT
Babelsberg
0 - 0
Hertha Zehlendorf
samedi
06/07/2019
14:00
Mainz 05 II
-
Hessen Dreieich
samedi
06/07/2019
FT
FC Gießen
2 - 2
Eintracht Stadtallendorf
samedi
06/07/2019
FT
Gainsborough Trinity
0 - 3
Lincoln City
samedi
06/07/2019
FT
Havelse
2 - 1
Germania Halberstadt
samedi
06/07/2019
FT
Sportfreunde Lotte
4 - 2
Utrecht II
samedi
06/07/2019
FT
Kremin'
1 - 2
Kolos Kovalivka
samedi
06/07/2019
FT
Groningen
3 - 0
Preussen Münster
samedi
06/07/2019
14:30
Bayreuth
-
Hallescher FC
samedi
06/07/2019
FT
Purmersteijn
0 - 6
Volendam
samedi
06/07/2019
FT
Standard de Liège
2 - 2
Oleksandria
samedi
06/07/2019
FT
Linfield
2 - 4
Saint Johnstone
samedi
06/07/2019
FT
Glenavon
2 - 1
Heart of Midlothian FC
samedi
06/07/2019
FT
Paderborn
3 - 2
Ipswich Town
samedi
06/07/2019
FT
Odra Opole
2 - 2
Ruch Zdzieszowice
samedi
06/07/2019
FT
Thoune
0 - 3
Kriens
samedi
06/07/2019
FT
Schalding-Heining
0 - 1
Jahn Ratisbonne
samedi
06/07/2019
FT
Memmingen
1 - 1
Ravensburg
samedi
06/07/2019
FT
Willem II
2 - 1
Ostende
samedi
06/07/2019
FT
Albion Rovers
1 - 3
Hamilton Academicals FC
samedi
06/07/2019
FT
Faversham Town
1 - 9
Gillingham
samedi
06/07/2019
FT
Tranmere Rovers
1 - 2
Livingston FC
samedi
06/07/2019
FT
Schwarz-Weiss Rehden
3 - 1
Fortuna Düsseldorf II
samedi
06/07/2019
FT
Carl Zeiss Jena
0 - 0
Ústí nad Labem
samedi
06/07/2019
FT
Schweinfurt
1 - 2
Sarrebruck
samedi
06/07/2019
FT
Blau-Weiß Zorbau
1 - 4
Chemie Leipzig
samedi
06/07/2019
FT
Trelleborg
1 - 2
Silkeborg
samedi
06/07/2019
FT
Nordsjælland
0 - 3
PAOK Salonique
samedi
06/07/2019
FT
Atlético Mineiro
1 - 3
América Mineiro
samedi
06/07/2019
FT
Linlithgow Rose
1 - 1
Annan Athletic
samedi
06/07/2019
FT
Antwerp
1 - 1
Magdebourg
samedi
06/07/2019
FT
Bahlinger SC
2 - 2
Sandhausen
samedi
06/07/2019
FT
Darlington 1883
0 - 3
Motherwell FC
samedi
06/07/2019
FT
Paderborn II
1 - 0
Schalke 04 II
samedi
06/07/2019
FT
Schonnebeck
3 - 2
Wattenscheid 09
samedi
06/07/2019
FT
Union Berlin
2 - 1
Brøndby
samedi
06/07/2019
FT
Rapid Vienne
2 - 1
Jablonec
samedi
06/07/2019
FT
Saturn Ramenskoye
0 - 3
Torpedo Vladimir
samedi
06/07/2019
FT
Internacional
0 - 1
Brasil de Pelotas
samedi
06/07/2019
FT
Herne Bay
1 - 1
Maidstone United
samedi
06/07/2019
FT
Barrow
1 - 2
Blackburn
samedi
06/07/2019
FT
Folkestone Invicta
2 - 3
Dover Athletic
samedi
06/07/2019
FT
Welwyn Garden City
1 - 3
Luton Town
samedi
06/07/2019
FT
Nantwich Town
2 - 1
Crewe Alexandra
samedi
06/07/2019
FT
Halesowen Town
1 - 3
Solihull Moors
samedi
06/07/2019
16:00
Redhill
-
Sutton United
samedi
06/07/2019
FT
Fraserburgh
1 - 2
Peterhead
samedi
06/07/2019
FT
Harlow Town
0 - 5
Leyton Orient
samedi
06/07/2019
FT
Stranraer
0 - 1
Coleraine
samedi
06/07/2019
FT
Dunfermline Athletic FC
1 - 3
Hibernian
samedi
06/07/2019
FT
Kidsgrove Athletic
1 - 2
Port Vale
samedi
06/07/2019
FT
Alfreton Town
2 - 1
Walsall
samedi
06/07/2019
FT
Bamber Bridge
0 - 2
Preston North End
samedi
06/07/2019
FT
Guiseley
0 - 2
Bradford City
samedi
06/07/2019
FT
Cleethorpes Town
0 - 8
Grimsby Town
samedi
06/07/2019
FT
Blackfield & Langley
0 - 0
Eastleigh
samedi
06/07/2019
FT
Nuneaton Town
0 - 2
Notts County
samedi
06/07/2019
FT
Aberdeen
1 - 1
Inverness Caledonian Thistle
samedi
06/07/2019
FT
Forfar Athletic
1 - 0
Greenock Morton
samedi
06/07/2019
FT
Chester
1 - 7
Wigan Athletic
samedi
06/07/2019
FT
Raith Rovers FC
2 - 0
Spartans
samedi
06/07/2019
FT
Leamington
0 - 4
Coventry
samedi
06/07/2019
FT
AZ
5 - 2
Club Bruges
samedi
06/07/2019
FT
GKS Piast Gliwice
7 - 1
Miedź Legnica
samedi
06/07/2019
FT
Jeddeloh
5 - 0
Bremer SV
samedi
06/07/2019
FT
Airdrieonians
3 - 0
Cowdenbeath
samedi
06/07/2019
FT
Cove Rangers
2 - 1
Montrose
samedi
06/07/2019
FT
Dumbarton
3 - 2
Dundee United FC
samedi
06/07/2019
FT
Rheindorf Altach
2 - 0
Dornbirn
samedi
06/07/2019
FT
Salzbourg
1 - 1
Arsenal Tula
samedi
06/07/2019
FT
Grasshoppers
4 - 0
Schaffhouse
samedi
06/07/2019
FT
FC Viktoria Berlin
4 - 1
Krieschow
samedi
06/07/2019
FT
Wolfsbourg
2 - 1
Hansa Rostock
samedi
06/07/2019
FT
HSC Hannover
3 - 1
Borussia Hildesheim
samedi
06/07/2019
16:00
Aubstadt
-
Abtswind
samedi
06/07/2019
FT
Schwarz-Weiss Essen
1 - 4
Rot-Weiss Essen
samedi
06/07/2019
FT
Zurich
3 - 5
Stuttgart
samedi
06/07/2019
FT
Hallen
0 - 14
Bristol City
samedi
06/07/2019
FT
La Gantoise
3 - 0
Aris Salonique
samedi
06/07/2019
FT
Yeovil Town
2 - 0
Stratford Town
samedi
06/07/2019
FT
FK Pardubice
2 - 2
Vysočina Jihlava
samedi
06/07/2019
FT
České Budějovice
3 - 0
Viktoria Žižkov
samedi
06/07/2019
FT
Karviná
2 - 0
Pohronie
samedi
06/07/2019
FT
Kapfenberger SV
3 - 3
Sturm Graz
samedi
06/07/2019
FT
Vroomshoopse Boys
0 - 4
Heracles
samedi
06/07/2019
FT
Slask Wroclaw
2 - 0
Slaven Koprivnica
samedi
06/07/2019
FT
LKS Lódz
3 - 0
Kotwica Kołobrzeg
samedi
06/07/2019
FT
Linx
0 - 2
Fribourg
samedi
06/07/2019
FT
KKS Lech Poznan
2 - 1
Midtjylland
samedi
06/07/2019
FT
Laakkwartier
0 - 10
ADO Den Haag
samedi
06/07/2019
FT
Arka Gdynia SSA
2 - 2
Chemnitzer FC
samedi
06/07/2019
FT
Wuppertaler SV
0 - 4
Bayer Leverkusen
samedi
06/07/2019
FT
Grenoble
3 - 1
Le Puy
samedi
06/07/2019
FT
Linzer ASK
2 - 1
Bohemians 1905
samedi
06/07/2019
FT
De Graafschap
4 - 0
Zaglebie Lubin SSA
samedi
06/07/2019
FT
Ulm
2 - 0
Augsburg II
samedi
06/07/2019
FT
Příbram
2 - 2
Vlašim
samedi
06/07/2019
FT
Lausanne-Sport
3 - 2
Servette
samedi
06/07/2019
FT
Avranches
0 - 2
Guingamp
samedi
06/07/2019
FT
MKS Korona Kielce
1 - 1
Vitesse Arnheim
samedi
06/07/2019
FT
Uerdingen
0 - 2
Arminia Bielefeld
samedi
06/07/2019
FT
Sereď
1 - 1
MTK
samedi
06/07/2019
FT
Vaduz
2 - 0
Austria Lustenau
samedi
06/07/2019
FT
Botev Plovdiv
0 - 0
Lokomotiv Sofia 1929
samedi
06/07/2019
17:00
Reutlingen
-
Aalen
samedi
06/07/2019
FT
Zbrojovka Brno
4 - 0
FC Nitra
samedi
06/07/2019
FT
Septemvri Sofia
0 - 1
Vitosha Bistritsa
samedi
06/07/2019
FT
Sandhausen
1 - 0
Nancy
samedi
06/07/2019
FT
Legia Varsovie
6 - 0
Pogoń Siedlce
samedi
06/07/2019
FT
Troyes
2 - 0
Villefranche
samedi
06/07/2019
FT
Boulogne
3 - 2
Lens
samedi
06/07/2019
FT
Le Havre
4 - 0
Paris FC
samedi
06/07/2019
FT
Club Tigres UANL
1 - 0
Tiburones Rojos de Veracruz
samedi
06/07/2019
FT
Courtrai
1 - 1
Valenciennes
samedi
06/07/2019
17:00
Viktoria Cologne
-
AS Eupen
samedi
06/07/2019
FT
Slavoj Trebišov
1 - 1
Kisvárda
samedi
06/07/2019
FT
Westerlo
2 - 0
Vorskla Poltava
samedi
06/07/2019
FT
Teutonia Ottensen
3 - 2
Hambourg SV II
samedi
06/07/2019
17:30
Pachuca CF
-
Potros UAEM
samedi
06/07/2019
FT
Arda Kardzhali
1 - 1
Botev Galabovo
samedi
06/07/2019
FT
Beroe
3 - 1
Tsarsko selo
samedi
06/07/2019
FT
Slavia Sofia
1 - 3
CSKA 1948 Sofia
samedi
06/07/2019
FT
Thoune
1 - 5
Saint-Gall
samedi
06/07/2019
FT
Zlín
3 - 0
FK Senica
samedi
06/07/2019
FT
Mjällby
2 - 2
Fremad Amager
samedi
06/07/2019
FT
Clermont
2 - 0
Rodez
samedi
06/07/2019
FT
Mattersburg
0 - 0
Lafnitz
samedi
06/07/2019
FT
Laval
1 - 1
Caen
samedi
06/07/2019
FT
Auxerre
2 - 1
Bourg-Péronnas
samedi
06/07/2019
FT
Sochaux
0 - 0
Yverdon Sport
samedi
06/07/2019
FT
NK Celje
1 - 2
Krylya Sovetov
samedi
06/07/2019
FT
Beringen
0 - 12
Genk
samedi
06/07/2019
FT
Traiskirchen
1 - 3
FAC Team für Wien
samedi
06/07/2019
FT
NK Rudar Velenje
1 - 0
Voždovac
samedi
06/07/2019
FT
Gorica
1 - 0
Tabor Sežana
samedi
06/07/2019
FT
Wildon
7 - 2
Grazer AK
samedi
06/07/2019
FT
Aluminij
3 - 1
Rogaška
samedi
06/07/2019
FT
F91 Dudelange
4 - 3
Excelsior Virton
samedi
06/07/2019
18:00
Napredak
-
Zemun
samedi
06/07/2019
FT
Hartberg
2 - 0
Hanovre
samedi
06/07/2019
FT
Niort
1 - 3
Cholet
samedi
06/07/2019
FT
Rad Beograd
0 - 2
Spartak Subotica
samedi
06/07/2019
FT
TB Uphusen
0 - 6
Werder Brême II
samedi
06/07/2019
FT
CSKA Sofia
3 - 0
Vihren
samedi
06/07/2019
FT
Pirmasens
3 - 3
Borussia Neunkirchen
samedi
06/07/2019
FT
Lorient
2 - 0
Concarneau
samedi
06/07/2019
18:30
Debrecen
-
Zemplín Michalovce
samedi
06/07/2019
FT
Beltinci
1 - 3
NŠ Mura
samedi
06/07/2019
FT
Mladost Lučani
1 - 0
Borac Banja Luka
samedi
06/07/2019
FT
FVC
0 - 4
Cambuur
samedi
06/07/2019
FT
OH Louvain
4 - 4
Malines
samedi
06/07/2019
FT
Deinze
0 - 2
Zulte-Waregem
samedi
06/07/2019
FT
Cercle Bruges
1 - 4
Monaco
samedi
06/07/2019
19:00
Nottingham Forest
-
Peterborough
samedi
06/07/2019
FT
Lommel
3 - 1
FC Eindhoven
samedi
06/07/2019
FT
Chaves
2 - 1
Desportivo Aves
samedi
06/07/2019
FT
SC NEC
0 - 7
NEC
samedi
06/07/2019
FT
Feldkirchen
0 - 4
Austria Klagenfurt
samedi
06/07/2019
FT
Wilrijk
2 - 0
Duffel
samedi
06/07/2019
FT
Fužinar
0 - 3
Inđija
samedi
06/07/2019
FT
CRB
1 - 0
Retrô
samedi
06/07/2019
FT
Santos
1 - 1
Ponte Preta
samedi
06/07/2019
FT
Peterborough
2 - 0
Saint Mirren FC
samedi
06/07/2019
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 0
Partizan Belgrad
samedi
06/07/2019
FT
Goiás
1 - 0
Racing
samedi
06/07/2019
FT
CDSC Cruz Azul
0 - 0
CA Monarcas Morelia
dimanche
07/07/2019
00:00
MKS Cracovia Cracovie
-
Puszcza Niepołomice
dimanche
07/07/2019
00:00
Karlsruhe
-
Wattens
dimanche
07/07/2019
FT
Atlético Nacional
0 - 0
Lanús
dimanche
07/07/2019
FT
Club América
0 - 2
River Plate
dimanche
07/07/2019
FT
Cafetaleros de Chiapas
0 - 1
Pumas UNAM
dimanche
07/07/2019
FT
CD Chivas de Guadalajara
0 - 2
Boca Juniors
dimanche
07/07/2019
FT
Opava
2 - 0
Poprad
dimanche
07/07/2019
FT
Radnik Surdulica
2 - 0
Borac Banja Luka
dimanche
07/07/2019
FT
Darıca Gençlerbirliği
0 - 6
FC Illychivets Mariupol
dimanche
07/07/2019
FT
MKS Korona Kielce
2 - 1
Tychy 71
dimanche
07/07/2019
FT
Bayern Munich II
0 - 0
Türkgücü Munich
dimanche
07/07/2019
FT
Excel Mouscron
2 - 0
Sigma Olomouc
dimanche
07/07/2019
FT
Bergisch Gladbach
2 - 0
Germania Ratingen
dimanche
07/07/2019
FT
Malmö FF
2 - 4
Lyngby
dimanche
07/07/2019
FT
Halmstad
0 - 0
Hvidovre
dimanche
07/07/2019
FT
Wacker Nordhausen
0 - 0
Nuremberg II
dimanche
07/07/2019
FT
SV Lippstadt 08
1 - 0
Wiedenbrück
dimanche
07/07/2019
FT
Drochtersen / Assel
0 - 1
VfR Neumünster
dimanche
07/07/2019
FT
Kariobangi Sharks
1 - 1
Everton
dimanche
07/07/2019
FT
Hertha Berlin
4 - 1
Eintracht Brunswick
dimanche
07/07/2019
15:00
Eichstätt
-
Sankt Pauli
dimanche
07/07/2019
FT
FSV Francfort
2 - 2
Holstein Kiel II
dimanche
07/07/2019
FT
Ingolstadt
0 - 3
Sankt Pauli
dimanche
07/07/2019
FT
Chapecoense
0 - 0
Operário PR
dimanche
07/07/2019
FT
Ried
0 - 3
Munich 1860
dimanche
07/07/2019
FT
Glasgow Rangers
5 - 0
Oxford United
dimanche
07/07/2019
FT
NAC Breda
3 - 0
Lokomotiva Zagreb
dimanche
07/07/2019
FT
Verl
4 - 0
VfB Oldenbourg
dimanche
07/07/2019
FT
Corinthians
1 - 2
Londrina
dimanche
07/07/2019
FT
Dynamo Dresde
1 - 1
PAE APS Atromitos Athènes
dimanche
07/07/2019
FT
Rostov
1 - 2
Hanovre
dimanche
07/07/2019
FT
Mladá Boleslav
2 - 0
Baník Sokolov
dimanche
07/07/2019
FT
Qabala
2 - 1
FC Illychivets Mariupol
dimanche
07/07/2019
FT
Club Necaxa
4 - 0
Mineros de Zacatecas
dimanche
07/07/2019
FT
Mačva Šabac
0 - 0
Javor
dimanche
07/07/2019
FT
Krasnodar
1 - 2
Krylya Sovetov
dimanche
07/07/2019
17:00
FC Zorya Louhansk
-
Proleter Novi Sad
dimanche
07/07/2019
FT
Ufa
9 - 1
Wacker Innsbruck
dimanche
07/07/2019
FT
Eichstätt
1 - 3
Wehen Wiesbaden
dimanche
07/07/2019
FT
Lokeren
5 - 0
Monaco
dimanche
07/07/2019
17:30
Bravo
-
Tuzla City
dimanche
07/07/2019
FT
Lokomotiv Plovdiv
2 - 0
Montana
dimanche
07/07/2019
FT
Rot-Weiss Oberhausen
1 - 3
Schalke 04
dimanche
07/07/2019
FT
Cherno More
4 - 0
Dunav 2010
dimanche
07/07/2019
FT
AEK Athènes
1 - 0
KS Górnik Zabrze
dimanche
07/07/2019
FT
NK Koper
2 - 2
Istra 1961
dimanche
07/07/2019
FT
Zlatibor Čajetina
0 - 1
Spartak Subotica
dimanche
07/07/2019
FT
CF Rayados de Monterrey
0 - 1
Club León
dimanche
07/07/2019
FT
Club Santos Laguna
1 - 1
Deportivo Toluca FC
lundi
08/07/2019
FT
Dallas
0 - 0
Tijuana
lundi
08/07/2019
FT
Chakhtar Donetsk
3 - 0
Proleter Novi Sad
lundi
08/07/2019
FT
Osijek
4 - 1
FC Zorya Louhansk
lundi
08/07/2019
FT
Osijek
2 - 0
FC Copenhague
lundi
08/07/2019
FT
Inđija
0 - 0
Slaven Koprivnica
lundi
08/07/2019
FT
Krško
0 - 1
Vojvodina
lundi
08/07/2019
FT
Wolfsberger AC
0 - 2
Chakhtar Donetsk
lundi
08/07/2019
FT
Sportfreunde Siegen
0 - 6
Fortuna Düsseldorf
lundi
08/07/2019
FT
Olympiakos Pirée
1 - 1
Dynamo Kiev
lundi
08/07/2019
FT
Stade Nyonnais
0 - 1
Nantes
lundi
08/07/2019
FT
Serooskerke
0 - 5
ADO Den Haag
lundi
08/07/2019
FT
Cork City
0 - 2
Preston North End
lundi
08/07/2019
FT
Heart of Midlothian FC
1 - 1
Inverness Caledonian Thistle
lundi
08/07/2019
FT
Sligo Rovers
1 - 0
Accrington
lundi
08/07/2019
FT
Hamilton Academicals FC
2 - 0
Stirling Albion
mardi
09/07/2019
FT
Arka Gdynia SSA
2 - 1
Olimpia Elbląg
mardi
09/07/2019
FT
Mačva Šabac
1 - 1
Mladost Lučani
mardi
09/07/2019
FT
Sporting Braga
5 - 1
Varzim
mardi
09/07/2019
FT
Schalke 04 II
0 - 3
Utrecht II
mardi
09/07/2019
FT
Perth Glory
3 - 0
Bayswater City
mardi
09/07/2019
FT
CSKA Moscou
4 - 0
Rubin Kazan
mardi
09/07/2019
FT
Wolfsbourg
2 - 1
Caen
mardi
09/07/2019
FT
Dnipro-1
2 - 1
Olimpik Donetsk
mardi
09/07/2019
FT
Slask Wroclaw
2 - 1
FC Zorya Louhansk
mardi
09/07/2019
FT
Hapoel Tel Aviv FC
1 - 2
Hapoel Jerusalem
mardi
09/07/2019
FT
KKS Lech Poznan
2 - 0
Vitesse Arnheim
mardi
09/07/2019
FT
Sandecja Nowy Sącz
3 - 2
Maccabi Netanya FC
mardi
09/07/2019
FT
Excelsior
3 - 1
TOP Oss
mardi
09/07/2019
FT
Créteil
1 - 2
Auxerre
mardi
09/07/2019
FT
Akhmat Grozny
1 - 0
Holstein Kiel
mardi
09/07/2019
FT
Lille
2 - 1
Dunkerque
mardi
09/07/2019
FT
Admira
0 - 1
Ried
mardi
09/07/2019
FT
Radnik Surdulica
4 - 3
Zlatibor Čajetina
mardi
09/07/2019
FT
Sereď
4 - 2
Podbrezová
mardi
09/07/2019
FT
Boluspor
0 - 2
Westerlo
mardi
09/07/2019
FT
Chemnitzer FC
0 - 1
Larne
mardi
09/07/2019
FT
Auerbach
2 - 2
Hallescher FC
mardi
09/07/2019
FT
Greifswalder SV
0 - 0
Hansa Rostock
mardi
09/07/2019
FT
Pau
2 - 1
Ajaccio
mardi
09/07/2019
FT
Laval
1 - 2
Le Havre
mardi
09/07/2019
FT
Rodez
3 - 2
Villefranche
mardi
09/07/2019
FT
FC Viktoria Berlin
3 - 1
Erzgebirge Aue
mardi
09/07/2019
FT
Schwechat
2 - 6
Ebreichsdorf
mardi
09/07/2019
FT
Rijeka
4 - 1
APOEL
mardi
09/07/2019
FT
Tabor Sežana
2 - 1
Radomlje
mardi
09/07/2019
FT
Union Saint-Gilloise
2 - 0
Maccabi Tel Aviv
mardi
09/07/2019
FT
Wilrijk
0 - 0
Valenciennes
mardi
09/07/2019
FT
Gurten
1 - 4
Heidenheim
mardi
09/07/2019
FT
NK Koper
1 - 2
Inđija
mardi
09/07/2019
FT
Bâle
4 - 1
Lausanne-Sport
mardi
09/07/2019
FT
FK Pardubice
1 - 0
Uničov
mardi
09/07/2019
FT
Pinzgau Saalfelden
0 - 2
Nuremberg
mardi
09/07/2019
FT
Zirl
0 - 5
Dynamo Kiev
mardi
09/07/2019
FT
Augsbourg
6 - 0
Gundelfingen
mardi
09/07/2019
FT
Würzburger Kickers
1 - 0
Aubstadt
mardi
09/07/2019
FT
Rot Weiss Ahlen
2 - 1
Fortuna Düsseldorf II
mardi
09/07/2019
FT
Hombourg
3 - 1
1. FC Kaiserslautern
mardi
09/07/2019
FT
Saint-Gall
3 - 0
Bochum
mardi
09/07/2019
FT
Amstetten
2 - 0
Oedt
mardi
09/07/2019
FT
Le Mans
2 - 0
Paris FC
mardi
09/07/2019
FT
SDC Putten
0 - 8
RKC Waalwijk
mardi
09/07/2019
FT
St. Peter
1 - 8
Vorwärts Steyr
mardi
09/07/2019
FT
Drassburg
1 - 2
Kapfenberger SV
mardi
09/07/2019
FT
Widnau
1 - 7
Austria Lustenau
mardi
09/07/2019
FT
PEC Zwolle
2 - 2
PAOK Salonique
mardi
09/07/2019
FT
Andrézieux
1 - 2
St Étienne
mardi
09/07/2019
FT
Kalsdorf
1 - 1
Lafnitz
mardi
09/07/2019
FT
Béziers
0 - 0
Toulouse
mardi
09/07/2019
FT
Sportfreunde Lotte
0 - 1
NEC
mardi
09/07/2019
FT
Belfort
1 - 1
Sochaux
mardi
09/07/2019
FT
UNA
3 - 6
FC Eindhoven
mardi
09/07/2019
FT
Roda JC
1 - 4
Alemannia Aachen
mardi
09/07/2019
FT
DZC '68
2 - 3
De Graafschap
mardi
09/07/2019
FT
Bourg-Péronnas
0 - 2
Troyes
mardi
09/07/2019
FT
Wiener SC
4 - 3
Horn
mardi
09/07/2019
FT
Toulon
2 - 4
Barnsley
mardi
09/07/2019
19:00
FC Nitra
-
FC Karpaty Lviv
mardi
09/07/2019
FT
Baden
2 - 3
Aarau
mardi
09/07/2019
FT
FC Nitra
1 - 0
Rukh Vynnyky
mardi
09/07/2019
FT
Sasel
1 - 6
Drochtersen / Assel
mardi
09/07/2019
FT
Leyton Orient
2 - 2
Hull City
mardi
09/07/2019
FT
Babelsberg
1 - 1
Pampow
mardi
09/07/2019
FT
Bergisch Gladbach
3 - 2
TuRU 1880 Düsseldorf
mardi
09/07/2019
FT
Lucerne
1 - 1
Crystal Palace
mardi
09/07/2019
FT
Portimonense
1 - 0
Wrexham
mardi
09/07/2019
FT
Sheffield Wednesday
2 - 0
Shrewsbury Town
mardi
09/07/2019
FT
Tiverton Town
0 - 1
Exeter City
mardi
09/07/2019
FT
Truro City
1 - 0
Plymouth Argyle
mardi
09/07/2019
FT
Dulwich Hamlet
0 - 2
Colchester Utd
mardi
09/07/2019
FT
Brighouse Town
0 - 2
Bradford City
mardi
09/07/2019
FT
Grantham Town
1 - 3
Grimsby Town
mardi
09/07/2019
FT
Bideford
0 - 5
Torquay Utd
mardi
09/07/2019
FT
Dumbarton
0 - 2
Hamilton Academicals FC
mardi
09/07/2019
FT
Stenhousemuir
1 - 1
Saint Mirren FC
mardi
09/07/2019
FT
Glentoran
2 - 0
H&W Welders
mardi
09/07/2019
FT
Finn Harps
1 - 4
Institute
mardi
09/07/2019
FT
Folkestone Invicta
1 - 1
Maidstone United
mardi
09/07/2019
FT
Berkhamsted
1 - 5
Barnet
mardi
09/07/2019
FT
AFC Wimbledon
2 - 3
Bristol City
mardi
09/07/2019
FT
Dartford
1 - 1
Ebbsfleet Utd
mardi
09/07/2019
FT
Oxford City
3 - 5
Oxford United
mardi
09/07/2019
FT
Clachnacuddin
4 - 3
Elgin City
mardi
09/07/2019
FT
United of Manchester
3 - 0
Morecambe
mardi
09/07/2019
FT
Carlisle United
3 - 4
Hibernian
mardi
09/07/2019
FT
Billericay Town
2 - 3
Southend Utd
mardi
09/07/2019
FT
Wingate & Finchley
0 - 1
Stevenage
mardi
09/07/2019
FT
Leamington
1 - 1
Walsall
mardi
09/07/2019
FT
Fylde
1 - 0
Wigan Athletic
mardi
09/07/2019
FT
Slough Town
3 - 4
Eastleigh
mardi
09/07/2019
20:45
Frickley Athletic
-
Halifax Town
mardi
09/07/2019
FT
Greenock Morton
2 - 3
Saint Johnstone
mardi
09/07/2019
FT
Atherton Collieries
0 - 2
Chorley
mardi
09/07/2019
FT
Forfar Athletic
2 - 1
Cove Rangers
mardi
09/07/2019
FT
Concord Rangers
0 - 4
Dagenham & R
mardi
09/07/2019
FT
Montrose
3 - 2
Arbroath
mardi
09/07/2019
FT
Alloa Athletic
0 - 2
Livingston FC
mardi
09/07/2019
FT
Brechin City
0 - 3
Falkirk FC
mardi
09/07/2019
FT
Dundee FC
1 - 0
Blackpool
mardi
09/07/2019
FT
Bromley
3 - 1
Welling United
mardi
09/07/2019
FT
Raith Rovers FC
2 - 1
Cowdenbeath
mercredi
10/07/2019
FT
CA Monarcas Morelia
1 - 2
Atlético San Luis
mercredi
10/07/2019
00:00
Tondela
-
Academica
mercredi
10/07/2019
00:00
Zemun
-
Javor
mercredi
10/07/2019
00:00
Jagiellonia Bialystok SSA
-
FC Karpaty Lviv
mercredi
10/07/2019
FT
Club América
0 - 3
Pumas UNAM
mercredi
10/07/2019
FT
FC Dinamo Bucarest
2 - 2
Chindia
mercredi
10/07/2019
FT
GKS Katowice
6 - 0
Frýdek-Místek
mercredi
10/07/2019
FT
Darıca Gençlerbirliği
1 - 2
FC Illychivets Mariupol
mercredi
10/07/2019
FT
Slavoj Vyšehrad
1 - 2
Viktoria Žižkov
mercredi
10/07/2019
FT
Olimpia Grudziądz
2 - 0
KS Warta Poznan
mercredi
10/07/2019
FT
Sandecja Nowy Sącz
2 - 1
Liptovský Mikuláš
mercredi
10/07/2019
FT
Podbeskidzie
0 - 0
Podhale Nowy Targ
mercredi
10/07/2019
FT
Greuther Fürth
1 - 1
Huddersfield Town
mercredi
10/07/2019
FT
NK Nafta Lendava
3 - 1
Zalaegerszeg
mercredi
10/07/2019
FT
Mladost Lučani
1 - 1
Mačva Šabac
mercredi
10/07/2019
FT
Vasas
0 - 3
Mezőkövesd
mercredi
10/07/2019
11:00
FC Porto
-
Varzim
mercredi
10/07/2019
FT
Rio Ave
0 - 2
Penafiel
mercredi
10/07/2019
FT
Unterhaching
1 - 2
Dynamo Dresde
mercredi
10/07/2019
FT
Hertha BSC II
0 - 1
Hambourg SV II
mercredi
10/07/2019
16:00
Sereď
-
Petržalka
mercredi
10/07/2019
FT
Wattens
3 - 2
Sankt Pauli
mercredi
10/07/2019
FT
Gorica
1 - 1
Tuzla City
mercredi
10/07/2019
FT
FC Karpaty Lviv
1 - 0
Kalush
mercredi
10/07/2019
FT
Chrobry Głogów
1 - 0
Mieszko Gniezno
mercredi
10/07/2019
FT
Rot-Weiss Erfurt
1 - 3
Zwickau
mercredi
10/07/2019
FT
Puszcza Niepołomice
0 - 1
Partizán Bardejov
mercredi
10/07/2019
FT
Miedź Legnica
4 - 1
KS Górnik Polkowice
mercredi
10/07/2019
FT
Querétaro FC
1 - 3
Celaya
mercredi
10/07/2019
FT
Diósgyőr
6 - 1
Poprad
mercredi
10/07/2019
FT
Greuther Fürth
0 - 1
Huddersfield Town
mercredi
10/07/2019
FT
Kolding IF
1 - 1
Vejle-Kolding
mercredi
10/07/2019
FT
Budafoki MTE
2 - 1
Pohronie
mercredi
10/07/2019
FT
Obolon' Kyiv
0 - 1
Kolos Kovalivka
mercredi
10/07/2019
FT
Gyirmót
0 - 0
Zlaté Moravce
mercredi
10/07/2019
FT
Ingolstadt
1 - 1
Lugano
mercredi
10/07/2019
FT
Slavia Prague
6 - 0
Viktoria Žižkov
mercredi
10/07/2019
FT
Puskás FC
2 - 2
Győri ETO
mercredi
10/07/2019
FT
Bnei Yehuda Tel Aviv FC
0 - 1
Hapoel Kfar Saba FC
mercredi
10/07/2019
FT
Antwerp
2 - 0
Lokomotiva Zagreb
mercredi
10/07/2019
FT
Orléans
1 - 2
Niort
mercredi
10/07/2019
FT
Skalica
1 - 3
Líšeň
mercredi
10/07/2019
FT
Viitorul
2 - 0
Spartak Varna
mercredi
10/07/2019
FT
UCD
0 - 11
Portsmouth
mercredi
10/07/2019
FT
Verl
2 - 2
Paderborn
mercredi
10/07/2019
FT
Gil Vicente
5 - 0
Cerveira
mercredi
10/07/2019
FT
Bordeaux
1 - 2
Partizan Belgrad
mercredi
10/07/2019
FT
Kisvárda
1 - 0
Nyíregyháza Spartacus
mercredi
10/07/2019
FT
Famalicão
2 - 1
Santa Clara
mercredi
10/07/2019
FT
Feirense
0 - 2
Academico Viseu
mercredi
10/07/2019
FT
Wacker Innsbruck
2 - 1
Dynamo Dresde
mercredi
10/07/2019
FT
Olympiakos Pirée
1 - 1
Hambourg
mercredi
10/07/2019
FT
Sporting Covilhã
4 - 0
Oliveira Hospital
mercredi
10/07/2019
FT
Aluminij
3 - 2
Beltinci
mercredi
10/07/2019
FT
Huragan Morąg
1 - 1
Stomil Olsztyn
mercredi
10/07/2019
FT
BFC Dynamo
0 - 1
Magdebourg
mercredi
10/07/2019
FT
Balingen
0 - 1
Sonnenhof Grossaspach
mercredi
10/07/2019
FT
Ilshofen
0 - 6
Aalen
mercredi
10/07/2019
FT
Preussen Münster
1 - 0
Fortuna Cologne
mercredi
10/07/2019
FT
Gorica
1 - 0
Kaposvári Rákóczi
mercredi
10/07/2019
FT
Meppen
1 - 3
Borussia Dortmund II
mercredi
10/07/2019
FT
Meuselwitz
0 - 1
International Leipzig
mercredi
10/07/2019
FT
Chaves
0 - 2
Boavista
mercredi
10/07/2019
FT
Borussia M'gladbach
8 - 0
1. FC M'gladbach
mercredi
10/07/2019
FT
Velbert
3 - 3
Cologne II
mercredi
10/07/2019
FT
Werder Brême II
2 - 2
Rotherham Utd
mercredi
10/07/2019
FT
Hartberg
2 - 2
Traiskirchen
mercredi
10/07/2019
FT
Grazer AK
1 - 3
Hanovre
mercredi
10/07/2019
FT
Bischofshofen
0 - 3
Nuremberg
mercredi
10/07/2019
FT
Saint-Trond
1 - 2
Lens
mercredi
10/07/2019
FT
Mayence
9 - 0
Eisbachtal
mercredi
10/07/2019
FT
Châteauroux
1 - 1
Clermont
mercredi
10/07/2019
FT
Sion
1 - 1
Grenoble
mercredi
10/07/2019
FT
Krieschow
4 - 1
Union Fürstenwalde
mercredi
10/07/2019
FT
Hassia Bingen
0 - 4
Mainz 05 II
mercredi
10/07/2019
FT
OH Louvain
2 - 2
AS Eupen
mercredi
10/07/2019
FT
Ludwigsfelder FC
2 - 2
Altglienicke
mercredi
10/07/2019
FT
Waasland-Beveren
3 - 1
Lommel
mercredi
10/07/2019
FT
Rapperswil-Jona
2 - 1
Sporting CP
mercredi
10/07/2019
FT
Vitoria Guimaraes
1 - 0
Desportivo Aves
mercredi
10/07/2019
FT
Schaffhouse
2 - 1
YF Juventus
mercredi
10/07/2019
FT
Winterthour
3 - 1
Stuttgart
mercredi
10/07/2019
FT
Austria Klagenfurt
5 - 0
Wolfsberg
mercredi
10/07/2019
FT
Inter Türkspor Kiel
1 - 6
Holstein Kiel II
mercredi
10/07/2019
FT
UD Oliveirense
0 - 2
Paços de Ferreira
mercredi
10/07/2019
FT
Gartenstadt
2 - 0
Waldhof Mannheim
mercredi
10/07/2019
FT
Olympia Kirrlach
1 - 12
Astoria Walldorf
mercredi
10/07/2019
19:30
Telstar
-
Lisse
mercredi
10/07/2019
FT
Sparta Lichtenberg
0 - 0
Lichtenberg
mercredi
10/07/2019
FT
Puebla FC
3 - 4
Tiburones Rojos de Veracruz
mercredi
10/07/2019
FT
Wingene
2 - 4
SV Roulers
mercredi
10/07/2019
19:30
Reading
-
Europa FC
mercredi
10/07/2019
FT
Kickers Emden
2 - 3
Jeddeloh
mercredi
10/07/2019
FT
Victoria Hambourg
6 - 3
Heider SV
mercredi
10/07/2019
FT
Young Boys
5 - 1
Eintracht Francfort
mercredi
10/07/2019
FT
York City
0 - 5
Leeds
mercredi
10/07/2019
FT
Stamford
0 - 6
Peterborough
mercredi
10/07/2019
FT
Gateshead
1 - 3
Middlesbrough
mercredi
10/07/2019
FT
Reading
10 - 0
Gibraltar United
mercredi
10/07/2019
FT
Thame United
0 - 2
Oxford United
mercredi
10/07/2019
FT
Hitchin Town
0 - 3
Stevenage
mercredi
10/07/2019
FT
Benfica
1 - 2
Anderlecht
jeudi
11/07/2019
FT
Sarasota Metropolis
0 - 2
Derby County
jeudi
11/07/2019
FT
Club León
4 - 4
Deportivo Toluca FC
jeudi
11/07/2019
FT
Tijuana
1 - 0
Boca Juniors
jeudi
11/07/2019
FT
Qabala
1 - 3
Vorskla Poltava
jeudi
11/07/2019
FT
Mashuk-KMV
0 - 1
Anzhi
jeudi
11/07/2019
FT
Paksi SE
1 - 1
FC Zorya Louhansk
jeudi
11/07/2019
FT
NK Koper
2 - 6
Slaven Koprivnica
jeudi
11/07/2019
FT
Rheindorf Altach
2 - 3
West Ham
jeudi
11/07/2019
FT
APOEL
1 - 0
Chakhtar Donetsk
jeudi
11/07/2019
FT
Újpest
4 - 0
Ajka
jeudi
11/07/2019
FT
Skive
1 - 1
Thisted
jeudi
11/07/2019
FT
MS Ashdod
1 - 1
Hapoel Petah Tikva FC
jeudi
11/07/2019
FT
ND Gorica
1 - 2
Vojvodina
jeudi
11/07/2019
FT
Askania Bernburg
0 - 6
Lokomotive Leipzig
jeudi
11/07/2019
FT
Newport County
1 - 1
Al Ahly
jeudi
11/07/2019
FT
Genk
4 - 1
Maccabi Tel Aviv
jeudi
11/07/2019
FT
Accrington
2 - 1
Marseille
jeudi
11/07/2019
FT
Schonnebeck
3 - 2
Schermbeck
jeudi
11/07/2019
FT
AZ II
2 - 0
Hollandia
jeudi
11/07/2019
FT
Bradford (Park Avenue)
2 - 4
Mansfield Town
jeudi
11/07/2019
FT
Moyola Park
1 - 3
Coleraine
jeudi
11/07/2019
FT
Boston Utd
2 - 1
Grimsby Town
jeudi
11/07/2019
20:30
Weston-super-Mare
-
Forest Green
jeudi
11/07/2019
FT
South Shields
0 - 2
Sunderland
jeudi
11/07/2019
FT
Brackley Town
1 - 2
Oxford United
jeudi
11/07/2019
FT
Guiseley
1 - 2
Leeds
jeudi
11/07/2019
FT
CD Cova Piedade
1 - 1
Birmingham
vendredi
12/07/2019
00:00
Stomil Olsztyn
-
Elana Toruń
vendredi
12/07/2019
FT
Sektzia Nes Tziona
4 - 1
Hapoel Kfar Saba FC
vendredi
12/07/2019
FT
KKS Lech Poznan
3 - 1
Tychy 71
vendredi
12/07/2019
FT
Zaglebie Sosnowiec SA
0 - 2
Raków Czestochowa
vendredi
12/07/2019
FT
Chojniczanka Chojnice
2 - 1
Radunia Stężyca
vendredi
12/07/2019
FT
Arka Gdynia SSA
1 - 1
Larne
vendredi
12/07/2019
FT
Wigry Suwałki
1 - 4
Stomil Olsztyn
vendredi
12/07/2019
FT
Fram
0 - 2
Notodden
vendredi
12/07/2019
FT
ADO Den Haag
0 - 0
Courtrai
vendredi
12/07/2019
FT
Union Saint-Gilloise
2 - 2
Osnabrück
vendredi
12/07/2019
FT
Wehen Wiesbaden
2 - 4
Würzburger Kickers
vendredi
12/07/2019
FT
MKS Pogon Szczecin
2 - 1
Vitesse Arnheim
vendredi
12/07/2019
FT
Raków Czestochowa
1 - 0
SKRA Częstochowa
vendredi
12/07/2019
FT
RKC Waalwijk
3 - 1
Malines
vendredi
12/07/2019
FT
Wil
1 - 0
Austria Lustenau
vendredi
12/07/2019
FT
KS Górnik Zabrze
1 - 1
Maccabi Netanya FC
vendredi
12/07/2019
FT
Milton Keynes
2 - 2
Oxford City
vendredi
12/07/2019
FT
Wisla Plock SA
4 - 2
Tychy 71
vendredi
12/07/2019
FT
Zaglebie Lubin SSA
2 - 1
KS Górnik Polkowice
vendredi
12/07/2019
FT
Pirmasens
3 - 1
Hoffenheim II
vendredi
12/07/2019
FT
Viktoria Cologne
0 - 3
Heracles
vendredi
12/07/2019
FT
Coventry
1 - 1
Northampton Town
vendredi
12/07/2019
FT
Boulogne
1 - 2
Amiens SC
vendredi
12/07/2019
FT
Jahn Ratisbonne
4 - 3
Carl Zeiss Jena
vendredi
12/07/2019
FT
Amstetten
2 - 2
Mauerwerk
vendredi
12/07/2019
FT
Vítkovice
2 - 0
Uničov
vendredi
12/07/2019
18:00
Würzburger Kickers
-
Hoffenheim
vendredi
12/07/2019
FT
RB Leipzig
1 - 4
Zurich
vendredi
12/07/2019
FT
Grasshoppers
2 - 3
Bochum
vendredi
12/07/2019
FT
Ried
0 - 3
Union Berlin
vendredi
12/07/2019
FT
Erzgebirge Aue
2 - 1
Fredericia
vendredi
12/07/2019
FT
AEK Athènes
1 - 2
FK AS Trenčin
vendredi
12/07/2019
18:00
Sochaux
-
Auxerre
vendredi
12/07/2019
FT
Paris FC
2 - 0
Quevilly-Rouen
vendredi
12/07/2019
FT
Völkermarkt
3 - 4
Austria Klagenfurt
vendredi
12/07/2019
FT
Sochaux
0 - 1
Lyon-Duchère
vendredi
12/07/2019
FT
Vlašim
2 - 3
Benešov
vendredi
12/07/2019
FT
Ethnikos Achna
1 - 0
Anorthosis
vendredi
12/07/2019
FT
Ungheni
0 - 16
Desna
vendredi
12/07/2019
FT
Stade-Lausanne-Ouchy
0 - 1
Nantes
vendredi
12/07/2019
FT
SV Lippstadt 08
3 - 3
Gütersloh
vendredi
12/07/2019
FT
Le Mans
2 - 1
Angoulême
vendredi
12/07/2019
FT
Frohnhausen
2 - 4
Rot-Weiss Essen
vendredi
12/07/2019
FT
Austria Vienne
3 - 1
Queens Park Rangers
vendredi
12/07/2019
19:00
PEC Zwolle
-
La Gantoise
vendredi
12/07/2019
FT
1. FC Kaiserslautern
1 - 0
AFC Wimbledon
vendredi
12/07/2019
19:00
Cambuur
-
De Graafschap
vendredi
12/07/2019
19:00
VVV
-
Wilrijk
vendredi
12/07/2019
FT
Go Ahead Eagles
2 - 0
Excelsior
vendredi
12/07/2019
FT
Club Bruges
1 - 1
Lokomotiva Zagreb
vendredi
12/07/2019
FT
Bad Gleichenberg
0 - 2
Kapfenberger SV
vendredi
12/07/2019
FT
Montpellier
2 - 2
Béziers
vendredi
12/07/2019
FT
Nîmes
3 - 2
Rodez
vendredi
12/07/2019
FT
Wuppertaler SV
3 - 3
NEC
vendredi
12/07/2019
FT
Winterthour
5 - 0
Brühl
vendredi
12/07/2019
FT
Lafnitz
2 - 1
Szombathelyi Haladás
vendredi
12/07/2019
FT
Cambuur
3 - 0
Harkemase Boys
vendredi
12/07/2019
FT
Hull City
2 - 1
Lincoln Red Imps
vendredi
12/07/2019
FT
Horn
2 - 0
Krems
vendredi
12/07/2019
FT
RCS
1 - 10
ADO Den Haag
vendredi
12/07/2019
FT
Jeddeloh
3 - 1
Atlas Delmenhorst
vendredi
12/07/2019
FT
Homberg
2 - 0
VfB Oldenbourg
vendredi
12/07/2019
FT
Aarau
7 - 0
Solothurn
vendredi
12/07/2019
FT
Bath City
0 - 3
Exeter City
vendredi
12/07/2019
FT
Lucerne
1 - 3
Eintracht Francfort
vendredi
12/07/2019
FT
Universitatea Cluj
0 - 5
PAOK Salonique
vendredi
12/07/2019
FT
Burnley
1 - 0
Fulham
vendredi
12/07/2019
FT
Chelmsford City
2 - 1
Dagenham & R
vendredi
12/07/2019
FT
Inverness Caledonian Thistle
3 - 1
Saint Johnstone
vendredi
12/07/2019
FT
Weymouth
2 - 2
Southend Utd
vendredi
12/07/2019
FT
Real Bétis
0 - 1
Sheffield United
vendredi
12/07/2019
FT
Vitoria Sétubal
2 - 2
CD Cova Piedade
samedi
13/07/2019
00:00
Radomiak Radom
-
AEK Athènes
samedi
13/07/2019
00:00
Wisla Cracovie SSA
-
Karviná
samedi
13/07/2019
00:00
Querétaro FC
-
Cimarrones de Sonora
samedi
13/07/2019
00:00
Dukla Prague
-
Slavoj Vyšehrad
samedi
13/07/2019
00:00
Wattens
-
Jahn Ratisbonne
samedi
13/07/2019
FT
Central Coast Mariners
4 - 1
Manly United
samedi
13/07/2019
FT
Brisbane Roar
3 - 0
Redlands United
samedi
13/07/2019
FT
Leganes
2 - 2
Rayo Vallecano
samedi
13/07/2019
10:00
Proleter Novi Sad
-
Slaven Koprivnica
samedi
13/07/2019
FT
Zbrojovka Brno
9 - 1
Vyškov
samedi
13/07/2019
FT
Viktoria Žižkov
6 - 0
Loko Vltavín
samedi
13/07/2019
FT
Young Boys
1 - 2
Kriens
samedi
13/07/2019
FT
Písek
0 - 2
Hradec Králové
samedi
13/07/2019
FT
Baník Sokolov
1 - 0
Jiskra Domažlice
samedi
13/07/2019
FT
Toulouse
1 - 0
Ajaccio
samedi
13/07/2019
FT
Wisla Plock SA
1 - 0
Odra Opole
samedi
13/07/2019
FT
Debrecen
1 - 2
Békéscsaba
samedi
13/07/2019
FT
HIK
0 - 1
Hvidovre
samedi
13/07/2019
FT
Ústí nad Labem
4 - 0
Slovan Velvary
samedi
13/07/2019
FT
Havelse
2 - 1
Verl
samedi
13/07/2019
FT
Oberlausitz
2 - 1
Varnsdorf
samedi
13/07/2019
FT
Kaposvári Rákóczi
0 - 0
Soroksár SC
samedi
13/07/2019
FT
Siófok
0 - 1
Zalaegerszeg
samedi
13/07/2019
FT
Jagiellonia Bialystok SSA
3 - 0
Atlantas
samedi
13/07/2019
FT
Mafra
1 - 0
Estoril
samedi
13/07/2019
FT
RD Agueda
0 - 1
UD Oliveirense
samedi
13/07/2019
FT
Moreirense
1 - 1
Varzim
samedi
13/07/2019
FT
Púchov
0 - 2
Třinec
samedi
13/07/2019
FT
Kolding IF
2 - 0
Middelfart
samedi
13/07/2019
FT
Wisla Cracovie SSA
4 - 2
Puszcza Niepołomice
samedi
13/07/2019
FT
OH Louvain
0 - 2
Waasland-Beveren
samedi
13/07/2019
FT
Zemplín Michalovce
2 - 2
Sandecja Nowy Sącz
samedi
13/07/2019
FT
Kisvárda
0 - 1
Diósgyőr
samedi
13/07/2019
FT
Rio Ave
3 - 0
Boavista
samedi
13/07/2019
FT
Desportivo Aves
2 - 1
Tondela
samedi
13/07/2019
FT
Feirense
4 - 0
Lusitano FCV
samedi
13/07/2019
FT
Paços de Ferreira
1 - 0
Chaves
samedi
13/07/2019
FT
CfR Pforzheim
1 - 1
Astoria Walldorf
samedi
13/07/2019
FT
Nieciecza
3 - 1
Partizán Bardejov
samedi
13/07/2019
FT
Willem II
2 - 0
TOP Oss
samedi
13/07/2019
FT
Dynamo Kiev
0 - 0
Brentford
samedi
13/07/2019
FT
KFUM
4 - 0
Bærum
samedi
13/07/2019
FT
Sportfreunde Lotte
1 - 1
Groningen
samedi
13/07/2019
FT
Werder Brême
1 - 1
Darmstadt
samedi
13/07/2019
FT
Sandhausen
4 - 3
Sonnenhof Grossaspach
samedi
13/07/2019
FT
Altglienicke
6 - 2
Blau-Weiß 90 Berlin
samedi
13/07/2019
FT
Wolfsbourg II
6 - 0
Energie Cottbus
samedi
13/07/2019
FT
Hertha BSC II
2 - 0
Tennis Borussia
samedi
13/07/2019
FT
Hjørring
1 - 1
Viborg
samedi
13/07/2019
FT
Roskilde
2 - 1
LFA
samedi
13/07/2019
FT
Bayern Munich II
4 - 2
Dukla Prague
samedi
13/07/2019
FT
BFC Dynamo
2 - 2
Luckenwalde
samedi
13/07/2019
14:00
1. FC Frankfurt
-
Union Fürstenwalde
samedi
13/07/2019
FT
Lokomotive Leipzig
0 - 2
Zwickau
samedi
13/07/2019
FT
Waldhof Mannheim
1 - 2
Ulm
samedi
13/07/2019
FT
Preussen Münster
1 - 3
Heracles
samedi
13/07/2019
FT
Heerenveen
1 - 4
Volendam
samedi
13/07/2019
FT
GKS Belchatów
1 - 0
Jastrzębie
samedi
13/07/2019
FT
TSV Steinbach
1 - 0
Borussia Dortmund II
samedi
13/07/2019
FT
Lincoln City
1 - 3
Sheffield Wednesday
samedi
13/07/2019
FT
Bonner SC
0 - 2
Wehen Wiesbaden
samedi
13/07/2019
FT
Freiberg
1 - 2
Aalen
samedi
13/07/2019
FT
Rot-Weiss Erfurt
3 - 0
Hallescher FC
samedi
13/07/2019
FT
Hanovre 96 II
1 - 1
BAK '07
samedi
13/07/2019
FT
Holzwickeder SC
0 - 5
Rödinghausen
samedi
13/07/2019
FT
Rot-Weiss Essen
4 - 6
Hombourg
samedi
13/07/2019
FT
Uerdingen
1 - 2
Sporting Charleroi
samedi
13/07/2019
FT
Schalke 04 II
0 - 3
Viktoria Cologne
samedi
13/07/2019
FT
Vejle-Kolding
1 - 1
Weiche Flensbourg
samedi
13/07/2019
FT
Chemie Leipzig
3 - 0
Barockstadt Fulda-Lehn.
samedi
13/07/2019
FT
Bayern Alzenau
3 - 2
Greuther Fürth II
samedi
13/07/2019
FT
Sarrebruck
4 - 1
Excelsior Virton
samedi
13/07/2019
FT
Anif
2 - 5
Brighton
samedi
13/07/2019
FT
Hansa Rostock II
0 - 0
Holstein Kiel II
samedi
13/07/2019
FT
Wacker Nordhausen
1 - 3
Hesse-Cassel
samedi
13/07/2019
14:00
Heeslinger SC
-
Werder Brême II
samedi
13/07/2019
FT
Meuselwitz
1 - 0
Kaan-Marienborn
samedi
13/07/2019
FT
Basel II
0 - 4
Fribourg II
samedi
13/07/2019
FT
Hammer SpVgg
2 - 3
TuS Haltern
samedi
13/07/2019
FT
MSV Duisbourg
1 - 1
Stoke City
samedi
13/07/2019
FT
DCV
0 - 6
Dordrecht
samedi
13/07/2019
FT
Kickers Offenbach
3 - 2
AFC Wimbledon
samedi
13/07/2019
FT
Hansa Rostock
0 - 0
Hanovre
samedi
13/07/2019
FT
Young Boys
2 - 0
Crystal Palace
samedi
13/07/2019
FT
Mattersburg
1 - 1
Holstein Kiel
samedi
13/07/2019
FT
Zaglebie Lubin SSA
1 - 0
Miedź Legnica
samedi
13/07/2019
FT
Schwarz-Weiss Rehden
2 - 0
Verl
samedi
13/07/2019
FT
Club Santos Laguna
2 - 1
CF Atlas Guadalajara
samedi
13/07/2019
FT
Blau-Weiss Linz
0 - 3
Union Berlin
samedi
13/07/2019
FT
Würzburger Kickers
1 - 3
FSV Francfort
samedi
13/07/2019
FT
Bonnyrigg Rose
1 - 2
Clyde
samedi
13/07/2019
FT
Wattens
0 - 0
Ingolstadt
samedi
13/07/2019
FT
Portstewart
0 - 3
Linfield
samedi
13/07/2019
FT
Bayer Leverkusen
0 - 1
Fortuna Sittard
samedi
13/07/2019
FT
Coblence
2 - 3
Fortuna Düsseldorf II
samedi
13/07/2019
FT
Helmond Sport
7 - 1
RKSV Nuenen
samedi
13/07/2019
FT
Augsbourg
1 - 0
Greuther Fürth
samedi
13/07/2019
FT
Institute
2 - 0
Ballinamallard United
samedi
13/07/2019
FT
Hambourg SV II
4 - 1
Sasel
samedi
13/07/2019
15:00
Eintracht Norderstedt
-
Eintracht Northeim
samedi
13/07/2019
FT
Hill Of Beath Hawthorn
5 - 2
Dunfermline Athletic FC
samedi
13/07/2019
FT
Jahn Ratisbonne
1 - 2
Unterhaching
samedi
13/07/2019
FT
Wilrijk
2 - 0
OFI Heraklion
samedi
13/07/2019
FT
Linzer ASK
1 - 1
Heidenheim
samedi
13/07/2019
FT
Hoffenheim
3 - 0
Eintracht Brunswick
samedi
13/07/2019
FT
International Leipzig
1 - 3
Auerbach
samedi
13/07/2019
FT
Wolfsbourg
2 - 2
VVV
samedi
13/07/2019
FT
Havant & Waterlooville
1 - 2
Portsmouth
samedi
13/07/2019
FT
Workington
1 - 3
Barrow
samedi
13/07/2019
FT
Barnet
1 - 1
Wycombe
samedi
13/07/2019
FT
Matlock Town
1 - 1
Burton Albion
samedi
13/07/2019
16:00
Spennymoor Town
-
Blackpool
samedi
13/07/2019
FT
Kidderminster
1 - 1
Bristol Rovers
samedi
13/07/2019
FT
Crawley Town
2 - 3
Swansea
samedi
13/07/2019
FT
Bedford Town
1 - 2
Luton Town
samedi
13/07/2019
FT
Leamington
1 - 3
Solihull Moors
samedi
13/07/2019
FT
AFC Telford United
0 - 2
Wrexham
samedi
13/07/2019
FT
Slough Town
0 - 3
Sutton United
samedi
13/07/2019
FT
Woking
1 - 1
Oxford United
samedi
13/07/2019
FT
Bracknell Town
0 - 1
Maidenhead United
samedi
13/07/2019
FT
Bamber Bridge
0 - 2
Morecambe
samedi
13/07/2019
FT
Kettering Town
1 - 2
Peterborough
samedi
13/07/2019
FT
Alfreton Town
0 - 1
Mansfield Town
samedi
13/07/2019
FT
St Albans City
0 - 0
Stevenage
samedi
13/07/2019
FT
Nuneaton Town
1 - 4
Walsall
samedi
13/07/2019
FT
Wisla Cracovie SSA
3 - 1
Puszcza Niepołomice
samedi
13/07/2019
FT
Maidstone United
0 - 2
Bromley
samedi
13/07/2019
FT
Fylde
0 - 4
Preston North End
samedi
13/07/2019
FT
Limavady United
0 - 2
Coleraine
samedi
13/07/2019
FT
Altrincham
0 - 6
Crewe Alexandra
samedi
13/07/2019
FT
Celtic Glasgow
0 - 0
Rennes
samedi
13/07/2019
FT
Farsley
0 - 1
Halifax Town
samedi
13/07/2019
FT
Hampton & Richmond
1 - 3
Boreham Wood
samedi
13/07/2019
FT
Curzon Ashton
0 - 2
Stockport
samedi
13/07/2019
FT
Xamax
0 - 0
Sion
samedi
13/07/2019
FT
Gainsborough Trinity
0 - 2
Doncaster
samedi
13/07/2019
FT
Alemannia Aachen
2 - 0
Mainz 05 II
samedi
13/07/2019
FT
Stratford Town
2 - 1
Cheltenham Town
samedi
13/07/2019
FT
Penrith AFC
0 - 4
Carlisle United
samedi
13/07/2019
FT
Elversberg
4 - 2
F91 Dudelange
samedi
13/07/2019
FT
NAC Breda
2 - 1
Courtrai
samedi
13/07/2019
FT
Welling United
0 - 2
Charlton Athletic
samedi
13/07/2019
FT
Stocksbridge Park Steels
0 - 5
Sheffield Wednesday
samedi
13/07/2019
FT
Guiseley
0 - 2
Scunthorpe Utd
samedi
13/07/2019
FT
Karlsruhe
1 - 1
Hertha Berlin
samedi
13/07/2019
FT
Folkestone Invicta
0 - 4
Gillingham
samedi
13/07/2019
16:00
Newry City
-
Cliftonville
samedi
13/07/2019
FT
Eichede
2 - 2
Altona 93
samedi
13/07/2019
FT
Gorica
0 - 0
Inđija
samedi
13/07/2019
FT
SV Lippstadt 08
1 - 1
Westfalia Rhynern
samedi
13/07/2019
FT
Hambourg
0 - 1
Huddersfield Town
samedi
13/07/2019
FT
Nantwich Town
1 - 1
Bury
samedi
13/07/2019
FT
Lyon
1 - 2
Servette
samedi
13/07/2019
16:30
Twente
-
Osnabrück
samedi
13/07/2019
FT
Rot-Weiß Koblenz
0 - 0
Eintracht Trèves
samedi
13/07/2019
FT
Offenburger FV
1 - 6
Fribourg
samedi
13/07/2019
FT
Gonsenheim
0 - 8
Mayence
samedi
13/07/2019
FT
Gaflenz
0 - 5
Austria Vienne
samedi
13/07/2019
FT
Wolfsberger AC
3 - 1
Bordeaux
samedi
13/07/2019
FT
Chambly
0 - 0
Dunkerque
samedi
13/07/2019
FT
Telstar
3 - 0
AZ
samedi
13/07/2019
FT
Nice
1 - 3
Thoune
samedi
13/07/2019
FT
St. Pölten
3 - 0
Znojmo
samedi
13/07/2019
FT
Paksi SE
2 - 2
Partizan Belgrad
samedi
13/07/2019
FT
Kolos Kovalivka
6 - 0
Mykolaiv
samedi
13/07/2019
FT
CA Monarcas Morelia
6 - 2
Deportivo Saprissa
samedi
13/07/2019
FT
Angers
3 - 1
Les Herbiers
samedi
13/07/2019
17:00
Mezőkövesd
-
Minai
samedi
13/07/2019
17:00
MTK
-
Zlaté Moravce
samedi
13/07/2019
FT
Dijon
2 - 1
Auxerre
samedi
13/07/2019
FT
Bayer Leverkusen
3 - 4
AS Eupen
samedi
13/07/2019
FT
Antwerp
0 - 0
Valenciennes
samedi
13/07/2019
FT
Ansbach
1 - 4
Eichstätt
samedi
13/07/2019
FT
FC Volyn Lutsk
0 - 0
FC Karpaty Lviv
samedi
13/07/2019
FT
Standard de Liège
0 - 2
Strasbourg
samedi
13/07/2019
FT
MŠK Žilina
1 - 0
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
samedi
13/07/2019
FT
Pachuca CF
2 - 2
Puebla FC
samedi
13/07/2019
FT
Skalica
0 - 0
Vysočina Jihlava
samedi
13/07/2019
FT
Caen
2 - 0
Le Havre
samedi
13/07/2019
FT
Naples
1 - 2
Benevento
samedi
13/07/2019
FT
Orléans
2 - 0
Châteauroux
samedi
13/07/2019
FT
St Étienne
1 - 1
Clermont
samedi
13/07/2019
FT
Olimpia Grudziądz
2 - 2
Podbeskidzie
samedi
13/07/2019
FT
Bourg-Péronnas
2 - 2
Grenoble
samedi
13/07/2019
FT
FK Senica
2 - 1
Prostějov
samedi
13/07/2019
FT
Mannsdorf
2 - 2
FAC Team für Wien
samedi
13/07/2019
FT
Lausanne-Sport
2 - 1
Monaco
samedi
13/07/2019
FT
Bellinzona
0 - 4
Chiasso
samedi
13/07/2019
FT
Lorient
1 - 3
Guingamp
samedi
13/07/2019
FT
Sereď
2 - 0
Gyirmót
samedi
13/07/2019
FT
Vorwärts Steyr
0 - 4
Salzbourg
samedi
13/07/2019
FT
La Gantoise
2 - 4
Saint-Trond
samedi
13/07/2019
FT
Lille
1 - 1
Reims
samedi
13/07/2019
FT
FC Nitra
0 - 3
Vasas
samedi
13/07/2019
FT
Santa Clara
2 - 2
Sporting Covilhã
samedi
13/07/2019
FT
Le Mans
0 - 1
Niort
samedi
13/07/2019
FT
Mettersdorf
3 - 1
Grazer AK
samedi
13/07/2019
FT
TSC
1 - 1
Rad Beograd
samedi
13/07/2019
FT
Krka
0 - 0
Inter Zaprešić
samedi
13/07/2019
FT
Étoile rouge de Belgrade
2 - 0
Zvezdara
samedi
13/07/2019
FT
Spartak Subotica
4 - 3
Zvijezda 09
samedi
13/07/2019
FT
Cercle Bruges
1 - 1
Lens
samedi
13/07/2019
FT
Radnički Kragujevac
0 - 3
Javor
samedi
13/07/2019
FT
Istra 1961
6 - 1
Dekani
samedi
13/07/2019
FT
Heerenveen
2 - 2
Malines
samedi
13/07/2019
FT
Ostende
0 - 4
Excel Mouscron
samedi
13/07/2019
FT
Saint-Gall
2 - 2
Sporting CP
samedi
13/07/2019
FT
Zulte-Waregem
2 - 2
Lokeren
samedi
13/07/2019
FT
Villarreal
3 - 0
West Bromwich Albion
samedi
13/07/2019
FT
EVV
0 - 1
Roda JC
samedi
13/07/2019
FT
MVV
1 - 1
Lommel
samedi
13/07/2019
FT
Lagun Onak
0 - 5
Real Sociedad
samedi
13/07/2019
FT
Vitoria Sétubal
2 - 2
Birmingham
samedi
13/07/2019
FT
Osijek
2 - 3
Sloboda Tuzla
samedi
13/07/2019
FT
Voždovac
0 - 2
Kabel Novi Sad
samedi
13/07/2019
FT
Westerlo
5 - 1
FC Eindhoven
samedi
13/07/2019
FT
PAE APS Atromitos Athènes
0 - 3
Nottingham Forest
samedi
13/07/2019
20:00
KS FKS Stal Mielec
-
Poprad
samedi
13/07/2019
FT
Portimonense
0 - 1
Sporting Braga
samedi
13/07/2019
FT
Pohronie
4 - 1
Dukla Banská Bystrica
samedi
13/07/2019
FT
Bâle
2 - 3
Stuttgart
samedi
13/07/2019
FT
LKS Lódz
3 - 0
MKS Korona Kielce
samedi
13/07/2019
FT
Séville
2 - 1
Reading
samedi
13/07/2019
FT
Academica
0 - 8
Benfica
dimanche
14/07/2019
FT
Atlético Zacatepec
3 - 3
Pumas UNAM
dimanche
14/07/2019
FT
San Antonio
0 - 1
Cardiff
dimanche
14/07/2019
FT
Universidad Guadalajara
1 - 2
CF Rayados de Monterrey
dimanche
14/07/2019
FT
Santa Clara
3 - 1
Academico Viseu
dimanche
14/07/2019
FT
Oleksandria
1 - 0
Borec Veles
dimanche
14/07/2019
FT
HB Køge
0 - 1
Fremad Amager
dimanche
14/07/2019
FT
OSP Lechia Gdansk
3 - 0
Elana Toruń
dimanche
14/07/2019
FT
Reutlingen
1 - 5
Cologne
dimanche
14/07/2019
13:30
Schwaz
-
Dynamo Kiev
dimanche
14/07/2019
FT
Rotherham Utd
1 - 2
Magdebourg
dimanche
14/07/2019
FT
Curslack-Neuengamme
1 - 3
LSK Hansa
dimanche
14/07/2019
FT
Hartlepool
0 - 4
Middlesbrough
dimanche
14/07/2019
FT
Bergisch Gladbach
4 - 0
Erndtebrück
dimanche
14/07/2019
FT
Torgelower SV Greif
0 - 4
BAK '07
dimanche
14/07/2019
FT
Rain / Lech
1 - 1
Jahn Ratisbonne II
dimanche
14/07/2019
FT
FC Emmen
1 - 1
FC Omniworld
dimanche
14/07/2019
FT
Rheindorf Altach
1 - 1
Southampton
dimanche
14/07/2019
FT
SpVgg Neu-Isenburg
1 - 3
Kickers Offenbach
dimanche
14/07/2019
FT
Fortuna Cologne
2 - 4
Rot-Weiss Oberhausen
dimanche
14/07/2019
FT
FC Lviv
0 - 2
Prykarpattia
dimanche
14/07/2019
FT
AB
2 - 2
Næstved
dimanche
14/07/2019
FT
York City
1 - 0
Bolton Wanderers
dimanche
14/07/2019
FT
Arminia Hanovre
4 - 1
FC Viktoria Berlin
dimanche
14/07/2019
FT
Bristol City
1 - 2
Derby County
dimanche
14/07/2019
16:00
Rochdale
-
Blackburn
dimanche
14/07/2019
FT
Glasgow Rangers
4 - 0
Marseille
dimanche
14/07/2019
FT
Genk
3 - 0
Lokomotiva Zagreb
dimanche
14/07/2019
FT
Roda JC
2 - 1
Borussia M'gladbach II
dimanche
14/07/2019
FT
Dundela
0 - 3
Glentoran
dimanche
14/07/2019
FT
Arminia Bielefeld
2 - 2
Norwich
dimanche
14/07/2019
FT
Slask Wroclaw
1 - 0
KS Warta Poznan
dimanche
14/07/2019
FT
Wattenscheid 09
2 - 2
Schalke 04
dimanche
14/07/2019
FT
Sion
0 - 0
Everton
dimanche
14/07/2019
FT
Radnik Surdulica
3 - 0
Radnički Pirot
dimanche
14/07/2019
FT
Pasching
3 - 3
Admira II
dimanche
14/07/2019
FT
Sparta Rotterdam
1 - 2
Maccabi Tel Aviv
dimanche
14/07/2019
FT
Rapid Vienne
2 - 1
Nuremberg
dimanche
14/07/2019
FT
Deportivo Toluca FC
3 - 2
Potros UAEM
dimanche
14/07/2019
FT
Radomiak Radom
0 - 5
Legia Varsovie
dimanche
14/07/2019
FT
Vitoria Guimaraes
5 - 2
Famalicão
dimanche
14/07/2019
FT
Varaždin
2 - 3
Al Ahli
dimanche
14/07/2019
FT
Bačka Palanka
1 - 1
TSC
lundi
15/07/2019
FT
Horsens
0 - 3
Viborg
lundi
15/07/2019
FT
Silkeborg
1 - 1
Skive
lundi
15/07/2019
FT
FC Tchernomorets Odessa
0 - 0
Desna
lundi
15/07/2019
FT
Dnipro-1
1 - 1
Kramatorsk
lundi
15/07/2019
FT
Gorodeya
1 - 2
Bunyodkor
lundi
15/07/2019
FT
KS Górnik Zabrze
2 - 0
Atlantas
lundi
15/07/2019
FT
Bytovia Bytów
1 - 4
Beitar Jerusalem FC
lundi
15/07/2019
FT
Újpest
1 - 0
Osijek
lundi
15/07/2019
FT
Club Bruges
3 - 2
Union Saint-Gilloise
lundi
15/07/2019
FT
Leioa
0 - 2
Eibar
lundi
15/07/2019
FT
Maritimo
1 - 1
Portimonense
mardi
16/07/2019
00:00
Sporting Braga
-
Al Duhail
mardi
16/07/2019
FT
AEK Athènes
1 - 1
ZKS Stal Stalowa Wola
mardi
16/07/2019
FT
Malaga II
0 - 0
Reading
mardi
16/07/2019
FT
Penafiel
2 - 2
Santa Clara
mardi
16/07/2019
FT
Adelaide United
3 - 1
NE MetroStars
mardi
16/07/2019
FT
Oleksandria
0 - 2
AEL Limassol
mardi
16/07/2019
FT
Olimpik Donetsk
1 - 2
Kramatorsk
mardi
16/07/2019
FT
Balkany Zorya
0 - 1
Desna
mardi
16/07/2019
FT
Carl Zeiss Jena
4 - 2
Germania Halberstadt
mardi
16/07/2019
FT
TOP Oss
0 - 1
RKC Waalwijk
mardi
16/07/2019
FT
Chrobry Głogów
1 - 3
Hapoel Tel Aviv FC
mardi
16/07/2019
FT
Kolos Kovalivka
1 - 0
FC Karpaty Lviv
mardi
16/07/2019
FT
Puskás FC
2 - 0
Žarkovo
mardi
16/07/2019
FT
Paris FC
0 - 1
Dijon
mardi
16/07/2019
FT
Roskilde
4 - 0
Brønshøj
mardi
16/07/2019
18:00
Paderborn
-
Norwich
mardi
16/07/2019
FT
Pinkafeld
0 - 9
Rapid Vienne
mardi
16/07/2019
FT
Slovan Bratislava II
1 - 0
Austria Vienne II
mardi
16/07/2019
FT
Guingamp
2 - 1
Cholet
mardi
16/07/2019
18:00
Caen
-
Paris FC
mardi
16/07/2019
FT
Metz
2 - 1
Sporting Charleroi
mardi
16/07/2019
FT
Maritimo
0 - 0
Farense
mardi
16/07/2019
FT
Slaven Koprivnica
0 - 1
Siófok
mardi
16/07/2019
FT
NŠ Drava
0 - 0
Nyíregyháza Spartacus
mardi
16/07/2019
FT
Wacker Innsbruck II
0 - 7
Genoa
mardi
16/07/2019
FT
Troyes
1 - 1
Nancy
mardi
16/07/2019
FT
Elversberg
0 - 1
Alemannia Aachen
mardi
16/07/2019
FT
Eintracht Northeim
1 - 4
Paderborn
mardi
16/07/2019
FT
Groningen
2 - 2
FC Emmen
mardi
16/07/2019
FT
SV 1919 Straelen
1 - 2
VVV
mardi
16/07/2019
FT
Yverdon Sport
2 - 3
Grenoble
mardi
16/07/2019
FT
Zulte-Waregem
1 - 1
Ostende
mardi
16/07/2019
FT
Raeren
1 - 7
AS Eupen
mardi
16/07/2019
FT
TB Uphusen
0 - 6
Schwarz-Weiss Rehden
mardi
16/07/2019
FT
Kriens
5 - 2
Cham
mardi
16/07/2019
FT
Hvidovre
2 - 0
Frem
mardi
16/07/2019
FT
Heracles
0 - 2
Excelsior
mardi
16/07/2019
FT
Desportivo Aves
2 - 0
RD Agueda
mardi
16/07/2019
FT
Sankt Pauli
1 - 0
Weiche Flensbourg
mardi
16/07/2019
19:00
Drochtersen / Assel
-
Holstein Kiel
mardi
16/07/2019
FT
Estrémadure UD
0 - 1
Reading
mardi
16/07/2019
FT
Cologne II
5 - 3
Hürth
mardi
16/07/2019
FT
Peralada
0 - 6
Espanyol Barcelone
mardi
16/07/2019
FT
Chorley
0 - 2
Preston North End
mardi
16/07/2019
FT
Millwall
1 - 2
Sporting Braga
mardi
16/07/2019
FT
Undy Athletic
2 - 4
Newport County
mardi
16/07/2019
FT
AFC Wimbledon
2 - 3
Bournemouth
mardi
16/07/2019
FT
Matlock Town
1 - 2
Chesterfield
mardi
16/07/2019
FT
Chester
0 - 0
Carlisle United
mardi
16/07/2019
FT
Boreham Wood
2 - 1
Queens Park Rangers
mardi
16/07/2019
FT
AFC Telford United
0 - 1
Solihull Moors
mardi
16/07/2019
FT
Ebbsfleet Utd
2 - 1
Charlton Athletic
mardi
16/07/2019
FT
Torquay Utd
3 - 1
Plymouth Argyle
mardi
16/07/2019
FT
Olympiakos Pirée
3 - 0
Nottingham Forest
mardi
16/07/2019
FT
Scunthorpe Utd
0 - 1
Leicester
mardi
16/07/2019
FT
Wealdstone
0 - 3
Colchester Utd
mardi
16/07/2019
FT
Weston-super-Mare
0 - 3
Exeter City
mardi
16/07/2019
FT
Harrogate Town
1 - 0
Guiseley
mardi
16/07/2019
20:30
Farsley
-
Rotherham Utd
mardi
16/07/2019
20:30
Hungerford Town
-
Swindon Town
mardi
16/07/2019
FT
Northampton Town
0 - 4
Sheffield Wednesday
mardi
16/07/2019
FT
Loughgall
2 - 3
Glenavon
mardi
16/07/2019
FT
Dungannon Swifts
0 - 2
Portadown
mardi
16/07/2019
FT
Carrick Rangers
1 - 0
Lisburn Distillery
mardi
16/07/2019
FT
Woking
2 - 3
Wycombe
mardi
16/07/2019
FT
Dover Athletic
3 - 0
Maidstone United
mardi
16/07/2019
FT
Bath City
0 - 2
Bristol Rovers
mardi
16/07/2019
FT
Burton Albion
2 - 1
Sheffield United
mardi
16/07/2019
FT
Dartford
1 - 2
Gillingham
mardi
16/07/2019
FT
Barrow
2 - 0
Morecambe
mardi
16/07/2019
FT
Brackley Town
1 - 5
Milton Keynes
mardi
16/07/2019
FT
Tonbridge Angels
1 - 2
Sutton United
mardi
16/07/2019
FT
Eastleigh
3 - 0
Oxford United
mardi
16/07/2019
FT
Fylde
0 - 2
Blackpool
mardi
16/07/2019
FT
Dulwich Hamlet
1 - 1
Bromley
mardi
16/07/2019
FT
Stevenage
1 - 1
Peterborough
mardi
16/07/2019
FT
Bognor Regis Town
1 - 2
Portsmouth
mardi
16/07/2019
FT
Curzon Ashton
1 - 5
Crewe Alexandra
mardi
16/07/2019
FT
Witton Albion
0 - 3
Crewe Alexandra
mardi
16/07/2019
FT
Halifax Town
1 - 1
Doncaster
mardi
16/07/2019
FT
Salisbury
1 - 6
Swindon Town
mardi
16/07/2019
FT
Barnet
6 - 2
Crystal Palace
mardi
16/07/2019
FT
Yeovil Town
1 - 6
Swansea
mardi
16/07/2019
FT
Longford Town
1 - 3
Warrenpoint Town
mardi
16/07/2019
20:45
Bury
-
West Bromwich Albion
mardi
16/07/2019
FT
FC Porto
1 - 0
Fulham
mercredi
17/07/2019
FT
SJ Earthquakes
1 - 1
Real Valladolid
mercredi
17/07/2019
FT
Varzim
2 - 2
Lusitania FC Lourosa
mercredi
17/07/2019
FT
Gyirmót
2 - 0
Ajka
mercredi
17/07/2019
FT
Podbeskidzie
3 - 0
Mieszko Gniezno
mercredi
17/07/2019
FT
Mafra
0 - 0
CD Cova Piedade
mercredi
17/07/2019
FT
Puszcza Niepołomice
2 - 1
Sandecja Nowy Sącz
mercredi
17/07/2019
FT
Hoffenheim
0 - 0
Jahn Ratisbonne
mercredi
17/07/2019
FT
ND Triglav 2000 Kranj
0 - 3
Mezőkövesd
mercredi
17/07/2019
FT
Vorskla Poltava
2 - 3
Inhulets'
mercredi
17/07/2019
FT
Wigry Suwałki
0 - 2
Olimpia Zambrów
mercredi
17/07/2019
FT
Polonia Środa
2 - 2
Stomil Olsztyn
mercredi
17/07/2019
FT
Sandhausen
4 - 3
Sarrebruck
mercredi
17/07/2019
FT
MTK
1 - 0
Diósgyőr
mercredi
17/07/2019
FT
Kisvárda
3 - 2
Kaposvári Rákóczi
mercredi
17/07/2019
FT
Mayence
2 - 0
Rayo Vallecano
mercredi
17/07/2019
FT
Al Ahli
1 - 0
NK Rudar Velenje
mercredi
17/07/2019
FT
Krka
0 - 2
Bravo
mercredi
17/07/2019
FT
SPAL
3 - 1
ND Gorica
mercredi
17/07/2019
FT
Caen
2 - 2
Quevilly-Rouen
mercredi
17/07/2019
FT
Balkan Botevgrad
0 - 4
Hapoel Hadera
mercredi
17/07/2019
FT
Pogoń Siedlce
0 - 2
Hapoel Kfar Saba FC
mercredi
17/07/2019
FT
Paksi SE
2 - 1
Paradou AC
mercredi
17/07/2019
FT
Chievo
1 - 2
Virtus Entella
mercredi
17/07/2019
FT
Erzgebirge Aue
4 - 1
Hertha Berlin
mercredi
17/07/2019
FT
Grasshoppers
6 - 1
Baden
mercredi
17/07/2019
FT
Rio Ave
0 - 1
Vitoria Guimaraes
mercredi
17/07/2019
FT
Einheit Rudolstadt
0 - 0
Meuselwitz
mercredi
17/07/2019
FT
UD Oliveirense
0 - 0
Tondela
mercredi
17/07/2019
FT
Feirense
3 - 1
Arouca
mercredi
17/07/2019
FT
Sporting Covilhã
1 - 0
Sertanense
mercredi
17/07/2019
FT
Schalke 04 II
5 - 1
Schermbeck
mercredi
17/07/2019
18:00
Academico Viseu
-
Arouca
mercredi
17/07/2019
FT
Al Wehda Mecca
2 - 0
Zalaegerszeg
mercredi
17/07/2019
FT
Rot-Weiss Oberhausen
0 - 1
Heracles
mercredi
17/07/2019
FT
Brest
2 - 1
Lorient
mercredi
17/07/2019
FT
Willem II
0 - 3
Sparta Rotterdam
mercredi
17/07/2019
FT
HSC Hannover
0 - 4
Hanovre
mercredi
17/07/2019
FT
RSV Eintracht
2 - 2
Babelsberg
mercredi
17/07/2019
FT
Lichtenberg
0 - 0
Eintracht Mahlsdorf
mercredi
17/07/2019
FT
FC Eindhoven
1 - 1
Borussia Dortmund II
mercredi
17/07/2019
FT
Chiasso
5 - 0
Paradiso
mercredi
17/07/2019
FT
Mezőkövesd
1 - 2
Universitatea Cluj
mercredi
17/07/2019
FT
Orléans
0 - 1
Angers
mercredi
17/07/2019
FT
NAC Breda
0 - 1
Lokeren
mercredi
17/07/2019
FT
First Vienna
1 - 4
Union Berlin
mercredi
17/07/2019
FT
Fortuna Düsseldorf II
3 - 0
FC Bocholt
mercredi
17/07/2019
FT
Saint-Trond
1 - 2
Lommel
mercredi
17/07/2019
FT
Amorebieta
1 - 3
Eibar
mercredi
17/07/2019
19:00
Teutonia Ottensen
-
Altona 93
mercredi
17/07/2019
FT
Velbert
1 - 0
Fortuna Cologne
mercredi
17/07/2019
FT
Bochum
1 - 2
Barnsley
mercredi
17/07/2019
FT
Neckarsulmer SU
1 - 3
Astoria Walldorf
mercredi
17/07/2019
FT
Wilrijk
2 - 0
Panachaiki
mercredi
17/07/2019
FT
Paços de Ferreira
2 - 2
Penafiel
mercredi
17/07/2019
FT
Kolding IF
2 - 1
Thisted
mercredi
17/07/2019
FT
Ludwigsfelder FC
3 - 4
BAK '07
mercredi
17/07/2019
FT
Lens
3 - 0
Waasland-Beveren
mercredi
17/07/2019
FT
Krieschow
2 - 2
Energie Cottbus
mercredi
17/07/2019
FT
Vilafranquense
0 - 0
1º Dezembro
mercredi
17/07/2019
FT
Barmbek-Uhlenhorst
1 - 3
Eintracht Norderstedt
mercredi
17/07/2019
FT
Heist
1 - 2
Westerlo
mercredi
17/07/2019
FT
TuRU 1880 Düsseldorf
0 - 3
Borussia M'gladbach II
mercredi
17/07/2019
FT
SV Roulers
1 - 1
Excel Mouscron
mercredi
17/07/2019
FT
Meerbusch
2 - 1
Homberg
mercredi
17/07/2019
FT
Sankt Pauli II
2 - 0
Teutonia Ottensen
mercredi
17/07/2019
FT
Guarnizo
0 - 3
Racing Santander
mercredi
17/07/2019
FT
Gijón Industrial
0 - 9
Sporting Gijón
mercredi
17/07/2019
FT
Wrexham
1 - 3
Stoke City
mercredi
17/07/2019
FT
York City
2 - 1
Hartlepool
mercredi
17/07/2019
FT
Shrewsbury Town
0 - 1
Newport County
mercredi
17/07/2019
20:00
Vasas
-
Balmazújváros Sport
mercredi
17/07/2019
FT
Barbate
1 - 4
Cadix
mercredi
17/07/2019
FT
Vasas
5 - 2
Rákosmenti KSK
mercredi
17/07/2019
FT
Port Vale
1 - 0
Fleetwood Town
mercredi
17/07/2019
FT
Mansfield Town
1 - 3
Blackburn
mercredi
17/07/2019
FT
Bradford (Park Avenue)
1 - 5
Rotherham Utd
mercredi
17/07/2019
FT
Yate Town
1 - 6
Forest Green
mercredi
17/07/2019
FT
Dagenham & R
0 - 4
Charlton Athletic
mercredi
17/07/2019
FT
H&W Welders
2 - 7
Glenavon
mercredi
17/07/2019
FT
Larne
5 - 0
Ards
mercredi
17/07/2019
FT
Chaves
2 - 0
Compostelle
mercredi
17/07/2019
FT
La Gantoise
2 - 0
AZ
mercredi
17/07/2019
FT
Rochdale
1 - 3
Huddersfield Town
mercredi
17/07/2019
FT
AFC Hornchurch
0 - 1
Leyton Orient
mercredi
17/07/2019
FT
Hereford
2 - 2
Cheltenham Town
jeudi
18/07/2019
FT
Minnesota United
0 - 3
Aston Villa
jeudi
18/07/2019
FT
Dallas
1 - 3
Séville
jeudi
18/07/2019
FT
Maritimo
0 - 0
Sporting Braga
jeudi
18/07/2019
FT
Desportivo Aves
5 - 0
Anadia
jeudi
18/07/2019
FT
Sydney
6 - 0
Dunbar Rovers
jeudi
18/07/2019
FT
Torino
3 - 2
Pro Patria
jeudi
18/07/2019
FT
FC Zorya Louhansk
3 - 1
FC Illychivets Mariupol
jeudi
18/07/2019
FT
Boavista
0 - 0
Gil Vicente
jeudi
18/07/2019
FT
Vejle-Kolding
2 - 1
Brabrand
jeudi
18/07/2019
FT
Middelfart
0 - 0
Næsby
jeudi
18/07/2019
19:00
Roda JC
-
Malines
jeudi
18/07/2019
FT
Dassendorf
3 - 0
Holstein Kiel II
jeudi
18/07/2019
FT
Siegburger SV
0 - 0
Bonner SC
jeudi
18/07/2019
FT
Lusitano FCV
2 - 2
Academico Viseu
jeudi
18/07/2019
FT
Benfica-B
0 - 0
Sunderland
jeudi
18/07/2019
FT
Aris Salonique
2 - 1
PAE APS Atromitos Athènes
jeudi
18/07/2019
FT
AFC Rushden & Diamonds
0 - 1
Leyton Orient
vendredi
19/07/2019
FT
St Étienne
4 - 2
Montpellier
vendredi
19/07/2019
00:00
Auxerre
-
Guingamp
vendredi
19/07/2019
FT
Marseille
2 - 1
Bordeaux
vendredi
19/07/2019
FT
New Mexico United
1 - 1
Cardiff
vendredi
19/07/2019
FT
Metalist 1925 Kharkiv
0 - 3
Olimpik Donetsk
vendredi
19/07/2019
FT
Farense
2 - 2
Louletano
vendredi
19/07/2019
FT
Hapoel Tel Aviv FC
0 - 0
Hapoel Ra'anana
vendredi
19/07/2019
FT
Helmond Sport
1 - 0
Al Ahli
vendredi
19/07/2019
FT
Swindon Town
1 - 6
Birmingham
vendredi
19/07/2019
FT
Sarasota Metropolis
0 - 6
Bristol City
vendredi
19/07/2019
FT
Fribourg
2 - 4
Stuttgart
vendredi
19/07/2019
FT
Odra Opole
3 - 1
KS Górnik Polkowice
vendredi
19/07/2019
FT
FC Volyn Lutsk
1 - 2
FC Lviv
vendredi
19/07/2019
FT
Kotwica Kołobrzeg
0 - 2
Chrobry Głogów
vendredi
19/07/2019
FT
Fremad Amager
0 - 2
HIK
vendredi
19/07/2019
FT
Alemannia Aachen
0 - 5
Excelsior Virton
vendredi
19/07/2019
FT
Kolos Kovalivka
0 - 2
Chakhtar Donetsk
vendredi
19/07/2019
FT
Szombathelyi Haladás
2 - 1
Kaposvári Rákóczi
vendredi
19/07/2019
FT
Nîmes
2 - 2
Ajaccio
vendredi
19/07/2019
FT
Naples
5 - 0
Feralpi Salò
vendredi
19/07/2019
FT
Panionios Athènes
1 - 1
AE Larisa
vendredi
19/07/2019
FT
Paris FC
2 - 0
Orléans
vendredi
19/07/2019
FT
Olimpia Grudziądz
3 - 3
Gryf Wejherowo
vendredi
19/07/2019
FT
Grenoble
0 - 0
Rodez
vendredi
19/07/2019
FT
Lok Stendal
1 - 3
Optik Rathenow
vendredi
19/07/2019
FT
KS FKS Stal Mielec
4 - 0
Stal Rzeszów
vendredi
19/07/2019
FT
Hanovre 96 II
2 - 3
Wacker Nordhausen
vendredi
19/07/2019
18:00
Pasching
-
Rapid Vienne II
vendredi
19/07/2019
FT
Diósgyőr
0 - 3
Újpest
vendredi
19/07/2019
FT
Rača
0 - 4
Austria Vienne II
vendredi
19/07/2019
FT
Metz
0 - 0
Sochaux
vendredi
19/07/2019
FT
Monaco
0 - 1
Everton
vendredi
19/07/2019
FT
Dinamo-Auto
0 - 2
Desna
vendredi
19/07/2019
FT
Châteauroux
0 - 1
Créteil
vendredi
19/07/2019
FT
Auxerre
1 - 0
Cercle Bruges
vendredi
19/07/2019
FT
Nantes
3 - 2
Niort
vendredi
19/07/2019
FT
Strasbourg
3 - 1
Toulouse
vendredi
19/07/2019
FT
Carl Zeiss Jena II
0 - 4
Auerbach
vendredi
19/07/2019
FT
Schalke 04
1 - 2
Norwich
vendredi
19/07/2019
FT
Go Ahead Eagles
1 - 1
Anorthosis
vendredi
19/07/2019
FT
Dunkerque
2 - 0
Lens
vendredi
19/07/2019
FT
Clermont
0 - 0
JS Kabylie
vendredi
19/07/2019
FT
Leioa
2 - 3
Alavés
vendredi
19/07/2019
FT
Weiche Flensbourg
3 - 3
Luckenwalde
vendredi
19/07/2019
FT
Valenciennes
1 - 0
Amiens SC
vendredi
19/07/2019
FT
Sporting Charleroi
2 - 1
Troyes
vendredi
19/07/2019
FT
Lübeck
1 - 0
Sheffield Wednesday
vendredi
19/07/2019
FT
AS Eupen
3 - 1
OFI Heraklion
vendredi
19/07/2019
FT
SV Roulers
4 - 1
Courtrai
vendredi
19/07/2019
FT
SV Lippstadt 08
1 - 0
Norwich City U23
vendredi
19/07/2019
FT
Real Saragosse
13 - 0
Peña Ferranca
vendredi
19/07/2019
FT
Torrellano
0 - 3
Elche
vendredi
19/07/2019
FT
Chambly
2 - 2
Quevilly-Rouen
vendredi
19/07/2019
FT
Bath City
1 - 1
Newport County
vendredi
19/07/2019
FT
Colchester Utd
0 - 5
Ipswich Town
vendredi
19/07/2019
FT
Salford City
1 - 3
Woking
vendredi
19/07/2019
FT
East Grinstead Town
1 - 2
Maidstone United
vendredi
19/07/2019
FT
Club Bruges
2 - 2
Sporting CP
vendredi
19/07/2019
FT
Welwyn Garden City
0 - 1
Milton Keynes
vendredi
19/07/2019
FT
Crawley Town
0 - 1
Brighton
vendredi
19/07/2019
FT
Taunton Town
7 - 0
Cheltenham Town
vendredi
19/07/2019
FT
Nottingham Forest
1 - 0
Crystal Palace
vendredi
19/07/2019
FT
Sporting Braga
0 - 2
Lille
vendredi
19/07/2019
FT
Leixões
1 - 0
Santa Clara
samedi
20/07/2019
FT
Brisbane Roar
4 - 0
Brisbane City
samedi
20/07/2019
FT
Leganes
2 - 0
Fuenlabrada
samedi
20/07/2019
FT
GKS Belchatów
2 - 1
Sokół Aleksandrów
samedi
20/07/2019
FT
Debrecen
1 - 2
Kazincbarcika
samedi
20/07/2019
FT
Mezőkövesd
3 - 2
Al Faysaly Al Majmaah
samedi
20/07/2019
FT
Orléans
4 - 1
St-Pryvé St-Hilaire
samedi
20/07/2019
FT
AFC Wimbledon
0 - 2
Plymouth Argyle
samedi
20/07/2019
FT
Western Sydney Wanderers
1 - 2
Leeds
samedi
20/07/2019
FT
Podbeskidzie
0 - 1
KS Warta Poznan
samedi
20/07/2019
FT
Zaglebie Sosnowiec SA
6 - 1
Lechia T. Mazowiecki
samedi
20/07/2019
FT
Chojniczanka Chojnice
3 - 1
Bytovia Bytów
samedi
20/07/2019
FT
Desportivo Aves
0 - 0
Academica
samedi
20/07/2019
FT
Astoria Walldorf
4 - 0
Diefflen
samedi
20/07/2019
FT
Reading
0 - 1
Lincoln City
samedi
20/07/2019
FT
Vilafranquense
1 - 0
Réal
samedi
20/07/2019
FT
AB
1 - 0
Hillerød
samedi
20/07/2019
FT
Brønshøj
1 - 1
Avarta
samedi
20/07/2019
FT
Middelfart
1 - 0
Dalum
samedi
20/07/2019
FT
Tondela
3 - 4
Academico Viseu
samedi
20/07/2019
FT
Famalicão
4 - 0
Feirense
samedi
20/07/2019
FT
Penafiel
3 - 0
Vila Real
samedi
20/07/2019
FT
Puskás FC
0 - 2
Maccabi Petah Tikva FC
samedi
20/07/2019
FT
Stomil Olsztyn
1 - 0
Lech Poznań II
samedi
20/07/2019
FT
NEC
2 - 2
FC Omniworld
samedi
20/07/2019
FT
Nieciecza
1 - 0
Puszcza Niepołomice
samedi
20/07/2019
FT
GKS Belchatów
2 - 0
KSZO 1929
samedi
20/07/2019
FT
Gil Vicente
0 - 1
Chaves
samedi
20/07/2019
FT
Arenas Getxo
1 - 6
Athletic Bilbao
samedi
20/07/2019
FT
Porto II
0 - 1
Portimonense
samedi
20/07/2019
FT
Heart of Midlothian FC
2 - 3
Cambridge Utd
samedi
20/07/2019
FT
Radomiak Radom
0 - 0
GKS Górnik Leczna SA
samedi
20/07/2019
FT
Grimsby Town
1 - 0
Doncaster
samedi
20/07/2019
FT
Tychy 71
3 - 0
Sandecja Nowy Sącz
samedi
20/07/2019
FT
Sparta Rotterdam
3 - 0
NAC Breda
samedi
20/07/2019
FT
LFA
3 - 0
Hvidovre
samedi
20/07/2019
FT
Hansa Rostock II
0 - 4
LSK Hansa
samedi
20/07/2019
FT
Frem
0 - 3
Roskilde
samedi
20/07/2019
FT
Schalke 04 II
0 - 0
Sankt Pauli II
samedi
20/07/2019
FT
BAK '07
1 - 0
Tennis Borussia
samedi
20/07/2019
FT
Gran Tarajal
0 - 4
Las Palmas
samedi
20/07/2019
FT
BFC Dynamo
3 - 1
Blau-Weiß 90 Berlin
samedi
20/07/2019
FT
Lokomotive Leipzig
1 - 3
Wuppertaler SV
samedi
20/07/2019
FT
Hambourg
2 - 2
Anderlecht
samedi
20/07/2019
FT
Viborg
1 - 0
Skive
samedi
20/07/2019
FT
Hombourg
1 - 0
Fola Esch
samedi
20/07/2019
FT
Bristol Rovers
1 - 2
Birmingham
samedi
20/07/2019
FT
Hertha Zehlendorf
1 - 1
Union Fürstenwalde
samedi
20/07/2019
FT
TSV Steinbach
3 - 2
Rot-Weiss Erfurt
samedi
20/07/2019
FT
Wolfsbourg II
3 - 3
Rödinghausen
samedi
20/07/2019
FT
Telstar
3 - 2
AZ II
samedi
20/07/2019
FT
Buchonia Flieden
2 - 5
FSV Francfort
samedi
20/07/2019
FT
Stuttgart II
1 - 1
Aalen
samedi
20/07/2019
FT
TOP Oss
1 - 3
De Graafschap
samedi
20/07/2019
FT
Rot Weiss Ahlen
0 - 2
TuS Haltern
samedi
20/07/2019
FT
Elversberg
1 - 0
Borussia M'gladbach II
samedi
20/07/2019
FT
Bayern Alzenau
0 - 1
Türk Gücü Friedberg
samedi
20/07/2019
FT
Cham
2 - 5
Fribourg II
samedi
20/07/2019
FT
Meuselwitz
3 - 1
Wacker Nordhausen II
samedi
20/07/2019
FT
Lichtenberg
6 - 1
Eintracht Oranienburg
samedi
20/07/2019
FT
York City
2 - 1
Scarborough Athletic
samedi
20/07/2019
FT
Mainz 05 II
1 - 2
Ginsheim
samedi
20/07/2019
FT
Hoffenheim II
2 - 0
Cologne II
samedi
20/07/2019
FT
Germania Ratingen
1 - 5
Rot-Weiss Oberhausen
samedi
20/07/2019
FT
Volendam
2 - 1
Heracles
samedi
20/07/2019
FT
Twente
0 - 0
OH Louvain
samedi
20/07/2019
FT
Coleraine
4 - 0
Institute
samedi
20/07/2019
FT
Heerenveen
1 - 1
Sankt Pauli
samedi
20/07/2019
FT
Zulte-Waregem
1 - 1
Willem II
samedi
20/07/2019
FT
Cappellen
2 - 1
Lommel
samedi
20/07/2019
FT
Hanovre
0 - 1
Groningen
samedi
20/07/2019
FT
Gillingham
3 - 1
Charlton Athletic
samedi
20/07/2019
FT
Schwarz-Weiss Rehden
1 - 0
Wattenscheid 09
samedi
20/07/2019
FT
Fredericia
0 - 1
Hambourg SV II
samedi
20/07/2019
FT
Dundela
1 - 2
Linfield
samedi
20/07/2019
FT
Drochtersen / Assel
4 - 0
Oberneuland
samedi
20/07/2019
FT
SF Baumberg
1 - 4
Bergisch Gladbach
samedi
20/07/2019
FT
Fortuna Cologne
2 - 1
Hesse-Cassel
samedi
20/07/2019
FT
Darmstadt
0 - 1
Vitesse Arnheim
samedi
20/07/2019
FT
Bayer Leverkusen
1 - 2
Watford
samedi
20/07/2019
FT
Fernwald
0 - 7
FC Gießen
samedi
20/07/2019
FT
Courtrai
4 - 0
Excelsior
samedi
20/07/2019
FT
Heider SV
3 - 5
Phoenix Rising
samedi
20/07/2019
FT
Arminia Bielefeld
2 - 3
Barnsley
samedi
20/07/2019
FT
Weiche Flensbourg
1 - 2
Kolding IF
samedi
20/07/2019
FT
Barrow
0 - 3
Blackpool
samedi
20/07/2019
FT
Oxford United
1 - 2
Queens Park Rangers
samedi
20/07/2019
FT
Barnet
1 - 3
Peterborough
samedi
20/07/2019
FT
Chesterfield
1 - 2
Rotherham Utd
samedi
20/07/2019
FT
Carlisle United
1 - 3
Fleetwood Town
samedi
20/07/2019
FT
Bala Town
1 - 0
Accrington
samedi
20/07/2019
FT
Northampton Town
0 - 2
Sheffield United
samedi
20/07/2019
FT
Curzon Ashton
0 - 2
Wrexham
samedi
20/07/2019
FT
Havant & Waterlooville
2 - 0
Sutton United
samedi
20/07/2019
FT
Fulham
2 - 1
Brighton
samedi
20/07/2019
FT
Dartford
0 - 2
Leyton Orient
samedi
20/07/2019
FT
Scunthorpe Utd
0 - 4
West Bromwich Albion
samedi
20/07/2019
FT
Exeter City
1 - 3
Swansea
samedi
20/07/2019
FT
Dagenham & R
1 - 1
Southend Utd
samedi
20/07/2019
FT
Horsham
3 - 1
Crawley Town
samedi
20/07/2019
FT
Notts County
2 - 1
Walsall
samedi
20/07/2019
FT
Harrogate Town
3 - 1
Farsley
samedi
20/07/2019
FT
Cheltenham Town
1 - 2
Leicester
samedi
20/07/2019
FT
AFC Telford United
1 - 1
Coventry
samedi
20/07/2019
FT
Altrincham
2 - 1
Blackpool
samedi
20/07/2019
FT
Stevenage
0 - 1
Portsmouth
samedi
20/07/2019
FT
Crewe Alexandra
1 - 0
Burnley
samedi
20/07/2019
FT
VVV
2 - 0
FC Eindhoven
samedi
20/07/2019
FT
Port Vale
1 - 3
Burnley
samedi
20/07/2019
FT
Ossett United
1 - 3
Fylde
samedi
20/07/2019
FT
Haringey Borough
0 - 2
Boreham Wood
samedi
20/07/2019
FT
Guiseley
2 - 2
Stockport
samedi
20/07/2019
FT
Wycombe
2 - 2
Brentford
samedi
20/07/2019
FT
Tranmere Rovers
0 - 2
Stoke City
samedi
20/07/2019
FT
Bradford City
1 - 1
Wigan Athletic
samedi
20/07/2019
FT
Tiverton Town
0 - 1
Torquay Utd
samedi
20/07/2019
FT
Mansfield Town
2 - 2
Hull City
samedi
20/07/2019
FT
Hampton & Richmond
2 - 3
Maidenhead United
samedi
20/07/2019
FT
Warrenpoint Town
0 - 1
Ballinamallard United
samedi
20/07/2019
FT
Dorchester Town
1 - 1
Yeovil Town
samedi
20/07/2019
FT
Ulm
8 - 1
Freiberg
samedi
20/07/2019
FT
Dungannon Swifts
3 - 2
H&W Welders
samedi
20/07/2019
FT
Annagh United
4 - 3
Carrick Rangers
samedi
20/07/2019
FT
Preston North End
1 - 3
Southampton
samedi
20/07/2019
FT
Burton Albion
2 - 5
Derby County
samedi
20/07/2019
FT
Heidenheim
5 - 1
Middlesbrough
samedi
20/07/2019
FT
Oldham Athletic
2 - 3
Rochdale
samedi
20/07/2019
FT
Rot-Weiss Essen
2 - 2
Kickers Offenbach
samedi
20/07/2019
FT
Ballyclare Comrades
0 - 1
Glentoran
samedi
20/07/2019
FT
Erzgebirge Aue
1 - 1
Union Berlin
samedi
20/07/2019
FT
Victoria Rosport
1 - 2
Rot-Weiß Koblenz
samedi
20/07/2019
FT
Hemel Hempstead Town
1 - 1
Ebbsfleet Utd
samedi
20/07/2019
FT
Welling United
1 - 2
Dover Athletic
samedi
20/07/2019
FT
Waasland-Beveren
1 - 3
Union Saint-Gilloise
samedi
20/07/2019
FT
Darlington 1883
1 - 2
Halifax Town
samedi
20/07/2019
FT
Saint-Trond
0 - 4
PAOK Salonique
samedi
20/07/2019
FT
Tobermore United
1 - 0
Ballymena United
samedi
20/07/2019
FT
Werder Brême
1 - 0
Cologne
samedi
20/07/2019
FT
Lokeren
0 - 0
Panachaiki
samedi
20/07/2019
FT
Wilrijk
2 - 1
Panathinaikos Athènes
samedi
20/07/2019
FT
Dordrecht
1 - 0
Den Bosch
samedi
20/07/2019
FT
Reims
1 - 1
La Gantoise
samedi
20/07/2019
FT
Miedź Legnica
4 - 1
Mieszko Gniezno
samedi
20/07/2019
FT
Mezőkövesd
2 - 0
MS Ashdod
samedi
20/07/2019
FT
Olimpik Donetsk
0 - 3
Chakhtar Donetsk
samedi
20/07/2019
FT
Monaco
1 - 0
Valence
samedi
20/07/2019
FT
CS Dacia Mioveni
0 - 2
Hapoel Haifa FC
samedi
20/07/2019
FT
Nacional Funchal
2 - 1
CD Cova Piedade
samedi
20/07/2019
FT
Borussia M'gladbach
2 - 1
Rayo Vallecano
samedi
20/07/2019
FT
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
0 - 3
MTK
samedi
20/07/2019
FT
Legionovia Legionowo
1 - 3
Hapoel Kfar Saba FC
samedi
20/07/2019
FT
Bochum
1 - 1
Hertha Berlin
samedi
20/07/2019
FT
Lorient
1 - 0
Laval
samedi
20/07/2019
FT
Caen
0 - 0
Le Mans
samedi
20/07/2019
FT
Guingamp
1 - 2
Brest
samedi
20/07/2019
FT
Angers
3 - 2
Le Havre
samedi
20/07/2019
FT
Lens
1 - 3
Espanyol Barcelone
samedi
20/07/2019
FT
Sporting Covilhã
1 - 1
Paços de Ferreira
samedi
20/07/2019
FT
Varzim
4 - 1
Al Duhail
samedi
20/07/2019
FT
Sfintul Gheorghe
1 - 2
Desna
samedi
20/07/2019
FT
Radomlje
2 - 2
Rudeš
samedi
20/07/2019
FT
Bayer Leverkusen
2 - 2
Eibar
samedi
20/07/2019
FT
Udinese
1 - 2
Ravenne
samedi
20/07/2019
FT
Nancy
2 - 2
Dijon
samedi
20/07/2019
FT
Real Sociedad
0 - 1
Racing Santander
samedi
20/07/2019
FT
Vasas
2 - 2
Kisvárda
samedi
20/07/2019
FT
MVV
7 - 0
Belisia Bilzen
samedi
20/07/2019
FT
Lyon
3 - 4
Genoa
samedi
20/07/2019
FT
Levante
1 - 2
Villarreal
samedi
20/07/2019
FT
AEK Athènes
2 - 0
Volos NFC
samedi
20/07/2019
FT
UD Oliveirense
0 - 1
Moreirense
samedi
20/07/2019
FT
Ilicitana
1 - 9
Elche
samedi
20/07/2019
FT
Wigry Suwałki
2 - 0
Palanga
samedi
20/07/2019
FT
Lealtad
0 - 4
Sporting Gijón
samedi
20/07/2019
FT
Grenade
1 - 0
Reading
samedi
20/07/2019
FT
Real Oviedo
1 - 0
Unionistas de Salamanca
samedi
20/07/2019
FT
Alcorcón
1 - 0
Rayo Majadahonda
samedi
20/07/2019
FT
Cacereño
0 - 2
Estrémadure UD
samedi
20/07/2019
FT
Rio Ave
1 - 1
Santa Clara
samedi
20/07/2019
FT
Girona
2 - 1
Bournemouth
samedi
20/07/2019
FT
CD Calahorra
0 - 0
Huesca
samedi
20/07/2019
FT
Chiclana
1 - 2
Cadix
samedi
20/07/2019
FT
El Ejido
0 - 1
Almería
samedi
20/07/2019
FT
Belenenses
1 - 0
Sunderland
samedi
20/07/2019
FT
Celta Vigo
3 - 0
Lugo
samedi
20/07/2019
FT
La Roda
2 - 3
Albacete
samedi
20/07/2019
FT
Maritimo
0 - 0
Lille
dimanche
21/07/2019
FT
Montpellier
1 - 2
Bordeaux
dimanche
21/07/2019
FT
Cardiff
1 - 1
Real Valladolid
dimanche
21/07/2019
FT
Dynamo Kiev
1 - 1
Obolon' Kyiv
dimanche
21/07/2019
FT
Hjørring
1 - 0
Thisted
dimanche
21/07/2019
FT
Staaken
1 - 5
Altglienicke
dimanche
21/07/2019
FT
Næstved
3 - 3
B 93
dimanche
21/07/2019
FT
HSC Hannover
1 - 0
Babelsberg
dimanche
21/07/2019
FT
Gillingham
1 - 2
Millwall
dimanche
21/07/2019
FT
Eintracht Niesky
0 - 5
Bischofswerdaer FV
dimanche
21/07/2019
FT
SV Lippstadt 08
4 - 1
Baunatal
dimanche
21/07/2019
FT
Bonner SC
1 - 0
Borussia Freialdenhoven
dimanche
21/07/2019
FT
Sportfreunde Lotte
1 - 0
Werder Brême II
dimanche
21/07/2019
FT
Chemie Leipzig
1 - 2
International Leipzig
dimanche
21/07/2019
FT
Holstein Kiel
2 - 3
Sheffield Wednesday
dimanche
21/07/2019
FT
Shrewsbury Town
0 - 1
Aston Villa
dimanche
21/07/2019
FT
Standard de Liège
2 - 1
Nice
dimanche
21/07/2019
FT
Verl
1 - 2
Arminia Bielefeld
dimanche
21/07/2019
FT
Dynamo Kiev
1 - 3
Kolos Kovalivka
dimanche
21/07/2019
FT
Homberg
3 - 0
Kray
dimanche
21/07/2019
FT
Wehen Wiesbaden
3 - 0
Boavista
dimanche
21/07/2019
FT
Mayence
1 - 2
Jahn Ratisbonne
dimanche
21/07/2019
FT
Glasgow Rangers
1 - 1
Blackburn
dimanche
21/07/2019
FT
Westerlo
2 - 1
Genk
dimanche
21/07/2019
16:00
Fortuna Düsseldorf II
-
VfB Oldenbourg
dimanche
21/07/2019
FT
Lazio
5 - 2
Triestina
dimanche
21/07/2019
FT
SPAL
2 - 0
Pordenone
dimanche
21/07/2019
FT
Vorskla Poltava
3 - 4
Dnipro-1
dimanche
21/07/2019
FT
Atalanta
6 - 0
Renate
dimanche
21/07/2019
FT
Cagliari
1 - 1
Feralpi Salò
dimanche
21/07/2019
FT
USD Darfo Boario SSD
1 - 5
Brescia
dimanche
21/07/2019
FT
Frosinone
3 - 0
FC Rieti
dimanche
21/07/2019
FT
Fehérvár
0 - 1
Győri ETO
dimanche
21/07/2019
FT
Ostende
4 - 1
Panachaiki
dimanche
21/07/2019
FT
Majorque
4 - 0
Felanitx
dimanche
21/07/2019
FT
Tenerife
9 - 0
Águilas Atlético
dimanche
21/07/2019
FT
Farense
1 - 1
Belenenses
lundi
22/07/2019
FT
Jagiellonia Bialystok SSA
1 - 1
Hapoel Kfar Saba FC
lundi
22/07/2019
17:00
Hapoel Tel Aviv FC
-
Wisla Plock SA
lundi
22/07/2019
FT
FC Rapid Bucarest
3 - 3
Hapoel Haifa FC
lundi
22/07/2019
FT
Balingen
4 - 1
Reutlingen
lundi
22/07/2019
FT
Penafiel
0 - 0
Lusitania FC Lourosa
lundi
22/07/2019
FT
Maritimo
3 - 2
Al Duhail
lundi
22/07/2019
FT
Weston-super-Mare
1 - 8
Newport County
lundi
22/07/2019
FT
Warrington Town
0 - 0
Accrington
mardi
23/07/2019
00:00
Udinese
-
Fenerbahce
mardi
23/07/2019
FT
Sydney
3 - 0
St George City FA
mardi
23/07/2019
FT
Oakleigh Cannons
3 - 4
Melbourne Heart
mardi
23/07/2019
FT
Perth
0 - 2
Perth Glory
mardi
23/07/2019
FT
Guangzhou City
0 - 4
Southampton
mardi
23/07/2019
FT
Paradou AC
3 - 2
Zalaegerszeg
mardi
23/07/2019
FT
Gorica
3 - 0
Vardar Skopje
mardi
23/07/2019
FT
AE Larisa
1 - 1
Volos NFC
mardi
23/07/2019
FT
Anderlecht
1 - 3
PAOK Salonique
mardi
23/07/2019
FT
FC Viktoria Berlin
0 - 1
CFC Hertha
mardi
23/07/2019
FT
Rudeš
0 - 1
Lokomotiva Zagreb
mardi
23/07/2019
FT
Sion
0 - 3
Valence
mardi
23/07/2019
FT
Go Ahead Eagles
2 - 3
FC Emmen
mardi
23/07/2019
FT
Groningen
3 - 0
FC Eindhoven
mardi
23/07/2019
FT
Todesfelde
1 - 2
Eintracht Norderstedt
mardi
23/07/2019
FT
NAC Breda
0 - 2
RKC Waalwijk
mardi
23/07/2019
19:00
WAF Brigittenau
-
Austria Vienne II
mardi
23/07/2019
FT
Brest
1 - 0
Rennes
mardi
23/07/2019
FT
EVV
1 - 4
Helmond Sport
mardi
23/07/2019
FT
RSV Eintracht
1 - 1
Lichtenberg
mardi
23/07/2019
FT
Twente
1 - 1
Schalke 04
mardi
23/07/2019
FT
Excelsior Virton
0 - 2
Sporting Charleroi
mardi
23/07/2019
FT
Rupel Boom
0 - 1
Wilrijk
mardi
23/07/2019
FT
Heracles
2 - 0
Asteras Tripolis
mardi
23/07/2019
FT
Meerssen
1 - 8
Fortuna Sittard
mardi
23/07/2019
FT
Real Murcie
0 - 1
Levante
mardi
23/07/2019
FT
De Treffers
1 - 4
TOP Oss
mardi
23/07/2019
FT
Dover Athletic
2 - 2
Gillingham
mardi
23/07/2019
FT
Notts County
1 - 1
Ipswich Town
mardi
23/07/2019
FT
Knockbreda
0 - 1
Glentoran
mardi
23/07/2019
FT
Solihull Moors
0 - 0
Burton Albion
mardi
23/07/2019
FT
Chesterfield
0 - 5
Sheffield United
mardi
23/07/2019
FT
Cambridge Utd
0 - 3
Leicester
mardi
23/07/2019
20:30
Southport
-
Blackpool
mardi
23/07/2019
FT
Aldershot Town
4 - 0
Portsmouth
mardi
23/07/2019
FT
Alfreton Town
1 - 4
Scunthorpe Utd
mardi
23/07/2019
FT
Scarborough Athletic
1 - 2
Grimsby Town
mardi
23/07/2019
20:30
Ebbsfleet Utd
-
Gillingham
mardi
23/07/2019
FT
Biggleswade Town
0 - 0
Boreham Wood
mardi
23/07/2019
FT
Carlisle United
3 - 0
Tranmere Rovers
mardi
23/07/2019
20:30
Portadown
-
Ballymena United
mardi
23/07/2019
FT
Colchester Utd
1 - 2
Charlton Athletic
mardi
23/07/2019
FT
Queen's University
1 - 2
Dungannon Swifts
mardi
23/07/2019
FT
Bradford (Park Avenue)
0 - 0
Bradford City
mardi
23/07/2019
FT
Carrick Rangers
1 - 0
PSNI
mardi
23/07/2019
FT
Salford City
1 - 3
Middlesbrough
mardi
23/07/2019
FT
Bedford Town
0 - 3
Peterborough
mardi
23/07/2019
20:30
Cliftonville
-
Ballinamallard United
mardi
23/07/2019
FT
Los Barrios
0 - 1
Cadix
mardi
23/07/2019
FT
Ashton United
2 - 2
Oldham Athletic
mardi
23/07/2019
FT
Lancaster City
3 - 3
Barrow
mardi
23/07/2019
FT
Bristol Rovers
0 - 3
Swansea
mardi
23/07/2019
FT
Sutton United
2 - 0
Dulwich Hamlet
mardi
23/07/2019
FT
Brackley Town
1 - 0
Northampton Town
mardi
23/07/2019
FT
Oxford United
1 - 1
Fulham
mardi
23/07/2019
FT
Rotherham Utd
1 - 1
West Bromwich Albion
mardi
23/07/2019
FT
Maidenhead United
1 - 0
Stevenage
mardi
23/07/2019
FT
Dartford
3 - 1
Bromley
mardi
23/07/2019
FT
Salisbury
0 - 7
Eastleigh
mardi
23/07/2019
FT
Fleetwood Town
0 - 2
Burnley
mardi
23/07/2019
FT
Altrincham
1 - 2
Stockport
mardi
23/07/2019
FT
Metropolitan Police
1 - 3
AFC Wimbledon
mardi
23/07/2019
FT
Hemel Hempstead Town
0 - 1
Milton Keynes
mardi
23/07/2019
FT
Wealdstone
0 - 1
Wycombe
mardi
23/07/2019
FT
Bishop's Stortford
3 - 3
Leyton Orient
mardi
23/07/2019
FT
Maidstone United
1 - 1
Dagenham & R
mardi
23/07/2019
FT
Cheltenham Town
2 - 2
Shrewsbury Town
mardi
23/07/2019
FT
Taunton Town
0 - 2
Yeovil Town
mardi
23/07/2019
FT
Gateshead
1 - 0
Harrogate Town
mardi
23/07/2019
FT
Newry City
1 - 1
Warrenpoint Town
mardi
23/07/2019
FT
United of Manchester
1 - 4
Fylde
mardi
23/07/2019
FT
Bala Town
2 - 5
Crewe Alexandra
mardi
23/07/2019
20:45
Preston North End
-
Bolton Wanderers
mardi
23/07/2019
FT
Leek Town
0 - 0
Macclesfield
mardi
23/07/2019
FT
Preston North End
1 - 1
Accrington
mardi
23/07/2019
FT
Academica
2 - 0
Uniao de Leiria
mercredi
24/07/2019
00:00
Willem II
-
Panachaiki
mercredi
24/07/2019
FT
Wairarapa United
0 - 7
Wellington Phoenix
mercredi
24/07/2019
FT
Mafra
1 - 2
Sintrense
mercredi
24/07/2019
FT
Gil Vicente
1 - 1
Moreirense
mercredi
24/07/2019
FT
Maritimo
0 - 2
Luton Town
mercredi
24/07/2019
FT
CD Cova Piedade
1 - 0
Loures
mercredi
24/07/2019
FT
Fortuna Düsseldorf
1 - 0
Rayo Vallecano
mercredi
24/07/2019
FT
FC Karpaty Lviv
2 - 1
Shevardeni 1906
mercredi
24/07/2019
FT
FC Omniworld
0 - 2
AZ II
mercredi
24/07/2019
FT
Reading
4 - 2
Peterborough
mercredi
24/07/2019
FT
Lazio
5 - 0
Virtus Entella
mercredi
24/07/2019
17:00
CSKA 1948 Sofia
-
Sektzia Nes Tziona
mercredi
24/07/2019
FT
Cittadella
1 - 3
USD Virtusvecomp Vérone
mercredi
24/07/2019
FT
Maccabi Petah Tikva FC
1 - 1
Dorogi
mercredi
24/07/2019
FT
Norwich
1 - 3
Brentford
mercredi
24/07/2019
FT
Naples
3 - 3
Cremonese
mercredi
24/07/2019
FT
Sampdoria
4 - 0
Pro Patria
mercredi
24/07/2019
FT
Puskás FC
4 - 0
AEL Limassol
mercredi
24/07/2019
FT
Salernitana
4 - 1
Sambenedettese
mercredi
24/07/2019
FT
Reims
2 - 0
Metz
mercredi
24/07/2019
FT
Amorebieta
2 - 5
Osasuna
mercredi
24/07/2019
FT
Benfica-B
0 - 0
Vitoria Sétubal
mercredi
24/07/2019
FT
Brescia
11 - 0
Ciliverghe
mercredi
24/07/2019
FT
Udinese
2 - 3
Al Hilal
mercredi
24/07/2019
FT
Vanløse
2 - 4
Avarta
mercredi
24/07/2019
FT
Sporting Gijón
1 - 1
Langreo
mercredi
24/07/2019
FT
Portimonense
1 - 2
Lille
mercredi
24/07/2019
FT
Paços de Ferreira
1 - 1
Estoril
mercredi
24/07/2019
FT
Cagliari
2 - 1
Chievo
mercredi
24/07/2019
FT
Las Palmas
6 - 0
Tamaraceite
mercredi
24/07/2019
FT
Lamia
0 - 1
AEK Athènes
mercredi
24/07/2019
FT
Real Avilés
0 - 5
Lugo
mercredi
24/07/2019
FT
Majorque
3 - 0
Platges Calvià
mercredi
24/07/2019
FT
SV Roulers
2 - 2
Knokke
mercredi
24/07/2019
FT
Barakaldo
0 - 3
Numancia
mercredi
24/07/2019
FT
Cayón
0 - 2
Racing Santander
mercredi
24/07/2019
FT
Alverca
1 - 0
Belenenses
mercredi
24/07/2019
FT
Nacional Funchal
3 - 0
Câmara de Lobos
mercredi
24/07/2019
FT
Lierse K
1 - 4
Westerlo
mercredi
24/07/2019
FT
Toulouse
3 - 2
Al Arabi
mercredi
24/07/2019
FT
Den Bosch
0 - 3
Sparta Rotterdam
mercredi
24/07/2019
FT
Getafe
3 - 0
Rayo Majadahonda
mercredi
24/07/2019
FT
Marino
0 - 4
Tenerife
mercredi
24/07/2019
FT
UD Ourense
1 - 3
Ponferradina
mercredi
24/07/2019
FT
Sheffield
2 - 1
Chesterfield
mercredi
24/07/2019
FT
Southend Utd
2 - 1
Millwall
mercredi
24/07/2019
FT
Chaves
1 - 0
Rio Ave
mercredi
24/07/2019
FT
Doncaster
0 - 2
Huddersfield Town
mercredi
24/07/2019
FT
Hull City
0 - 2
Amiens SC
mercredi
24/07/2019
FT
CD Coria
0 - 2
Estrémadure UD
mercredi
24/07/2019
FT
Bury
0 - 3
Blackburn
mercredi
24/07/2019
FT
Forest Green
3 - 4
Bristol City
mercredi
24/07/2019
FT
Lincoln City
1 - 2
Stoke City
mercredi
24/07/2019
FT
Mickleover Sports
2 - 0
Burton Albion
mercredi
24/07/2019
FT
Walsall
1 - 5
Aston Villa
mercredi
24/07/2019
FT
Cheshunt
1 - 2
Stevenage
mercredi
24/07/2019
FT
Wigan Athletic
0 - 0
Everton
mercredi
24/07/2019
FT
Ramsbottom United
2 - 3
Rochdale
mercredi
24/07/2019
FT
Boavista
0 - 2
Nice
mercredi
24/07/2019
FT
Desportivo Aves
0 - 0
Famalicão
mercredi
24/07/2019
FT
Marinhense
0 - 5
Porto II
mercredi
24/07/2019
FT
Sporting Braga
0 - 0
Monaco
mercredi
24/07/2019
FT
Raja Casablanca
0 - 0
Leganes
jeudi
25/07/2019
FT
DC United
1 - 8
Marseille
jeudi
25/07/2019
FT
Querétaro FC
0 - 2
Real Bétis
jeudi
25/07/2019
FT
Santa Clara
2 - 0
Ideal
jeudi
25/07/2019
FT
FC Lviv
2 - 0
Bnei Yehuda Tel Aviv FC
jeudi
25/07/2019
FT
Oleksandria
2 - 1
Dnipro-1
jeudi
25/07/2019
FT
Hoffenheim
0 - 0
Hellas Vérone
jeudi
25/07/2019
FT
MKS Pogon Szczecin
3 - 2
Kotwica Kołobrzeg
jeudi
25/07/2019
FT
Lecce
6 - 0
Virtus Don Bosco
jeudi
25/07/2019
FT
Sporting Covilhã
2 - 0
Benfica Castelo Branco
jeudi
25/07/2019
FT
Sporting Braga
0 - 0
Tondela
jeudi
25/07/2019
FT
Alavés
0 - 1
Fuenlabrada
jeudi
25/07/2019
FT
Feirense
1 - 0
Desportivo Aves
jeudi
25/07/2019
FT
Levante
2 - 0
Almería
jeudi
25/07/2019
FT
Alcorcón
3 - 2
Lleida Esportiu
jeudi
25/07/2019
FT
Givry
2 - 4
Excelsior Virton
jeudi
25/07/2019
FT
FC Emmen
3 - 0
OFI Heraklion
jeudi
25/07/2019
FT
Taunton Town
2 - 2
Exeter City
jeudi
25/07/2019
FT
Marine
0 - 4
Morecambe
jeudi
25/07/2019
FT
Derby County
0 - 2
Girona
vendredi
26/07/2019
FT
FC Eindhoven
2 - 3
Al Ahli
vendredi
26/07/2019
FT
Lamia
2 - 1
Volos NFC
vendredi
26/07/2019
FT
Cologne
3 - 1
Bologne
vendredi
26/07/2019
FT
RB Leipzig
2 - 0
Rennes
vendredi
26/07/2019
FT
Augsbourg
2 - 6
Villarreal
vendredi
26/07/2019
FT
First Vienna
0 - 1
Ebreichsdorf
vendredi
26/07/2019
FT
Rot-Weiss Oberhausen
6 - 2
FC Bocholt
vendredi
26/07/2019
FT
NEC
2 - 1
RKC Waalwijk
vendredi
26/07/2019
FT
Lommel
2 - 1
Roda JC
vendredi
26/07/2019
FT
Brest
1 - 0
Nantes
vendredi
26/07/2019
FT
Cambuur
1 - 2
Jong Ajax
vendredi
26/07/2019
FT
Real Murcie
0 - 2
Almería
vendredi
26/07/2019
FT
NAC Breda
1 - 3
Westerlo
vendredi
26/07/2019
FT
ADO Den Haag
1 - 1
OH Louvain
vendredi
26/07/2019
FT
Portstewart
2 - 1
Coleraine
vendredi
26/07/2019
FT
Gillingham
1 - 1
Southend Utd
vendredi
26/07/2019
FT
Orihuela
0 - 3
Elche
vendredi
26/07/2019
FT
Red Star
2 - 0
C' Chartres
vendredi
26/07/2019
FT
Northampton Town
2 - 1
Milton Keynes
vendredi
26/07/2019
FT
Alfreton Town
1 - 0
Notts County
vendredi
26/07/2019
FT
Algeciras
0 - 0
Malaga
vendredi
26/07/2019
FT
Fleetwood Town
1 - 0
Preston North End
vendredi
26/07/2019
FT
Maidenhead United
0 - 0
Wycombe
vendredi
26/07/2019
FT
Nottingham Forest
2 - 2
Real Sociedad
vendredi
26/07/2019
FT
Aldershot Town
0 - 1
Chelmsford City
vendredi
26/07/2019
FT
West Bromwich Albion
0 - 0
Bournemouth
vendredi
26/07/2019
FT
MVV
1 - 0
TOP Oss
samedi
27/07/2019
FT
Edgeworth Eagles
0 - 1
Newcastle Jets
samedi
27/07/2019
FT
Real Saragosse
3 - 0
Ebro
samedi
27/07/2019
FT
Alcorcón
0 - 1
Grenade
samedi
27/07/2019
FT
Paksi SE
3 - 2
Budaörs
samedi
27/07/2019
FT
Mezőkövesd
1 - 2
Soroksár SC
samedi
27/07/2019
FT
Vanløse
1 - 0
Brønshøj
samedi
27/07/2019
FT
Brabrand
0 - 1
Middelfart
samedi
27/07/2019
FT
Kaposvári Rákóczi
4 - 0
Pápai Perutz
samedi
27/07/2019
FT
Sarrebruck
1 - 3
Excelsior Virton
samedi
27/07/2019
FT
AZ
0 - 1
Wilrijk
samedi
27/07/2019
FT
Feirense
1 - 2
Porto II
samedi
27/07/2019
FT
Chaves
0 - 0
Vizela
samedi
27/07/2019
FT
Slagelse B&I
1 - 5
B 93
samedi
27/07/2019
FT
Odd
2 - 1
Fredrikstad
samedi
27/07/2019
FT
Barnsley
1 - 4
Sheffield United
samedi
27/07/2019
FT
AB
3 - 0
Landskrona
samedi
27/07/2019
FT
York City
3 - 1
Notts County
samedi
27/07/2019
FT
Cambridge Utd
0 - 0
Ipswich Town
samedi
27/07/2019
FT
Scunthorpe Utd
2 - 0
Lincoln City
samedi
27/07/2019
FT
Telstar
0 - 0
Vitesse II
samedi
27/07/2019
FT
Hungerford Town
0 - 3
Newport County
samedi
27/07/2019
FT
Noordwijk
0 - 2
Volendam
samedi
27/07/2019
FT
Heracles
5 - 0
Helmond Sport
samedi
27/07/2019
FT
Willem II
2 - 1
OFI Heraklion
samedi
27/07/2019
FT
Doncaster
2 - 2
Hull City
samedi
27/07/2019
FT
Banbridge Town
0 - 5
Dungannon Swifts
samedi
27/07/2019
FT
Millwall
3 - 3
Real Sociedad
samedi
27/07/2019
FT
VVV
0 - 1
Panathinaikos Athènes
samedi
27/07/2019
FT
Limavady United
1 - 3
Institute
samedi
27/07/2019
FT
Wolfsbourg
1 - 1
Union Berlin
samedi
27/07/2019
FT
Brentford
1 - 3
Bournemouth
samedi
27/07/2019
FT
Blackpool
0 - 2
Blackburn
samedi
27/07/2019
FT
Bristol City
0 - 5
Crystal Palace
samedi
27/07/2019
FT
Solihull Moors
1 - 1
Oxford United
samedi
27/07/2019
FT
Dover Athletic
1 - 1
Colchester Utd
samedi
27/07/2019
FT
Chesterfield
2 - 5
Burton Albion
samedi
27/07/2019
FT
Morecambe
0 - 2
Accrington
samedi
27/07/2019
FT
Crawley Town
1 - 2
Portsmouth
samedi
27/07/2019
FT
Wrexham
0 - 1
Crewe Alexandra
samedi
27/07/2019
FT
Rotherham Utd
2 - 2
Leicester
samedi
27/07/2019
FT
Stoke City
1 - 2
Leicester
samedi
27/07/2019
FT
Fulham
0 - 1
West Ham
samedi
27/07/2019
FT
Queens Park Rangers
0 - 1
Watford
samedi
27/07/2019
FT
Birmingham
0 - 4
Brighton
samedi
27/07/2019
FT
Bath City
1 - 1
Forest Green
samedi
27/07/2019
FT
Torquay Utd
1 - 2
Exeter City
samedi
27/07/2019
FT
St Albans City
1 - 0
Barnet
samedi
27/07/2019
FT
Swindon Town
0 - 2
Coventry
samedi
27/07/2019
FT
Grimsby Town
0 - 2
Peterborough
samedi
27/07/2019
FT
Rochdale
0 - 1
Bradford City
samedi
27/07/2019
FT
Portadown
2 - 1
Coleraine
samedi
27/07/2019
FT
Havant & Waterlooville
2 - 0
Eastleigh
samedi
27/07/2019
FT
Billericay Town
1 - 2
Boreham Wood
samedi
27/07/2019
FT
Wigan Athletic
2 - 2
Burnley
samedi
27/07/2019
FT
Tranmere Rovers
0 - 0
Walsall
samedi
27/07/2019
FT
Chorley
0 - 0
United of Manchester
samedi
27/07/2019
FT
Farnborough
1 - 3
Woking
samedi
27/07/2019
FT
Harrogate Town
4 - 0
Spennymoor Town
samedi
27/07/2019
FT
Linfield
1 - 2
Finn Harps
samedi
27/07/2019
FT
Huddersfield Town
1 - 1
Montpellier
samedi
27/07/2019
FT
Charlton Athletic
1 - 4
Aston Villa
samedi
27/07/2019
FT
Carrick Rangers
5 - 0
Crusaders
samedi
27/07/2019
FT
Larne
7 - 0
Ballyclare Comrades
samedi
27/07/2019
FT
Cardiff
1 - 0
Nice
samedi
27/07/2019
FT
Swansea
2 - 1
Atalanta
samedi
27/07/2019
FT
Luton Town
1 - 5
Norwich
samedi
27/07/2019
FT
Ross County
2 - 0
Carlisle United
samedi
27/07/2019
FT
Mezőkövesd
1 - 0
Nyíregyháza Spartacus
samedi
27/07/2019
FT
Hampton & Richmond
1 - 3
AFC Wimbledon
samedi
27/07/2019
FT
Plymouth Argyle
0 - 1
Bristol Rovers
samedi
27/07/2019
FT
Altrincham
3 - 1
Fylde
samedi
27/07/2019
FT
Gateshead
3 - 1
Scarborough Athletic
samedi
27/07/2019
FT
Shrewsbury Town
2 - 1
Dundee United FC
samedi
27/07/2019
FT
Oldham Athletic
0 - 2
Stockport
samedi
27/07/2019
FT
Hartlepool
3 - 0
Macclesfield
samedi
27/07/2019
FT
Angers
1 - 2
Borussia M'gladbach
samedi
27/07/2019
FT
Port Vale
1 - 2
Bury
samedi
27/07/2019
FT
Lazio
4 - 0
Mantoue
samedi
27/07/2019
FT
Preston North End
2 - 1
Newcastle
samedi
27/07/2019
FT
Ballinamallard United
1 - 2
Ballymena United
samedi
27/07/2019
FT
AFC Hornchurch
2 - 2
Dagenham & R
samedi
27/07/2019
FT
Paderborn
3 - 3
Athletic Bilbao
samedi
27/07/2019
FT
Anorthosis
1 - 2
Excelsior
samedi
27/07/2019
FT
Chievo
3 - 2
Arzignano Valchiampo
samedi
27/07/2019
FT
Cremonese
3 - 2
GIANA Erminio
samedi
27/07/2019
FT
Gyirmót
4 - 3
Kisvárda
samedi
27/07/2019
FT
Dorogi
1 - 0
Paksi SE
samedi
27/07/2019
FT
Brescia
2 - 0
Renate
samedi
27/07/2019
FT
MTK
1 - 0
Újpest
samedi
27/07/2019
FT
Dijon
1 - 3
Reims
samedi
27/07/2019
FT
Desportivo Aves
2 - 1
Nacional Funchal
samedi
27/07/2019
FT
Sassuolo
2 - 0
Südtirol
samedi
27/07/2019
FT
Diósgyőr
2 - 2
Budafoki MTE
samedi
27/07/2019
FT
Huesca
2 - 0
Ejea
samedi
27/07/2019
FT
Zalaegerszeg
2 - 1
Kalba
samedi
27/07/2019
FT
Go Ahead Eagles
2 - 3
Al Shabab
samedi
27/07/2019
FT
Albacete
1 - 2
Alavés
samedi
27/07/2019
FT
Numancia
3 - 1
Osasuna
samedi
27/07/2019
FT
Fortuna Sittard
1 - 5
PAOK Salonique
samedi
27/07/2019
FT
Moreirense
1 - 0
Paços de Ferreira
samedi
27/07/2019
FT
Metz
1 - 1
Amiens SC
samedi
27/07/2019
FT
Deportivo La Corogne
1 - 1
Racing de Ferrol
samedi
27/07/2019
FT
Levante
0 - 1
Carthagène
samedi
27/07/2019
FT
Lugo
1 - 0
Compostelle
samedi
27/07/2019
FT
Ponferradina
1 - 0
Real Oviedo
samedi
27/07/2019
FT
Tenerife
0 - 3
Cultural Leonesa
samedi
27/07/2019
FT
Gyirmót
2 - 0
Kisvárda
samedi
27/07/2019
FT
PEC Zwolle
1 - 0
Asteras Tripolis
samedi
27/07/2019
FT
AZ II
1 - 1
Dordrecht
samedi
27/07/2019
FT
Patro Eisden
0 - 2
Lommel
samedi
27/07/2019
FT
UCAM Murcia
0 - 2
Elche
samedi
27/07/2019
FT
Real Valladolid
1 - 0
Racing Santander
samedi
27/07/2019
FT
FC Porto
0 - 1
Monaco
samedi
27/07/2019
FT
Sunderland
0 - 1
Heerenveen
samedi
27/07/2019
FT
Sporting Gijón
1 - 1
Getafe
samedi
27/07/2019
FT
Vitoria Sétubal
3 - 0
Estrémadure UD
samedi
27/07/2019
FT
La Louvière Centre
1 - 2
Union Saint-Gilloise
samedi
27/07/2019
FT
Famalicão
2 - 1
Rio Ave
samedi
27/07/2019
FT
Celta Vigo
1 - 0
Lille
samedi
27/07/2019
FT
Cagliari
1 - 1
Leeds
samedi
27/07/2019
FT
Lecce
4 - 1
Frosinone
samedi
27/07/2019
FT
Linense
1 - 1
Cadix
samedi
27/07/2019
FT
Real Madrid CF II
1 - 2
Mirandés
samedi
27/07/2019
FT
Empoli
5 - 1
Pontedera
samedi
27/07/2019
FT
Maritimo
1 - 0
Las Palmas
dimanche
28/07/2019
FT
Navalcarnero
1 - 1
Rayo Majadahonda
dimanche
28/07/2019
FT
Werder Brême
4 - 0
Eibar
dimanche
28/07/2019
FT
Boavista
0 - 0
Tondela
dimanche
28/07/2019
FT
VfR Neumünster
2 - 0
Lübeck
dimanche
28/07/2019
FT
Bayer Leverkusen
3 - 4
Heracles
dimanche
28/07/2019
15:00
Bergisch Gladbach
-
FC Bocholt
dimanche
28/07/2019
FT
Glasgow Rangers
1 - 0
Derby County
dimanche
28/07/2019
FT
Middlesbrough
1 - 1
St Étienne
dimanche
28/07/2019
FT
Borussia M'gladbach
0 - 2
Athletic Bilbao
dimanche
28/07/2019
FT
Sheffield Wednesday
2 - 2
Espanyol Barcelone
dimanche
28/07/2019
FT
SV Roulers
1 - 1
Sint-Eloois-Winkel
dimanche
28/07/2019
17:00
Telstar
-
ADO '20
dimanche
28/07/2019
FT
Bayer Leverkusen
1 - 1
Vitesse Arnheim
dimanche
28/07/2019
FT
Santa Clara
2 - 1
Praiense
dimanche
28/07/2019
FT
Cittadella
6 - 0
Trente Calcio 1921
dimanche
28/07/2019
FT
Padova
0 - 0
USD Virtusvecomp Vérone
dimanche
28/07/2019
FT
Salernitana
1 - 1
Picerno
dimanche
28/07/2019
FT
Wels
0 - 7
Eintracht Francfort
dimanche
28/07/2019
FT
Sassuolo
10 - 1
Ciliverghe
dimanche
28/07/2019
FT
Gubbio
1 - 1
Livourne
dimanche
28/07/2019
FT
Cologne
1 - 3
Villarreal
dimanche
28/07/2019
FT
Sporting CP
1 - 2
Valence
dimanche
28/07/2019
FT
Majorque
1 - 1
Poblense
dimanche
28/07/2019
FT
Puebla FC
2 - 0
Real Bétis
lundi
29/07/2019
FT
Crotone
3 - 0
US Castrovillari Calcio
lundi
29/07/2019
FT
Schalke 04
2 - 3
Bologne
lundi
29/07/2019
FT
Grenade
1 - 0
Almería
lundi
29/07/2019
FT
NAC Breda
0 - 0
Panathinaikos Athènes
lundi
29/07/2019
FT
Nuneaton Town
4 - 4
Burton Albion
lundi
29/07/2019
FT
Deeping Rangers
1 - 8
Peterborough
lundi
29/07/2019
FT
Welling United
5 - 0
Gillingham
mardi
30/07/2019
FT
Adelaide United
5 - 0
Adelaide Raiders
mardi
30/07/2019
FT
TOP Oss
2 - 2
Umm Salal
mardi
30/07/2019
FT
Cosenza
1 - 5
Monopoli
mardi
30/07/2019
FT
AO Xanthi
2 - 1
Nea Salamis
mardi
30/07/2019
FT
Monza
2 - 2
Frosinone
mardi
30/07/2019
FT
ASWH
2 - 2
Dordrecht
mardi
30/07/2019
FT
Al Gharafa
0 - 1
FC Eindhoven
mardi
30/07/2019
FT
De Treffers
0 - 0
NEC
mardi
30/07/2019
FT
Roda JC
2 - 1
Groene Ster
mardi
30/07/2019
FT
Nantes
2 - 0
Sporting Gijón
mardi
30/07/2019
FT
Fuenlabrada
4 - 0
Roda
mardi
30/07/2019
FT
Malaga
1 - 1
Cordoba
mardi
30/07/2019
FT
Den Bosch
1 - 3
Al-Taawoun
mardi
30/07/2019
FT
De Graafschap
2 - 0
Lienden
mardi
30/07/2019
FT
Telstar
3 - 0
Katwijk
mardi
30/07/2019
FT
St. Neots Town
0 - 6
Milton Keynes
mardi
30/07/2019
FT
Norwich
1 - 4
Atalanta
mardi
30/07/2019
FT
Melksham Town
0 - 6
Swindon Town
mardi
30/07/2019
FT
Carrick Rangers
0 - 0
Knockbreda
mardi
30/07/2019
FT
Radcliffe Borough
1 - 3
Bury
mardi
30/07/2019
FT
Hibernian
1 - 3
Newcastle
mardi
30/07/2019
FT
Woking
2 - 4
Portsmouth
mardi
30/07/2019
FT
AFC Wimbledon
2 - 2
Crystal Palace
mardi
30/07/2019
FT
Hyde
3 - 0
Rochdale
mardi
30/07/2019
FT
Burnley
6 - 1
Nice
mardi
30/07/2019
FT
Oldham Athletic
0 - 1
Halifax Town
mercredi
31/07/2019
FT
Leganes
3 - 0
Alcorcón
mercredi
31/07/2019
11:30
Porto II
-
Rio Ave
mercredi
31/07/2019
FT
Vilafranquense
4 - 3
Pinhalnovense
mercredi
31/07/2019
FT
Anderlecht
1 - 2
Fortuna Düsseldorf
mercredi
31/07/2019
FT
Cittadella
0 - 2
Benevento
mercredi
31/07/2019
FT
Metz
2 - 0
RFC Seraing
mercredi
31/07/2019
FT
Sassuolo
1 - 0
Empoli
mercredi
31/07/2019
FT
Hertha Berlin
3 - 5
West Ham
mercredi
31/07/2019
19:00
Fortuna Wormerveer
-
Volendam
mercredi
31/07/2019
FT
Real Sociedad
1 - 0
Alavés
mercredi
31/07/2019
FT
Sertanense
1 - 0
Sporting Covilhã
mercredi
31/07/2019
FT
Paços de Ferreira
1 - 0
Al Nasr Riyadh
mercredi
31/07/2019
FT
Real Oviedo
1 - 1
Lugo
mercredi
31/07/2019
FT
Getafe
1 - 1
Albacete
mercredi
31/07/2019
FT
Cadix
0 - 0
Las Palmas
mercredi
31/07/2019
FT
CD Calahorra
0 - 4
Real Saragosse
mercredi
31/07/2019
FT
Academico Viseu
2 - 3
Castro Daire
mercredi
31/07/2019
FT
Banbridge Town
3 - 3
Glenavon
mercredi
31/07/2019
FT
Don Benito
1 - 1
Estrémadure UD
mercredi
31/07/2019
FT
Las Rozas
0 - 0
Rayo Vallecano
jeudi
01/08/2019
FT
Malaga
0 - 2
Majorque
jeudi
01/08/2019
FT
Levante
1 - 1
Huesca
jeudi
01/08/2019
FT
Numancia
1 - 1
Athletic Bilbao
vendredi
02/08/2019
00:00
Queen's Park
-
Ayr United
vendredi
02/08/2019
14:00
Excelsior
-
AZ II
vendredi
02/08/2019
FT
Utrecht II
1 - 1
TOP Oss
vendredi
02/08/2019
16:00
Union Berlin
-
Celta Vigo
vendredi
02/08/2019
FT
Olympiakos Nicosia
0 - 3
AO Xanthi
vendredi
02/08/2019
FT
Schalke 04
3 - 1
Villarreal
vendredi
02/08/2019
FT
Enosis
1 - 0
Doxa
vendredi
02/08/2019
FT
Cambuur
2 - 4
Volendam
vendredi
02/08/2019
FT
Roda JC
0 - 1
FC Eindhoven
vendredi
02/08/2019
FT
MVV
2 - 3
Al-Taawoun
vendredi
02/08/2019
FT
Helmond Sport
0 - 1
Al Raed Buraidah
vendredi
02/08/2019
FT
Grenade
2 - 1
Real Valladolid
vendredi
02/08/2019
FT
Elche
2 - 0
Ibiza
vendredi
02/08/2019
FT
Brighton
2 - 1
Valence
vendredi
02/08/2019
FT
Panaitolikos
0 - 1
Benfica-B
vendredi
02/08/2019
FT
Den Bosch
4 - 1
Excelsior
vendredi
02/08/2019
FT
Getafe
1 - 0
Crotone
vendredi
02/08/2019
FT
Las Palmas
1 - 1
Almería
vendredi
02/08/2019
FT
Nantes
1 - 1
Genoa
vendredi
02/08/2019
FT
Leicester
2 - 1
Atalanta
vendredi
02/08/2019
FT
Sanluqueño
0 - 1
Cadix
vendredi
02/08/2019
FT
Bournemouth
3 - 4
Lazio
samedi
03/08/2019
FT
Braga
4 - 2
Tenerife
samedi
03/08/2019
FT
Metz
0 - 1
Mayence
samedi
03/08/2019
FT
Metz
0 - 1
Mayence
samedi
03/08/2019
FT
Fribourg
0 - 1
Cagliari
samedi
03/08/2019
FT
Rijnsburgse Boys
0 - 1
Telstar
samedi
03/08/2019
FT
Wolfsbourg
8 - 1
Nice
samedi
03/08/2019
FT
Werder Brême
0 - 0
Everton
samedi
03/08/2019
FT
Fortuna Düsseldorf
3 - 2
Eibar
samedi
03/08/2019
FT
Augsbourg
2 - 3
Bologne
samedi
03/08/2019
FT
RB Leipzig
1 - 3
Aston Villa
samedi
03/08/2019
FT
Hoffenheim
1 - 2
Séville
samedi
03/08/2019
FT
Crystal Palace
0 - 4
Hertha Berlin
samedi
03/08/2019
FT
Newcastle
2 - 1
St Étienne
samedi
03/08/2019
16:00
Coleraine
-
Loughgall
samedi
03/08/2019
FT
Southampton
2 - 0
Cologne
samedi
03/08/2019
FT
West Ham
2 - 2
Athletic Bilbao
samedi
03/08/2019
FT
Carrick Rangers
3 - 2
Moyola Park
samedi
03/08/2019
FT
Burnley
2 - 0
Parme
samedi
03/08/2019
FT
Union Berlin
0 - 3
Celta Vigo
samedi
03/08/2019
FT
Paderborn
2 - 4
Lazio
samedi
03/08/2019
FT
Watford
2 - 1
Real Sociedad
samedi
03/08/2019
FT
Crusaders
2 - 0
Bangor
samedi
03/08/2019
FT
Dollingstown
1 - 4
Dungannon Swifts
samedi
03/08/2019
FT
Cliftonville
0 - 0
Newington
samedi
03/08/2019
FT
Bournemouth
3 - 0
Lyon
samedi
03/08/2019
FT
Norwich
1 - 0
Toulouse
samedi
03/08/2019
FT
Fribourg
4 - 1
Cagliari
samedi
03/08/2019
FT
Ayia Napa
0 - 1
Anorthosis
samedi
03/08/2019
FT
Reims
3 - 1
Sheffield United
samedi
03/08/2019
FT
NEC
0 - 1
Osasuna
samedi
03/08/2019
FT
Nîmes
0 - 2
Dijon
samedi
03/08/2019
FT
Porto II
2 - 1
Celta de Vigo II
samedi
03/08/2019
FT
Asteras Tripolis
1 - 0
Panionios Athènes
samedi
03/08/2019
FT
Alavés
1 - 0
Racing Santander
samedi
03/08/2019
FT
Brest
1 - 1
Levante
samedi
03/08/2019
FT
Cittadella
1 - 2
Pordenone
samedi
03/08/2019
FT
Venise
1 - 0
Empoli
samedi
03/08/2019
FT
Albacete
1 - 0
Elche
samedi
03/08/2019
FT
Deportivo La Corogne
1 - 0
Ponferradina
samedi
03/08/2019
FT
Numancia
2 - 1
UD Logroñés
samedi
03/08/2019
FT
Lugo
2 - 0
Real Madrid CF II
samedi
03/08/2019
FT
Burgos
1 - 5
Mirandés
samedi
03/08/2019
FT
Monaco
1 - 0
Sampdoria
samedi
03/08/2019
FT
Marino
1 - 1
Sporting Gijón
samedi
03/08/2019
FT
CD Badajoz
0 - 2
Estrémadure UD
samedi
03/08/2019
FT
Girona
0 - 1
Montpellier
samedi
03/08/2019
FT
Gimnastic Tarragone
2 - 3
Real Saragosse
samedi
03/08/2019
FT
Amiens SC
0 - 1
Leganes
samedi
03/08/2019
FT
Rayo Vallecano
2 - 3
Alcorcón
samedi
03/08/2019
FT
Livourne
0 - 1
Fiorentina
dimanche
04/08/2019
00:00
Ascoli
-
Palerme
dimanche
04/08/2019
FT
Fortuna Düsseldorf
1 - 2
Eibar
dimanche
04/08/2019
FT
Bayer Leverkusen
1 - 2
Valence
dimanche
04/08/2019
FT
De Graafschap
1 - 2
Osasuna
dimanche
04/08/2019
FT
Lovech
1 - 1
Olympiakos Nicosia
dimanche
04/08/2019
FT
SPAL
0 - 0
Hellas Vérone
dimanche
04/08/2019
FT
Majorque
2 - 2
Real Valladolid
dimanche
04/08/2019
FT
Grenade
2 - 0
Las Palmas
dimanche
04/08/2019
19:30
Marbella
-
Almería
dimanche
04/08/2019
19:30
Lamia
-
AE Larisa
dimanche
04/08/2019
FT
Racing Santander
2 - 1
Athletic Bilbao
dimanche
04/08/2019
FT
Huesca
2 - 2
Castellon
dimanche
04/08/2019
FT
Pineto
1 - 2
Pescara
dimanche
04/08/2019
FT
Bordeaux
2 - 3
Genoa
dimanche
04/08/2019
FT
Marseille
0 - 1
Naples
dimanche
04/08/2019
FT
Raja Casablanca
0 - 1
Real Bétis
lundi
05/08/2019
FT
Ascoli
0 - 1
Frosinone
mardi
06/08/2019
FT
Bentleigh Greens
0 - 3
Melbourne Heart
mardi
06/08/2019
FT
Benrath
1 - 15
Fortuna Düsseldorf
mardi
06/08/2019
18:00
Hammer SpVgg
-
Borussia M'gladbach II
mardi
06/08/2019
FT
Cadix
1 - 0
Al Rayyan
mardi
06/08/2019
FT
Celta Vigo
0 - 1
Tenerife
mardi
06/08/2019
FT
Dollingstown
3 - 0
Glenavon
mercredi
07/08/2019
FT
Enosis
0 - 1
Anorthosis
mercredi
07/08/2019
FT
Benevento
6 - 0
US Castrovillari Calcio
mercredi
07/08/2019
FT
Asteras Tripolis
1 - 1
Panachaiki
mercredi
07/08/2019
FT
Malaga
1 - 0
Melilla
mercredi
07/08/2019
FT
Elche
0 - 2
Levante
mercredi
07/08/2019
FT
Majorque
0 - 0
Getafe
mercredi
07/08/2019
FT
Salamanca UDS
0 - 1
Real Oviedo
mercredi
07/08/2019
FT
La Nucía
0 - 4
Villarreal
mercredi
07/08/2019
FT
Numancia
2 - 2
Athletic Bilbao II
mercredi
07/08/2019
FT
Barco
2 - 2
Ponferradina
mercredi
07/08/2019
FT
RSD Alcalá
0 - 2
Fuenlabrada
mercredi
07/08/2019
FT
Real Saragosse
0 - 0
Alavés
mercredi
07/08/2019
FT
Spezia
3 - 5
Sampdoria
mercredi
07/08/2019
FT
Atlético Madrid II
1 - 3
Estrémadure UD
mercredi
07/08/2019
FT
Real Madrid CF II
3 - 0
Alcorcón
mercredi
07/08/2019
FT
Real Bétis
1 - 0
Las Palmas
jeudi
08/08/2019
FT
Este
1 - 4
Cittadella
jeudi
08/08/2019
FT
AO Xanthi
1 - 1
Volos NFC
jeudi
08/08/2019
FT
Olot
0 - 0
Huesca
jeudi
08/08/2019
FT
Osasuna
0 - 0
Eibar
jeudi
08/08/2019
FT
Mirandés
1 - 2
Athletic Bilbao
jeudi
08/08/2019
FT
Real Valladolid
2 - 0
Sporting Gijón
jeudi
08/08/2019
FT
Cesena
2 - 3
SPAL
jeudi
08/08/2019
FT
Reggiana
1 - 2
Genoa
vendredi
09/08/2019
FT
Real Sociedad
2 - 0
Osasuna
vendredi
09/08/2019
FT
Gimnastic Tarragone
1 - 1
Girona
vendredi
09/08/2019
FT
Lugo
1 - 1
Ponferradina
vendredi
09/08/2019
FT
Catane
1 - 1
Cagliari
vendredi
09/08/2019
FT
Grenade
2 - 1
Séville
samedi
10/08/2019
FT
Sporting Gijón
0 - 0
Alavés
samedi
10/08/2019
FT
Omónia Nicosie
0 - 0
Anorthosis
samedi
10/08/2019
FT
Sassuolo
1 - 0
Alexandrie
samedi
10/08/2019
FT
Brescia
2 - 1
Real Valladolid
samedi
10/08/2019
FT
Nea Salamis
3 - 0
Doxa
samedi
10/08/2019
FT
Alcorcón
0 - 0
Fuenlabrada
samedi
10/08/2019
FT
Lanzarote
0 - 4
Las Palmas
samedi
10/08/2019
FT
Numancia
2 - 0
Burgos
samedi
10/08/2019
FT
Tudelano
1 - 0
Real Saragosse
samedi
10/08/2019
FT
UD Logroñés
1 - 0
Racing Santander
samedi
10/08/2019
FT
Real Oviedo
1 - 2
Alavés
samedi
10/08/2019
19:30
UCAM Murcia
-
Almería
samedi
10/08/2019
FT
Celta Vigo
1 - 2
Lazio
samedi
10/08/2019
FT
Girona
0 - 2
Huesca
samedi
10/08/2019
FT
Leganes
3 - 1
Albacete
samedi
10/08/2019
FT
Cadix
1 - 0
Malaga
samedi
10/08/2019
20:30
Carthagène
-
Elche
samedi
10/08/2019
FT
Talavera
1 - 1
Rayo Majadahonda
samedi
10/08/2019
FT
Parme
2 - 1
Sampdoria
samedi
10/08/2019
FT
Real Sociedad
1 - 2
Eibar
samedi
10/08/2019
FT
Bologne
3 - 4
Villarreal
samedi
10/08/2019
FT
Majorque
1 - 2
Levante
samedi
10/08/2019
FT
Getafe
4 - 1
Atalanta
samedi
10/08/2019
FT
Deportivo La Corogne
1 - 0
Real Bétis
samedi
10/08/2019
FT
Estrémadure UD
2 - 2
Séville
samedi
10/08/2019
FT
Cordoba
0 - 0
Rayo Vallecano
samedi
10/08/2019
FT
Tenerife
3 - 2
Real Madrid CF II
dimanche
11/08/2019
FT
AO Xanthi
1 - 0
AE Larisa
lundi
12/08/2019
FT
Lichtenberg
1 - 4
Union Berlin
mardi
13/08/2019
FT
Pro Vasto
3 - 3
Benevento
mardi
13/08/2019
FT
Porz
0 - 5
Bergisch Gladbach
mercredi
14/08/2019
FT
Sydney
2 - 0
South Coast Wolves
mercredi
14/08/2019
FT
Doxa
6 - 0
Alki Oroklini
mercredi
14/08/2019
FT
Enosis
4 - 2
Ermis
mercredi
14/08/2019
FT
Anagennisi Deryneia
0 - 4
Anorthosis
mercredi
14/08/2019
FT
Othellos
0 - 2
Olympiakos Nicosia
mercredi
14/08/2019
FT
Ethnikos Achna
3 - 1
Nea Salamis
jeudi
15/08/2019
FT
Hamilton Olympic
0 - 2
Newcastle Jets
jeudi
15/08/2019
FT
AD Parla
0 - 4
Rayo Majadahonda
vendredi
16/08/2019
FT
AEL Limassol
0 - 2
Omónia Nicosie
samedi
17/08/2019
FT
Xylotympou
2 - 2
Alki Oroklini
samedi
17/08/2019
FT
Rende
2 - 2
Cosenza
samedi
17/08/2019
FT
Virtus Entella
3 - 2
Gozzano
samedi
17/08/2019
FT
Asteras Tripolis
0 - 2
Panaitolikos
samedi
17/08/2019
FT
Ergotelis Heraklion
2 - 2
OFI Heraklion
samedi
17/08/2019
FT
Enosis
0 - 3
Olympiakos Nicosia
samedi
17/08/2019
FT
Pafos
2 - 1
Anorthosis
samedi
17/08/2019
FT
Nea Salamis
1 - 1
Omónia Nicosie
samedi
17/08/2019
FT
Rayo Majadahonda
2 - 1
SS Reyes
samedi
17/08/2019
FT
Panathinaikos Athènes
3 - 0
AO Xanthi
dimanche
18/08/2019
FT
Panionios Athènes
1 - 2
Levadiakos FC
mardi
20/08/2019
FT
TuRU 1880 Düsseldorf
2 - 4
Fortuna Düsseldorf
mercredi
21/08/2019
FT
Slovan Liberec
1 - 2
Ústí nad Labem
mercredi
21/08/2019
17:00
Cittadella
-
Union Clodiense
jeudi
22/08/2019
FT
Sydney
1 - 1
Manly United
jeudi
22/08/2019
FT
AEK Larnaca
1 - 1
Olympiakos Nicosia
lundi
26/08/2019
FT
Olympiakos Nicosia
5 - 0
Onisilos
mardi
27/08/2019
FT
Adelaide United
6 - 0
Adelaide City
mardi
27/08/2019
FT
Heracles
3 - 0
HHC
mercredi
28/08/2019
FT
Port Melbourne
1 - 5
Melbourne Victory
vendredi
30/08/2019
FT
Brisbane Roar
1 - 0
Perth Glory
vendredi
30/08/2019
FT
Anorthosis
3 - 1
Ethnikos Achna
dimanche
01/09/2019
FT
Brisbane Roar
3 - 1
Newcastle Jets
mardi
03/09/2019
FT
Perth Glory
1 - 1
Newcastle Jets
mardi
03/09/2019
FT
Western United
2 - 0
North Geelong Warriors
mardi
03/09/2019
FT
Wolfsberger AC
1 - 0
Lafnitz
mardi
03/09/2019
FT
Mörsch
1 - 7
Karlsruhe
mercredi
04/09/2019
FT
Sepsi
2 - 0
Csikszereda
mercredi
04/09/2019
FT
Schaffhouse
1 - 1
Zurich
mercredi
04/09/2019
FT
Sankt Pauli
0 - 2
AaB
mercredi
04/09/2019
FT
Austria Vienne
2 - 0
Austria Klagenfurt
mercredi
04/09/2019
FT
DAC Dunajska Streda
3 - 2
MTK
mercredi
04/09/2019
FT
Eibar
2 - 2
Mirandés
mercredi
04/09/2019
FT
Racing de Ferrol
1 - 1
Deportivo La Corogne
mercredi
04/09/2019
FT
Alcorcón
0 - 0
Leganes
mercredi
04/09/2019
FT
Recreativo Huelva
0 - 1
Osasuna
jeudi
05/09/2019
FT
DC United
1 - 1
Puebla FC
jeudi
05/09/2019
FT
CDSC Cruz Azul
1 - 0
CF Atlas Guadalajara
jeudi
05/09/2019
FT
Chakhtar Donetsk
1 - 1
Kolos Kovalivka
jeudi
05/09/2019
FT
St. Pölten
1 - 0
Pasching
jeudi
05/09/2019
FT
Salzbourg
3 - 0
Ried
jeudi
05/09/2019
FT
Wolfsbourg
1 - 1
Hambourg
jeudi
05/09/2019
FT
Apollon Limassol
2 - 3
Aris Limassol
jeudi
05/09/2019
FT
APOEL
2 - 1
Digenis Morphou
jeudi
05/09/2019
FT
Slavia Prague
5 - 3
Chrudim
jeudi
05/09/2019
FT
Puskás FC
0 - 2
TSC
jeudi
05/09/2019
FT
Roccella
0 - 2
Crotone
jeudi
05/09/2019
FT
Enosis
0 - 2
Ayia Napa
jeudi
05/09/2019
FT
Rheindorf Altach
0 - 1
Vaduz
jeudi
05/09/2019
FT
Union Berlin
3 - 1
Chemnitzer FC
jeudi
05/09/2019
FT
Real Sociedad
0 - 0
Alavés
jeudi
05/09/2019
FT
Nea Salamis
5 - 2
Xylotympou
jeudi
05/09/2019
FT
Wehen Wiesbaden
1 - 1
Borussia M'gladbach
jeudi
05/09/2019
FT
Schwarz-Weiß Düsseldorf
1 - 6
Fortuna Düsseldorf
jeudi
05/09/2019
FT
Majorque
0 - 2
Poblense
jeudi
05/09/2019
FT
Athletic Bilbao
2 - 1
Toulouse
vendredi
06/09/2019
FT
Fehérvár
3 - 1
Gyirmót
vendredi
06/09/2019
FT
Jablonec
5 - 3
Varnsdorf
vendredi
06/09/2019
FT
Příbram
1 - 3
Dukla Prague
vendredi
06/09/2019
FT
Melbourne Victory
6 - 1
Dandenong Thunder
vendredi
06/09/2019
FT
Celta Vigo
1 - 1
Famalicão
vendredi
06/09/2019
FT
Kaposvári Rákóczi
2 - 0
Siófok
vendredi
06/09/2019
FT
Munich 1860
5 - 1
Wacker Innsbruck
vendredi
06/09/2019
FT
Dibba Al Fujairah
0 - 0
Kerala Blasters
vendredi
06/09/2019
FT
Udinese
2 - 0
Pordenone
vendredi
06/09/2019
FT
Arka Gdynia SSA
2 - 0
Olimpia Grudziądz
vendredi
06/09/2019
FT
Admira
3 - 0
Amstetten
vendredi
06/09/2019
FT
Mannersdorf
0 - 8
Austria Vienne
vendredi
06/09/2019
FT
Budafoki MTE
0 - 0
Honvéd
vendredi
06/09/2019
FT
Montana
1 - 1
Botev Vratsa
vendredi
06/09/2019
FT
Schalke 04
2 - 4
Viktoria Cologne
vendredi
06/09/2019
FT
Güssing
1 - 10
Rapid Vienne
vendredi
06/09/2019
FT
Vasas
4 - 3
Újpest
vendredi
06/09/2019
FT
Diósgyőr
3 - 4
Kazincbarcika
vendredi
06/09/2019
FT
Eintracht Francfort
5 - 1
Chemie Leipzig
vendredi
06/09/2019
FT
Fiorentina
1 - 0
Pérouse
vendredi
06/09/2019
FT
Virtus Entella
3 - 2
Genoa
samedi
07/09/2019
FT
Tsarsko selo
1 - 0
Strumska slava
samedi
07/09/2019
FT
Viitorul
2 - 0
Chindia
samedi
07/09/2019
FT
MKS Korona Kielce
1 - 1
Raków Czestochowa
samedi
07/09/2019
FT
Gil Vicente
1 - 1
Leixões
samedi
07/09/2019
FT
Brescia
3 - 2
Frosinone
samedi
07/09/2019
FT
Cremonese
4 - 1
Juventus II
samedi
07/09/2019
FT
CFR 1907 Cluj
0 - 1
FC Karpaty Lviv
samedi
07/09/2019
FT
Dinamo Brest
1 - 2
Jagiellonia Bialystok SSA
samedi
07/09/2019
FT
Olimpik Donetsk
2 - 2
Kolos Kovalivka
samedi
07/09/2019
FT
Dnipro-1
2 - 3
FC Illychivets Mariupol
samedi
07/09/2019
FT
Omónia Nicosie
2 - 4
Doxa
samedi
07/09/2019
FT
Onisilos
1 - 3
Anorthosis
samedi
07/09/2019
FT
Cosenza
1 - 1
Lecce
samedi
07/09/2019
FT
AEL Limassol
6 - 1
Digenis Ypsonas
dimanche
08/09/2019
FT
Detroit City
2 - 1
CF Atlas Guadalajara
dimanche
08/09/2019
FT
Minnesota United
2 - 2
Pachuca CF
dimanche
08/09/2019
FT
Zénith
2 - 1
PFC Sochi
dimanche
08/09/2019
FT
Shakhtyor
1 - 1
Slaviya
dimanche
08/09/2019
FT
AE Larisa
1 - 0
Trikala
dimanche
08/09/2019
FT
AO Xanthi
3 - 0
Orfeas Xanthi
lundi
09/09/2019
FT
CD Chivas de Guadalajara
0 - 0
Club América
mardi
10/09/2019
FT
South Hobart
1 - 4
Central Coast Mariners
mardi
10/09/2019
FT
Olympiakos Nicosia
5 - 3
Akritas
mardi
10/09/2019
FT
Rosenborg
7 - 0
Strindheim
jeudi
12/09/2019
16:30
Ajman
-
Kerala Blasters
dimanche
15/09/2019
FT
Chennaiyin
3 - 1
ARA
vendredi
20/09/2019
00:00
Emirates
-
Kerala Blasters
samedi
21/09/2019
FT
Melbourne Victory
2 - 0
Perth Glory
samedi
21/09/2019
FT
Newcastle Jets
0 - 0
Sydney
samedi
21/09/2019
FT
Jamshedpur
3 - 3
Real Kashmir
samedi
21/09/2019
FT
ATK
6 - 0
Southern Samity
mercredi
25/09/2019
FT
Central Coast Mariners
7 - 1
Northbridge FC
mercredi
25/09/2019
15:30
Nea Salamis
-
EN THOI Lakatamia
mercredi
25/09/2019
FT
Havelse
1 - 6
Hanovre
jeudi
26/09/2019
FT
Onisilos
2 - 4
Ethnikos Achna
vendredi
27/09/2019
00:00
Al Naser
-
Kerala Blasters
vendredi
27/09/2019
FT
Omónia Nicosie
3 - 1
Aris Limassol
vendredi
27/09/2019
FT
Doxa
3 - 3
Digenis Morphou
vendredi
27/09/2019
FT
Nea Salamis
6 - 1
Ayia Napa
vendredi
27/09/2019
FT
Othellos
1 - 1
Olympiakos Nicosia
samedi
28/09/2019
07:00
Newcastle Jets
-
Central Coast Mariners
samedi
28/09/2019
FT
Brisbane Roar
5 - 0
Gold Coast Knights
dimanche
29/09/2019
FT
ATK
3 - 5
Mohammedan SC
lundi
30/09/2019
FT
Goa
1 - 1
Real Kashmir
vendredi
04/10/2019
FT
Goa
1 - 0
South United
vendredi
04/10/2019
FT
ATK
4 - 1
Peerless
samedi
05/10/2019
FT
Western United
1 - 1
Western Sydney Wanderers
samedi
05/10/2019
FT
Peninsula Power
2 - 2
Brisbane Roar
dimanche
06/10/2019
FT
Wellington Phoenix
2 - 0
Team Wellington
dimanche
06/10/2019
FT
Auckland City
0 - 0
Eastern Suburbs
mercredi
09/10/2019
FT
Chakhtar Donetsk
2 - 0
Obolon' Kyiv
mercredi
09/10/2019
FT
Admira
1 - 1
Lafnitz
mercredi
09/10/2019
19:00
Union Mondsee
-
Austria Vienne
jeudi
10/10/2019
FT
Osasuna
0 - 0
Real Sociedad
jeudi
10/10/2019
FT
České Budějovice
1 - 3
Viktoria Žižkov
jeudi
10/10/2019
FT
Real Valladolid
3 - 2
Salamanca UDS
jeudi
10/10/2019
FT
Blau-Weiss Linz
0 - 2
St. Pölten
jeudi
10/10/2019
FT
Strømsgodset
0 - 1
HamKam
jeudi
10/10/2019
FT
Union Berlin
0 - 0
Dynamo Dresde
jeudi
10/10/2019
FT
Paderborn
3 - 3
Wehen Wiesbaden
jeudi
10/10/2019
FT
Wolfsbourg
1 - 1
Holstein Kiel
jeudi
10/10/2019
FT
Pérouse
5 - 0
Pomezia
jeudi
10/10/2019
FT
FC Gießen
3 - 1
Eintracht Francfort
jeudi
10/10/2019
17:00
Mattersburg
-
Budafoki MTE
jeudi
10/10/2019
FT
Sonnenhof Grossaspach
0 - 2
Heidenheim
jeudi
10/10/2019
FT
Eintracht Brunswick
2 - 2
Hambourg
jeudi
10/10/2019
FT
Viktoria Cologne
0 - 6
Cologne
jeudi
10/10/2019
FT
Toulouse
2 - 0
Eibar
jeudi
10/10/2019
FT
Hanovre
1 - 2
Arminia Bielefeld
jeudi
10/10/2019
FT
Meppen
3 - 1
Cologne II
jeudi
10/10/2019
FT
Zbrojovka Brno
2 - 0
Sigma Olomouc
vendredi
11/10/2019
FT
Auckland City
1 - 0
Hamilton Wanderers
vendredi
11/10/2019
FT
Baník Ostrava
2 - 1
Vítkovice
vendredi
11/10/2019
FT
Varnsdorf
0 - 0
Slovan Liberec
vendredi
11/10/2019
FT
Ústí nad Labem
3 - 1
Jablonec
vendredi
11/10/2019
FT
Honvéd
0 - 2
TSC
vendredi
11/10/2019
FT
Montana
1 - 0
Slavia Sofia
vendredi
11/10/2019
FT
Diósgyőr
1 - 1
Zemplín Michalovce
vendredi
11/10/2019
FT
Rapid Vienne
2 - 1
FAC Team für Wien
vendredi
11/10/2019
FT
Rheindorf Altach
1 - 0
Winterthour
vendredi
11/10/2019
FT
Wacker Innsbruck
1 - 3
Vaduz
vendredi
11/10/2019
FT
Karmiotissa
1 - 6
AEL Limassol
vendredi
11/10/2019
FT
Vorwärts Steyr
1 - 1
Szombathelyi Haladás
vendredi
11/10/2019
FT
1. FC Kaiserslautern
4 - 0
F91 Dudelange
vendredi
11/10/2019
FT
Ayia Napa
3 - 0
Olympiakos Nicosia
vendredi
11/10/2019
FT
Anorthosis
5 - 2
Anagennisi Deryneia
vendredi
11/10/2019
FT
Kaposvári Rákóczi
0 - 4
Osijek
vendredi
11/10/2019
FT
Viitorul
3 - 2
Cherno More
vendredi
11/10/2019
FT
Ermis
1 - 0
Enosis
vendredi
11/10/2019
FT
Othellos
0 - 0
Ethnikos Achna
vendredi
11/10/2019
FT
Slaven Koprivnica
1 - 2
Zalaegerszeg
vendredi
11/10/2019
FT
Pafos
3 - 0
Riga FC
vendredi
11/10/2019
FT
Sloboda Tuzla
1 - 1
Dinamo Zagreb
vendredi
11/10/2019
FT
Austria Lustenau
0 - 4
Augsbourg
vendredi
11/10/2019
FT
Pistoiese
1 - 4
Fiorentina
vendredi
11/10/2019
FT
Cagliari
3 - 1
MKS Pogon Szczecin
samedi
12/10/2019
00:00
Dynamo Minsk
-
Gorodeya
samedi
12/10/2019
FT
Kisvárda
0 - 1
Nyíregyháza Spartacus
samedi
12/10/2019
FT
Vasas
1 - 2
Fehérvár
samedi
12/10/2019
FT
Gyirmót
2 - 0
Sereď
samedi
12/10/2019
FT
Bologne
2 - 2
Olimpija Ljubljana
samedi
12/10/2019
FT
Radnik Surdulica
1 - 1
Napredak
samedi
12/10/2019
FT
Mladost Lučani
3 - 2
Radnički Niš
samedi
12/10/2019
FT
Botev Galabovo
0 - 2
Arda Kardzhali
samedi
12/10/2019
FT
Botev Plovdiv
3 - 1
Tsarsko selo
samedi
12/10/2019
FT
Vitosha Bistritsa
2 - 1
CSKA 1948 Sofia
samedi
12/10/2019
FT
FC Zorya Louhansk
3 - 1
FC Illychivets Mariupol
samedi
12/10/2019
FT
Pirin Razlog
1 - 2
Levski Sofia
samedi
12/10/2019
FT
Lokomotiv Sofia 1929
4 - 0
Botev Vratsa
samedi
12/10/2019
FT
Hartberg
2 - 1
Austria Klagenfurt
samedi
12/10/2019
FT
Brescia
2 - 1
Vojvodina
samedi
12/10/2019
FT
Lokomotiv Plovdiv
1 - 0
Hebar 1918
samedi
12/10/2019
FT
Gorica
2 - 1
Aluminij
samedi
12/10/2019
FT
Omónia Nicosie
2 - 0
Xylotympou
samedi
12/10/2019
FT
Šibenik
1 - 2
Lokomotiva Zagreb
samedi
12/10/2019
FT
OFK Pirin
1 - 3
CSKA Sofia
samedi
12/10/2019
FT
FC Karpaty Lviv
1 - 1
Kauno Žalgiris
samedi
12/10/2019
FT
Virtus Entella
5 - 0
Chiasso
samedi
12/10/2019
FT
Rijeka
1 - 1
Zrinjski
dimanche
13/10/2019
FT
Arsenal Tula
1 - 2
Jelgava
dimanche
13/10/2019
FT
Dnipro-1
2 - 1
Oleksandria
dimanche
13/10/2019
FT
Olimpik Donetsk
2 - 0
Kolos Kovalivka
dimanche
13/10/2019
FT
Dynamo Kiev
3 - 0
Chayka
dimanche
13/10/2019
FT
Dinamo Moscou
2 - 0
Pyunik
dimanche
13/10/2019
FT
Shakhtyor
0 - 2
Neman Grodno
dimanche
13/10/2019
FT
Vejle-Kolding
2 - 4
Haugesund
lundi
14/10/2019
FT
CSKA Moscou
5 - 1
Kolomna
mardi
15/10/2019
FT
Olympia Kirrlach
1 - 8
Karlsruhe
vendredi
08/11/2019
FT
Häcken
1 - 1
Ljungskile
mercredi
13/11/2019
FT
Zemplín Michalovce
0 - 2
Minai
mercredi
13/11/2019
FT
Voždovac
3 - 1
Čukarički
mercredi
13/11/2019
FT
Olympiakos Nicosia
0 - 2
Onisilos
mercredi
13/11/2019
FT
Târgu Secuiesc
2 - 0
Sepsi
mercredi
13/11/2019
FT
Udinese U19
5 - 2
Tabor Sežana
mercredi
13/11/2019
FT
Union Berlin
3 - 0
Holstein Kiel
jeudi
14/11/2019
FT
Dynamo Dresde
0 - 2
Chemnitzer FC
jeudi
14/11/2019
FT
Zurich
3 - 3
Vaduz
jeudi
14/11/2019
FT
MSV Duisbourg
2 - 1
De Graafschap
jeudi
14/11/2019
FT
Unterhaching
3 - 4
Jahn Ratisbonne
jeudi
14/11/2019
FT
FC Emmen
0 - 2
Osnabrück
jeudi
14/11/2019
FT
Fortuna Sittard
1 - 1
Helmond Sport
jeudi
14/11/2019
FT
Viking
1 - 1
Start
jeudi
14/11/2019
FT
Karlsruhe
1 - 1
Aarau
jeudi
14/11/2019
FT
Bochum
2 - 2
Viktoria Cologne
jeudi
14/11/2019
FT
Bayern Munich II
1 - 4
Augsbourg
jeudi
14/11/2019
FT
Omonia Aradippou
1 - 3
Nea Salamis
jeudi
14/11/2019
FT
Vorwärts Steyr
1 - 1
St. Pölten
jeudi
14/11/2019
FT
Mattersburg
4 - 2
Pasching
jeudi
14/11/2019
FT
Heidenheim
3 - 2
Würzburger Kickers
jeudi
14/11/2019
FT
Fribourg
0 - 0
Saint-Gall
jeudi
14/11/2019
FT
Fortuna Düsseldorf II
3 - 0
Preussen Münster
jeudi
14/11/2019
FT
Kalsdorf
3 - 4
Kapfenberger SV
jeudi
14/11/2019
FT
Anif
3 - 0
Union Vöcklamarkt
jeudi
14/11/2019
FT
Real Valladolid
1 - 0
Gaz Metan Medias
jeudi
14/11/2019
20:00
Racing de Ferrol
-
Séville
vendredi
15/11/2019
FT
AEL Limassol
2 - 0
Ayia Napa
vendredi
15/11/2019
FT
Doxa
2 - 1
ASIL Lysi
vendredi
15/11/2019
FT
Athletic Bilbao
4 - 1
Eibar
vendredi
15/11/2019
FT
Neftohimik
2 - 5
Cherno More
vendredi
15/11/2019
FT
Gorica
5 - 0
Radnik Sesvete
vendredi
15/11/2019
FT
Rapid Vienne
2 - 1
Blau-Weiss Linz
vendredi
15/11/2019
13:00
Diósgyőr
-
TSC
vendredi
15/11/2019
FT
Botev Plovdiv
3 - 1
Lokomotiv G. Oryahovitsa
vendredi
15/11/2019
FT
Osijek
8 - 2
Tuzla City
vendredi
15/11/2019
13:00
Botev Vratsa
-
Spartak Pleven
vendredi
15/11/2019
FT
Dukla Prague
1 - 5
Bohemians 1905
vendredi
15/11/2019
FT
Beroe
3 - 0
Botev Galabovo
vendredi
15/11/2019
FT
Stuttgart
4 - 0
Grasshoppers
vendredi
15/11/2019
FT
Anorthosis
7 - 1
Xylotympou
vendredi
15/11/2019
FT
Kaposvári Rákóczi
1 - 1
Szolnoki MÁV
vendredi
15/11/2019
FT
Häcken
0 - 2
Halmstad
vendredi
15/11/2019
FT
Pafos
1 - 2
Ural
vendredi
15/11/2019
16:00
Sturm Graz
-
Olimpija Ljubljana
vendredi
15/11/2019
FT
Mayence
2 - 1
Darmstadt
vendredi
15/11/2019
FT
Slaven Koprivnica
2 - 0
Rudeš
vendredi
15/11/2019
17:30
St Étienne
-
Servette
vendredi
15/11/2019
FT
Horn
2 - 7
Austria Vienne
vendredi
15/11/2019
FT
1. FC Kaiserslautern
4 - 1
Astoria Walldorf
samedi
16/11/2019
00:00
Dinamo Zagreb II
-
Istra 1961
samedi
16/11/2019
FT
Ermis
3 - 5
Olympiakos Nicosia
samedi
16/11/2019
FT
Vasas
3 - 4
Újpest
samedi
16/11/2019
FT
Vitosha Bistritsa
0 - 4
Lokomotiv Sofia 1929
samedi
16/11/2019
FT
PFC Sochi
1 - 1
Dinamo Moscou
samedi
16/11/2019
FT
Tsarsko selo
0 - 0
Hebar 1918
samedi
16/11/2019
FT
Dynamo Minsk
2 - 2
Desna
samedi
16/11/2019
FT
Viitorul
5 - 2
Academica Clinceni
samedi
16/11/2019
FT
Lokomotiv Plovdiv
7 - 0
Strumska slava
samedi
16/11/2019
FT
Arka Gdynia SSA
4 - 1
Olimpia Grudziądz
samedi
16/11/2019
FT
Inter Zaprešić
2 - 0
Dubrava Zagreb
samedi
16/11/2019
FT
CS U Craiova
2 - 1
Spartak Subotica
samedi
16/11/2019
14:00
ND Triglav 2000 Kranj
-
Rijeka
samedi
16/11/2019
14:00
Lokomotiva Zagreb
-
NK Rudar Velenje
samedi
16/11/2019
FT
Slaven Koprivnica
2 - 0
Kustošija
samedi
16/11/2019
FT
Aris Salonique
2 - 0
CSKA Sofia
samedi
16/11/2019
FT
Hellas Vérone
5 - 1
Tabor Sežana
samedi
16/11/2019
FT
Zalaegerszeg
1 - 1
Varaždin
samedi
16/11/2019
FT
Fiorentina
5 - 1
Virtus Entella
dimanche
17/11/2019
FT
Club América
1 - 2
CF Rayados de Monterrey
dimanche
17/11/2019
FT
Juárez
1 - 3
CF Atlas Guadalajara
dimanche
17/11/2019
FT
Torpedo Jodzina
1 - 5
Desna
dimanche
17/11/2019
FT
Isloch
2 - 1
Vitebsk
dimanche
17/11/2019
FT
Dynamo Kiev
5 - 0
Obolon' Kyiv
dimanche
17/11/2019
FT
Dnipro-1
2 - 2
FC Zorya Louhansk
dimanche
17/11/2019
FT
Krasnodar
1 - 0
Rostov
dimanche
17/11/2019
FT
CFR 1907 Cluj
2 - 0
Kisvárda
dimanche
17/11/2019
FT
Ural
3 - 1
Rodina Moskva
lundi
18/11/2019
FT
CSKA Moscou
5 - 1
SKA Rostov
lundi
18/11/2019
FT
Ufa
2 - 0
Lokomotiv Moscou
mardi
19/11/2019
FT
FSV Francfort
1 - 0
Darmstadt
mercredi
20/11/2019
14:30
Tabor Sežana
-
Spartaks Jūrmala
jeudi
21/11/2019
FT
Häcken
3 - 2
Norrby
vendredi
22/11/2019
FT
TuRU 1880 Düsseldorf
1 - 2
Fortuna Cologne
mercredi
27/11/2019
FT
Barco
0 - 5
Ponferradina
lundi
02/12/2019
FT
Austria Vienne
5 - 0
Traiskirchen
mardi
03/12/2019
FT
Tychy 71
1 - 0
TS Polonia Bytom
mardi
03/12/2019
FT
Volendam II
5 - 3
Utrecht II
jeudi
05/12/2019
FT
Lincoln Red Imps
0 - 5
Malmö FF
vendredi
06/12/2019
FT
KPV Akatemia
0 - 1
Jaro
jeudi
12/12/2019
FT
Lahti
2 - 0
Haka
samedi
14/12/2019
FT
KuPS
2 - 0
JIPPO
dimanche
15/12/2019
FT
MYPA
0 - 5
HIFK
dimanche
15/12/2019
FT
VPS
0 - 0
Jazz
jeudi
19/12/2019
FT
Lahti
2 - 0
PKKU
vendredi
20/12/2019
FT
SJK
1 - 0
Jaro
vendredi
20/12/2019
FT
HJS Akatemia
2 - 2
Haka
samedi
21/12/2019
FT
Venados
0 - 1
CD Chivas de Guadalajara
samedi
21/12/2019
FT
Hồ Chí Minh City
2 - 0
Binh Duong
samedi
21/12/2019
FT
KuPS
2 - 2
MP
dimanche
22/12/2019
FT
Náutico
1 - 1
ABC
Tableau
ENG
FRA
GER
ITA
SPA
#
Equipe
J
Df
PT
1
Arsenal
28
+46
64
2
Liverpool
28
+39
64
3
Manchester City
28
+35
63
4
Aston Villa
29
+18
56
5
Tottenham
28
+17
53
Copyright ©2024 Perform Group. All rights reserved.
Data provided by Opta Sports. Articles provided by OMNISPORT.